Siatkarki ŁKS Commercecon od zwycięstwa zaczęły walkę o mistrzostwo Polski. Zdjęcia

Grzegorz Gałasiński, Dariusz Kuczmera
Siatkówka. Od zwycięstwa siatkarki ŁKS Commercecon rozpoczęły walkę o mistrzostwo Polski.

Podopieczne trenera Michala Maska pokonały w pierwszym meczu ćwierćfinału TauronLigi BKSBielsko-Biała.
Początek nie był jednak udany. Łodzianki przegrały pierwszego seta do 23. Nasze Wiewióry prowadziły 23:22, ale straciły trzy punkty z rzędu.
Podrażnione takim rozstrzygnięciem łodzianki w drugiej partii dosłownie rozniosły rywalki z Bielska. Od stanu 5:7 łodzianki zdobyły sześć punktów z rzędu i systematycznie powiększały przewagę. Wygrały bardzo wysoko do 14.
Mylił się jednak ten, który sądził, że już jest po meczu i bielszczanki będą tylko tłem dla naszej drużyny. Siatkarki gości zaczęły grać lepiej w trzecim secie i końcówka była niczym w horrorze Alfreda Hitchcocka. Na szczęście przy stanie 24:24 dwa ważne punkty zdobyła Anna Kalandadze.
Czwarty set zaczął się fatalnie – od 0:5 przez 5:10 do 15:20. Łodzianki ambitnie goniły wynik. Doprowadziły do stanu 20:21. Ważną rolę odgrywała Gruzinka w ŁKS, Anna Kalandadze. Po zagraniu Klaudii Alagierskiej i błędzie rywalek wynik brzmiał 23:23. Po kontrze Katariny Lazović ŁKS wyszedł na prowadzenie 26:25. Gabriela Orvosova zagrała w aut. Wygrana ŁKS Commercecon stała się faktem!
MVP została Katarina Lazović.

Rewanż w Bielsku-Białej odbędzie się w przyszły poniedziałek 22 marca o 17.30. Trzeci, decydujący mecz (gra się do dwóch zwycięstw) w Łodzi.
Tauron Liga 1/2 finału: 31 marca, 7 kwietnia, 10-11 kwietnia - potencjalne trzecie mecze półfinałowe, finał i mecze o 3 miejsce: 14, 17-18 i 21 kwietnia.
W szóstce fazy zasadniczej TauronLigi według portalu SportoweFakty znalazła się jedna Wiewióra - Katarina Lazović. Wybrano również tzw. ławkę rezerwowych, gdzie znalazła się nasza środkowa - Klaudia Alagierska.
ą

ŁKS Commercecon – BKSBielsko-Biała 3:1 (23:25, 25:14, 26:24, 27:25)

ŁKSCommercecon: Britt Bongaerts 1, Katarina Lazović 14, Klaudia Alagierska 9, Anna Kalandadze 21, Aleksandra Wójcik 10, Joanna Pacak 14, Magdalena Saad (l) oraz Agata Wawrzyńczyk, Krystyna Strasz, Nadja Ninković 1, Aleksandra Pasznik. Trener: Michal Masek.
Pozostałe mecze 1/4 finału:
Developres Rzeszów - MKS Kalisz 3:1 (23:25, 27:25, 25:20, 25:23). MVP:Kiera Van Ryk
Radomka - Legionovia (poniedziałek, 17.30)
Chemik Police - Grot Budowlani (poniedziałek, 20.30)