Talenty Trójki. Nominacje dla łódzkich aktorek

  Talenty Trójki. Nominacje dla łódzkich aktorek

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Znamy już finalistów plebiscytu Trzeciego Programu Polskiego Radia. W gronie nominowanych do "Talentów Trójki" są młodzi artyści z Łodzi.
  Agnieszka Skrzypczak została nominowana w kategorii "Teatr".

  Agnieszka Skrzypczak została nominowana w kategorii "Teatr". ©Maciej Stanik/archiwum Dziennika Łódzkiego

  W kategorii "Teatr" nominowana została Agnieszka Skrzypczak, aktorka związana z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi, urodzona w 1989 roku absolwentka PWSFTiT w Łodzi. W 2012 roku na XXX. Festiwalu Szkół Teatralnych otrzymała m.in. Nagroda łódzkich dziennikarzy "za aktorską indywidualność" i Nagroda im. prof. Michała Pawlickiego za "inteligencję, poczucie humoru i nadzieje dla naszego zawodu". W "Jaraczu" zagrała w "Instynkcie gry" w reż. Waldemara Zawodzińskiego, "Gorącym lecie w Oklahomie" w reż.Artura Urbańskiego, a ostatnio w monodramie "Marzenie Nataszy" w reżyserii samego Nikołaja Kolady. Jest także laureatką Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej.
  Kandydaturę Agnieszki Skrzypczak zgłosiła łódzka Szkoła Filmowa.

  W kategorii "Film" nominowana została również Katarzyna Wilk, studentka PWSFTViT, którą jurorzy docenili za animację "Bear Me". Film otrzymał wyróżnienie dla najlepszego filmu animowanego Festiwalu "Łodzią po Wiśle" w 2012 roku i Nagroda dla najlepszego studenckiego filmu animowanego na festiwalu w Palm Springs.

  Kto wybiera młodych zdolnych?

  Jury teatralnemu przewodniczy Baszka Marcinik, a tworzą je: Ewelina Marciniak, laureatka 2012, reżyserka, Rafał Królikowski, aktor i członkowie-seniorzy: Wojciech Malajkat, dyrektor Teatru syrena w Warszawie i Paweł Sztarbowski, wicedyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

  W jury filmowym prym wiedzie Ryszard Jaźwiński, a pracują z nim ubiegłoroczny laureat Talentów Trójki, Piotr Złotorowicz, absolwent łódzkiej Szkoły Filmowej (nagrodzony za film "Smolarze"), a także: Agata Kulesza (aktorka), Michał Englert (operator filmowy) i Marcin Krzyształowicz (reżyser).

  Uroczysta gala i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 20 czerwca w Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo