MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Student z Łodzi będzie rehabilitował w Kenii

Redakcja
Student z Łodzi, Filip Urbaniak, wyjedzie do Kenii, by rehabilitować chorych. W afrykańskim szpitalu zajmie się pacjentami po udarach i z epilepsją.

Nie boi się trudnych afrykańskich warunków i nie marzy o błogim odpoczynku od studiów. Chce pomagać i dlatego miesiące swoich wakacji spędzi w kenijskim szpitalu, gdzie będzie rehabilitował pacjentów po udarach i z epilepsją. A z tym w Afryce jest duży problem.

CZYTAJ TAKŻE: Lekarz ze Zgierza będzie leczył w Zambii. Pomógł papież Franciszek

Filip Urbaniak z Łodzi planuje zostać neurologiem. Na razie kończy trzeci rok studiów na kierunku lekarskim. Marzy o współpracy z organizacją „Lekarze bez granic”, by wyjeżdżać na misje medyczne i leczyć w najodleglejszych zakątkach globu, ale dopóki nie uzyska prawa wykonywania zawodu, korzysta z innych sposobów. Jako jedyny student medycyny z Łodzi, razem z blisko 50 innymi z całego kraju wyjedzie w lipcu do Kenii w Afryce.

ZOBACZ TEŻ: Noc Muzeów 2017 w Łodzi. Lista muzeów i instytucji [PROGRAM]

- Udary są tam piątą przyczyną śmierci, dlatego powinniśmy coś z tym zrobić. Chorzy, którzy przeżyją udar, są okaleczeni na całe życie i nie mają zapewnionej odpowiedniej rehabilitacji - mówi.

Dlatego przygotował program pomocy takim pacjentom. Oprócz neurologii, studenci zajmą się też opieką okołoporodową, leczeniem ortopedycznych wad wrodzonych, chorób wewnętrznych i pomocą stomatologiczną. Będą także uczyć tamtejszy personel i edukować młodzież w szkołach. Wolontariusze wyjadą do szpitali misyjnych dzięki studenckiemu projektowi „Leczymy z Misją”, zawiązanemu trzy lata temu. Razem ze studentami wylecą także lekarze specjaliści, którzy mają być wsparciem w początkowym etapie misji.

**ZOBACZ TEŻ:

Oddaj okulary korekcyjne dla mieszkańca Papui Nowej Gwinei

**

Łódzki student będzie zajmował się pacjentami w szpitalu w Machakos. Inni wyjadą do regionów: Wamba, Embu, Isiolo, Mutomo, Muthale i Kitui. W połowie maja wyleci tam kilkutonowy kontener wypełniony sprzętem medycznym, narzędziami i lekami.

- Zabieramy ze sobą sprzęt, z którego będzie można bez trudu korzystać i naprawić. Rok temu znaleźliśmy tam nowoczesny aparat USG przywieziony przez Amerykanów, którego nikt nie potrafił obsłużyć - mówi Filip Urbaniak.

Sprzęt dla afrykańskich medyków w większości przekazały polskie szpitale, w których magazynach zalegają sprawne, ale stare aparaty. Placówki nadal pomogą oddać sprzęt, bo w Afryce, mimo nieustannej pomocy humanitarnej, nadal jest go za mało.

MATURA USTNA POLSKI 2017 - TEMATY, PYTANIA Z POSZCZEGÓLNYCH DNI


MATURA USTNA POLSKI 2017 [TEMATY, PYTANIA] - 9 maja 2017

**


MATURA USTNA POLSKI 2017 [TEMATY, PYTANIA] - 10 maja 2017

**


MATURA USTNA POLSKI 2017 [TEMATY, PYTANIA] - 11 maja 2017

**

Matura 2017: język angielski poziom podstawowy [arkusze cke, odpowiedzi, pytania]

MATURA 2017: Matematyka poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, PYTANIA, ODPOWIEDZI, ZADANIA]

MATURA 2017. MATEMATYKA ROZSZERZONA Co było? [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI]

MATURA 2017 WOS poziom rozszerzony [ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI, PYTANIA,ZADANIA]

**

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki