Tradycja i współczesność Huculszczyzny [ZDJĘCIA]

  Tradycja i współczesność Huculszczyzny [ZDJĘCIA]

  mm, mar

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tradycja i współczesność Huculszczyzny [ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Jakub Pokora

  W łódzkim Muzeum Archeologicznym otwarta została wystawa prezentująca stroje i zwyczaje z Huculszczyzny. Wystawie towarzyszą występy huculskich zespołów, pokazy kolekcji artystów z Ukrainy oraz warsztaty i wykłady.
  Wystawa oparta jest na zbiorach Narodowego Muzeum Sztuki Ludowej Huculszczyzny i Pokucia w Kołomyi oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego w Łodzi. Wydarzenia okołowystawowe organizowane są przy współpracy z Lwowską Narodową Akademią Sztuk Pięknych. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od maja do października 2012.

  Specjalnie na Noc Muzeów (19/20 maja) przygotowano koncert zespołu "Huculi" z Żabiego, Huculszczyzna, Ukraina, podczas którego będzie można usłyszeć grę na trombicie, jak zapowiadają muzealnicy "magicznym symbolu Ukrainy".

  W sobotę o godz. 18:30 odbędzie się pokaz mody inspirowany ukraińskim strojem ludowym, artystów z Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych pt. "Modowe impresje".

  Godzinę później, czyli o 19:30, rozpocznie się koncert "Dialog na głosy" zespołu "Huculi" z Ukrainy, z wykorzystaniem instrumentów takich jak trombita, skrypar, cymbały, sopiłkar. Podczas wieczoru wystąpi także "Kapela Opocznianie", oczywiście z Polski, a o godzinie 22. przy Pl. Wolności 14, odbędzie się specjalny pokaz sztucznych ogni.

  Noc Muzeów 2012 w Łodzi. Zobaczcie co przygotowały poszczególne instytucje


  Zapisz się do newslettera

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo