Szkoły w Łódzkiem mają listy przyjętych

  Szkoły w Łódzkiem mają listy przyjętych

  Maciej Kałach

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W ogólniaku PŁ wielu rodziców osobiście oglądało listy.

  W ogólniaku PŁ wielu rodziców osobiście oglądało listy. ©Grzegorz Gałasiński

  Na ten dzień długo czekało 25 tys. tegorocznych gimnazjalistów z woj. łódzkiego. W piątek licea ogólnokształcące, technika i zasadnicze szkoły zawodowe ogłosiły wstępne listy przyjętych do pierwszej klasy. Zakwalifikowani mają czas do wtorku, aby donieść dokumenty i potwierdzić w ten sposób chęć nauki w szkole, do której przypisał ich system. Nieprzyjęci do żadnej szkoły od dzisiaj szukają wolnych miejsc.
  W ogólniaku PŁ wielu rodziców osobiście oglądało listy.

  W ogólniaku PŁ wielu rodziców osobiście oglądało listy. ©Grzegorz Gałasiński

  W Łodzi magistrat poinformował, że bez nowej szkoły jest jeszcze 342 absolwentów gimnazjów (na ponad 5 tys.) W piątek wolnych miejsc zostało 418. Z tego najwięcej w zasadniczych szkołach zawodowych (207) i technikach (174). Ogólniaki oferowały 37 wolnych miejsc. Według danych z elektronicznego systemu rekrutacji, żadna klasa nie powstała w XXXV LO, które łódzki magistrat chciał zlikwidować, ale nie zrobił tego na skutek błędu urzędnika.


  W Łodzi harmonogram rekrutacji przewidywał publikację wyników o godz. 13. Ale już ok. południa na telefony kandydatów zaczęły przychodzić SMS-y z informacją, do której szkoły trafili. Każdy absolwent gimnazjum typował klasy w trzech wybranych placówkach - w jednej, gdzie chciał trafić najbardziej, oraz w dwóch rezerwowych. O przyjęciu decydowała liczba punktów uzyskanych z państwowego egzaminu na koniec szkoły (maks. 100 pkt) oraz z pozostałych osiągnięć - np.ocen na świadectwie, udziału w konkursach sportowych i przedmiotowych (maks. także 100 pkt).

  Czasem decydowały ułamki.
  - Synowi zabrakło 0,4 punktu - mówił do członków komisji rekrutacyjnej ojciec pechowego kandydata do Publicznego Liceum Politechniki Łódzkiej, gdy popołudniu zaczęło się zbieranie dokumentów.

  To zapisując się do tej szkoły kandydat potrzebował najwięcej punktów, aby myśleć o sukcesie. Najsłabszy kandydat, który dostał się do ogólniaka PŁ, miał 154,8 pkt., ale, aby dostać się do "najmocniejszej" klasy wymagane było aż 165 pkt. Na 72 przyjętych do LO PŁ aż 23 może się pochwalić wynikiem 200 pkt - taki z automatu przydzielany jest laureatom olimpiad przedmiotowych na poziomie gimnazjum.

  Najsłabszy kandydat przyjęty do I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi im. Kopernika legitymuje się wynikiem 138,4, ado "najmocniejszej" klasy wstęp dawało osiągnięcie 151,2 pkt. Za to"Koper" przyjął najwięcej gimnazjalnych olimpijczyków od LO PŁ - aż 31 (na 155 pierwszaków).

  Szkoły, gdzie próg punktowy do "najsłabszej" klasy okazał się najwyższy w mieście, wytypowaliśmy także dla 10 innych ośrodków w regionie (w których rządzą prezydenci).

  W naszym zestawieniu Bełchatów reprezentuje VI LO, zamiast wypadającego lepiej namaturze I LO im. Broniewskiego. Dlaczego? "Bronek" przyjął do jednej z klas kandydata z wynikiem 65,6 pkt., zaś najsłabszy pierwszak w VI LO uzyskał w rekrutacji 79,6 pkt. Jednak, aby dostać się do "najmocniejszej" klasy w "Bronku" wymagany był wynik 132,6 pkt, zaś w "szóstce" - tylko 84,6.

  ***

  Progi punktowe dla kandydatów
  Tyle punktów musiał mieć uczeń, by dostać się do "najsłabszej" i "najmocniejszej" klasy w wybranych szkołach
  • Łódź P LO Politechniki Łódzkiej - 154,8- 165
  • Tomaszów II LO - 115,8 - 137,6
  • Sieradz I LO - 104 - 133,4
  • Kutno III LO - 103,6 - 130,6
  • Skierniewice Klasyczne LO - 98,8 - 98,8
  • Piotrków I LO - 81,6 - 142,4
  • Bełchatów VI LO - 79,6 - 84,6
  • Radomsko II LO - 76,4 - 119,2
  • Pabianice I LO - 65,8 - 113,8
  • Zgierz Samorządowe LO - 61,6 - 117,2
  • Zduńska Wola II LO - 54,8 - 82,8

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto pisze te artykuły? bo na pewno nie gimnazjalista jeśli mają takie wyniki

  jk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 21

  cytuje " najwięcej olimpijczyków od LO PŁ" , chyba "więcej"?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  senior

  senioritta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 25

  uczta się uczta a później w tych śmiesznych pośredniakach rejestrować się będziecie hahahahahahaha jak tam traktują człowieka gorzej niż świnie w korycie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo