Siatkówka. Drużyna Grot Budowlanych uczciła imieniny prezesa. Kibice dopingowali. Zdjęcia

Krzysztof Szymczak, Dariusz Kuczmera
Siatkówka. Drużyna Grot Budowlanych szybko zrehabilitowała się po porażce w meczu Ligi Mistrzyń.

Podopieczne trenera Macieja Biernata przegrały we wtorek z SC Poczdam w Lidze Mistrzyń i na pewno było to rozczarowanie. W sobotę łodzianki pokonały Pałac Bydgoszcz w szóstym meczu Tauron Ligi i było to piąte zwycięstwo w tym sezonie.
Sobota była szczególnym dniem dla Grot Budowlanych. To dzień imienin prezesa klubu Marcina Chudzika i co zrozumiałe, siatkarki chciały zrobić włodarzowi klubu miły prezent w postaci pewnego zwycięstwa.
Pierwszego seta łodzianki wygrały zdecydowanie do 14.
Druga partia wyglądała już inaczej - łodzianki przegrywały 11:14. Potrafiły wyrównać i wyjść w drugim secie na prowadzenie 21:20. Kiedy wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, bydgoszczanki zdobyły trzy punkty z rzędu. Trener Maciej Biernat wziął czas. Po nim ataki Mackenzie May, Any Bielicy i dwukrotnie Andrei Mitrović przyniosły cztery punkty z rzędu gospodyniom wygraną w drugim secie 25:23.
Po takim pokazie siły cudzoziemek z Grot Budowlanych wydawało się, że bydgoszczanki po prostu się załamią. Nic z tych rzeczy. W trzeciej partii nadal walczyły o wygraną. Było 9:9 i 12:12. Na zagrywkę weszła Ewelina Wilińska i łodzianki zdobyły pięć punktów z rzędu. Końcówka seta też należała do gospodyń, które pewnie wygrały. Mecz trwał 92 minuty.