MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Straż podsumowała poniedziałkową nawałnicę. Ile interwencji było w Łódzkiem? Nasz region był jednym z najbardziej poszkodowanych ZDJĘCIA

Paweł Gołąb
Paweł Gołąb
To był prawdziwy pogodowy armagedon, który przysporzył wielu strat. Strażacy podsumowali interwencje, które podjęli w skali kraju w związku z gwałtownym frontem atmosferycznym, jaki przetoczył się nad Polską w miniony poniedziałek. Łódzkie było jednym z najbardziej dotkniętych regionów.
To był prawdziwy pogodowy armagedon, który przysporzył wielu strat. Strażacy podsumowali interwencje, które podjęli w skali kraju w związku z gwałtownym frontem atmosferycznym, jaki przetoczył się nad Polską w miniony poniedziałek. Łódzkie było jednym z najbardziej dotkniętych regionów. KM PSP Łódź, KM PSP Ruda Śląska, KM PSP Siemianowice Śląskie, KM PSP Skierniewice, KP PSP Braniewo
To był prawdziwy pogodowy armagedon, który przysporzył wielu strat. Strażacy podsumowali interwencje, które podjęli w skali kraju w związku z gwałtownym frontem atmosferycznym, jaki przetoczył się nad Polską w miniony poniedziałek. Łódzkie było jednym z najbardziej dotkniętych regionów.

Jak przypomina Wydział Prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, ostrzeżenia meteorologiczne w związku ze spodziewaną nawałnicą wydano w związku z silnym wiatrem, który w porywach miał przekraczać 110 km/h na północy kraju oraz 100 km/h w centrum. Ponadto, wydano ostrzeżenia o intensywnych opadach śniegu na południu Polski.

- W wyniku przechodzącego frontu atmosferycznego, przemieszczającego się z północy na południe kraju, straż pożarna interweniowała 5.640 razy. Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie województwa mazowieckiego 1.296, woj. łódzkiego 910, woj. wielkopolskiego 549 oraz zachodniopomorskiego 518. Intensywne działania prowadzili również strażacy w województwie kujawsko-pomorskim 433, pomorskim 397, warmińsko-mazurskim 289 oraz małopolskim 196.

Jednostki straży pożarnej otrzymały ponadto 529 zgłoszeń o uszkodzeniach budynków mieszkalnych i gospodarczych, najwięcej woj. łódzkie 155, woj. mazowieckie 151, woj. kujawsko-pomorskie 124 oraz woj. wielkopolskie 96.
W tym odnotowano 135 przypadków zerwanych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, najwięcej na terenie województw:

  • mazowieckie – 39,
  • kujawsko-pomorskie – 29,
  • wielkopolskie – 25,
  • łódzkie – 25.

Podczas prowadzonych działań rannych zostało pięciu ratowników w tym 2 PSP i 3 OSP. W wyniku zdarzeń atmosferycznych nie odnotowano ofiar śmiertelnych, sześć osób odniosło obrażenia.
 
Opracowanie: Wydział Prasowy Komendy Głównej PSP na podstawie informacji Biura Planowania Operacyjnego.
Zdjęcia: KM PSP Łódź, KM PSP Ruda Śląska, KM PSP Siemianowice Śląskie, KM PSP Skierniewice, KP PSP Braniewo.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki