Stypendia dla ucznia, ale i dla nauczyciela

  Stypendia dla ucznia, ale i dla nauczyciela

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Gala z 2011 r. Wtedy stypendia trafiły do 24 uczniów z 52 kandydatów

  Gala z 2011 r. Wtedy stypendia trafiły do 24 uczniów z 52 kandydatów ©Grzegorz Gałasiński

  1500 zł dla ucznia i 1800 zł dla nauczyciela. Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole szuka fundatorów stypendiów, które w takiej wysokości zostaną wręczone z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Do 14 października jeszcze daleko, ale organizacja zrzeszająca ponad setkę szkół z Łodzi i województwa właśnie zaczęła zbieranie kandydatur. Swoich wybitnych uczniów mogą zgłaszać rady pedagogiczne podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
  Gala z 2011 r. Wtedy stypendia trafiły do 24 uczniów z 52 kandydatów

  Gala z 2011 r. Wtedy stypendia trafiły do 24 uczniów z 52 kandydatów ©Grzegorz Gałasiński

  Wstępne warunki to średnia co najmniej 4,5, a zachowanie kandydata nie może spaść poniżej "dobrego" w poprzednim roku szkolnym. Jeśli uczeń spełni te podstawowe wymagania, wychowawcy mogą wymieniać w aplikacji jego dowolne talenty i zainteresowania. Z kolei o przyznaniu nagrody nauczycielowi decydują m.in. sukcesy jego wychowanków oraz pasja do prowadzenia np. kół zainteresowań, także w czasie wolnym.

  - Termin zbierania zgłoszeń upływa 10 września - informuje Jan Bodo Kaftański, przewodniczący Łódzkiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.
  - Liczba stypendiów zależy od hojności naszych donatorów, a laureatów wybiera kapituła, w której składzie zawsze znajdują się przedstawiciele stowarzyszenia oraz pracownicy organów odpowiedzialnych za działania oświaty w regionie.

  Przed rokiem udało się ufundować 37 uczniowskich stypendiów. Na liście można było znaleźć np. Kamila Rychlewicza z I Liceum Ogólnokształcącego. Zasłynął jeszcze jako gimnazjalista ze szkoły nr 8, gdy został laureatem olimpiady matematycznej dla... licealistów. Dlatego już jako pierwszak w I LO wyjechał na międzynarodową olimpiadę w Chorwacji, z której wrócił z dwoma medalami.

  Do nauczycieli trafiło 13 nagród. Przez 18 lat istnienia programu stypendialnego Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole wspomogło ponad 300 talentów. Gala co roku odbywa się w innej ze szkół spośród zrzeszonych w organizacji. Fundatorzy nagród mają prawo wskazać, któremu z uczniów chcą osobiście pogratulować osiągnięć podczas uroczystości. Ubiegłoroczna odbyła się w Uniejowie, w 2013 r. stowarzyszenie chce świętować Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi
  S
  towarzyszenie istnieje od 1990 r. Oprócz koordynowania programu stypendialnego prowadzi bursę szkolną i konkursy edukacyjno-artystyczne. Jan Bodo Kaftański, jego obecny przewodniczący, otrzymał w maju od MEN Medal Komisji Edukacji Narodowej.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo