Tramwaje snują się po Przybyszewskiego, a ZDiT dalej ocenia...

  Tramwaje snują się po Przybyszewskiego, a ZDiT dalej ocenia oferty

  Agnieszka Magnuszewska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tramwaje snują się po Przybyszewskiego, a ZDiT dalej ocenia oferty
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Oferty w konkursie na remont torowiska między Puszkina a Śmigłego - Rydza otwarto 24 lipca. Do tej pory nie wyłoniono wykonawcy robót, a tramwaje suną po szynach z prędkością zaledwie 10 km/h. Szybsza jazda grozi wykolejeniem. Co na to ZDiT? Tradycyjnie zapewnia, że przetarg zostanie rozstrzygnięty wkrótce.

  - Obecnie trwa ocena ofert. Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest w najbliższym czasie - mówi Małgorzata Niemiec - Zakolska z biura prasowego ZDiT.

  Co ciekawe, pierwszy etap remontu (Puszkina - Lodowa) powinien się zakończyć już pod koniec listopada. Oby nie było powtórki z ubiegłego roku, gdy remontowano tory na sąsiedniej ul. Puszkina. Roboty rozpoczęto dopiero po Wszystkich Świętych i niedługo potem przerwano, bo nadeszła zima. Efekt? Tramwaj linii nr 3 wrócił na Widzew dopiero w maju. W przypadku remontu torów na Przybyszewskiego "trójka" będzie miała jeszcze dłuższą przerwę, bo roboty są zaplanowane do końca czerwca 2013.

  Na zimę może też zostać rozkopana ul. Wólczańska. ZDiT zaplanował, że w tym roku wyremontuje ją na odcinku Mickiewicza - Czerwona, ale roboty jeszcze się nie rozpoczęły. Pocieszenie jest chociaż takie, że wybrano już wykonawcę remontu. - Przetarg wygrała firma Strabag. W tym tygodniu planowane jest podpisanie umowy - podkreśla Małgorzata Niemiec - Zakolska.

  Niestety, remont Wólczańskiej ma trwać aż siedemdziesiąt dni. Nawet gdyby roboty rozpoczęłyby się za tydzień, to i tak skończą się w trzecim tygodniu listopada.

  Z kolei pod koniec października drogowcy powinni zejść z ul. Aleksandrowskiej, na której nawierzchnia wymieniana jest między Warecką a Traktorową. Na początku przyszłego miesiąca drogowcy zakończą remont Siewnej i Wieczność, na których roboty rozpoczęły się w ubiegłym tygodniu. W piątek drogowcy zajęli też ul. Gojawiczyńskiej, ale wymiana asfaltu powinna się na niej zakończyć już jutro. W poniedziałek drogowcy powinni rozpocząć roboty na ul. Rojnej (Szczecińska - Masłochów). Co jeszcze szykują na ten tydzień? Sporo.

  - Powinny rozpocząć się remonty ul. Biegunowej, Malowniczej i Wschodniej. Na początku nie będą one jednak powodowały większych utrudnień, bo ulice na razie pozostaną przejezdne - podkreśla Agnieszka Lubiatowska, rzecznik ZDiT.

  A później? Dokładna organizacja ruchu na czas remontu Wschodniej, Biegunowej i Malowniczej ma być znana we wtorek. Największy problem może być z przejazdem przez ul. Wschodnią, bo przejmuje ona ruch z ul. Narutowicza.

  Drogowcy mają wymienić asfalt na całej długości ul. Wschodniej, czyli od Narutowicza do Północnej. Dodatkowo wyremontowane zostaną skrzyżowania Wschodniej z ul. Rewolucji 1905 r., Jaracza i Włókienniczą. Dwa pierwsze powinny być przynajmniej częściowo przejezdne, bo w innym przypadku jednokierunkowe przecznice przecinające Wschodnią zostaną zakorkowane.


  Damy ci więcej - zarejestruj się!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (13)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 14

  A co z remontem Niciarnianej ktoś wie?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  No to proponuję tytuł "Tramwaje pociągają się po Przybyszewskiego"

  słowotwórca (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 18

  jw

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A propos "wleczenia się"

  ........ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18 / 30

  U naszych południowych sąsiadów, w języku czeskim, POCIĄG nazywa się VLAK, no więc taki pojazd ma prawo się wlec. Wszystko jest w porządku :)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  WLEKĄ ???!!!

  do szkoły (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 37 / 29

  I oni chcą, żebym kupował dostęp do artykułów płatnych, hahahahahaha!!!!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Co nam jeszcze ZDIT wciśnie

  Łapiduch (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 29

  Od Puszkina do wiaduktu tory są nowe , remont był kilka lat temu. Remontu wymaga odcinek od Śmigłego Rydza do wiaduktu i na wiadukcie, ale wiadukt miał być rozebrany i nadal cisza.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  hmm

  XYZ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 41 / 13

  Na tym odcinku ma być wymieniana trakcja i wybudowany łuk na Lodową od strony Widzewa. Mają powstac też nowe przystanki. Torowisko przejdzie tylko małę naprawy na tym odcinku -nie będzie wymiany.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  torowisko

  eDragon55 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 16

  Torowisko na Przybyszewskiego powinno być już od dawna zamknięte dla tramwajów nawet 10 lat temu. To zmusiłoby ZDiT do szybkiego działania. Bo to, że się wleką tramwaje to pół biedy. To zagraża...rozwiń całość

  Torowisko na Przybyszewskiego powinno być już od dawna zamknięte dla tramwajów nawet 10 lat temu. To zmusiłoby ZDiT do szybkiego działania. Bo to, że się wleką tramwaje to pół biedy. To zagraża życiu i zdrowiu ludzi czy ZDiT tego nie widzi? Z takim zarządem jak jest obecnie będzie coraz gorzej.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i zagrożenie życiu...

  PLACEBO (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 31 / 20

  ale tylko wtedy, kiedy stanie się tragedia i zginie kilka osób władze szybko podejmują decyzję o remontach by poprawić bezpieczeństwo... tak pokazują obecne czasy. Musi zginąc parę osób by było...rozwiń całość

  ale tylko wtedy, kiedy stanie się tragedia i zginie kilka osób władze szybko podejmują decyzję o remontach by poprawić bezpieczeństwo... tak pokazują obecne czasy. Musi zginąc parę osób by było lepiej. Szara rzeczywistość, które funduje nam Państwo.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Tramwaje "wleką się"...

  6ik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 26

  ...a "Dziennik Łódzki" chce, żeby mu płacić za teksty w internecie.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "Tramwaje wleką się po Przybyszewskiego"

  ksantypa_222 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 23

  Słownik Języka Polskiego:

  4. «o dymie, mgle itp.: rozpościerać się, snuć się wkoło»: Dymy wloką się nad dachami. Po niebie wlokły się czarne chmury.

  Może Autorka artykułu skomentuje...rozwiń całość

  Słownik Języka Polskiego:

  4. «o dymie, mgle itp.: rozpościerać się, snuć się wkoło»: Dymy wloką się nad dachami. Po niebie wlokły się czarne chmury.

  Może Autorka artykułu skomentuje ten tytuł?zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dopuszczalne, ale...

  6ik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 21

  Rzadkie sformułowanie "wleką się" jest dopuszczalne, ale w szczególnych przypadkach i raczej w beletrystyce, a nie w notatce prasowej - i na dodatek w internecie.
  Ale - jak widać - dziennikarze...rozwiń całość

  Rzadkie sformułowanie "wleką się" jest dopuszczalne, ale w szczególnych przypadkach i raczej w beletrystyce, a nie w notatce prasowej - i na dodatek w internecie.
  Ale - jak widać - dziennikarze "Dziennika Łódzkiego" uwierzyli swojemu szefowi, że są pełną gębą pisarzami, a nie grafomanami, tzn. ludźmi piszącymi za darmo.
  Literacki Nobel dla Pani Agnieszki!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  LINIA 3

  JA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 30 / 23

  Nie wiem jaki sens maja tak wielkie inwestycje w tory dla jednej linii tramwajowej. Remontuje się Łagiewnicką, aby linia 3 mogła tam kursować. Efekt - Łagiewnicka zamiast szybkiej drogi, zrobi się...rozwiń całość

  Nie wiem jaki sens maja tak wielkie inwestycje w tory dla jednej linii tramwajowej. Remontuje się Łagiewnicką, aby linia 3 mogła tam kursować. Efekt - Łagiewnicka zamiast szybkiej drogi, zrobi się torowiskiem. Zamiast odciążyć Zgierską i umożliwić szybki dojazd do skrzyżowania Sikorskiego / Zgierska, spowoduje, że kierowcy pojadą Zgierską, bo wleczenie się po jednej w jednym kierunku jest bez sensu. Za chwilę zaczniemy remontować tory na Warszawskiej ... i wszystko dla jednej linii tramwajowej. Krańcówka na Dolnej, a dalej autobus. Tak duży pas ruchu jak na Przybyszewskiego zajęty pod jeden tramwaj. Potem się dziwimy, że przez Łódź nie da się przejechać. Tramwaj i zwężenie jezdni uniemożliwia normalną jazdę samochodem. Nagminnie łamane przepisy o skręcie z Kilińskiego w lewo lub w prawo. Nikt normalny nie pojedzie ze skrzyżowania Tuwima/Kilińskiego na Nawrot/Dowborczyków ... przez Wólczańską. A tak nakazują znaki. To ma być ułatwienie i udrożnienie dróg. Odnoszę wrażenie, że robimy wszystko, aby zakorkować Łódź. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  stawiać na zbior-kom

  Łapiduch (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 35 / 18

  Co do Łagiewnickiej to torowisko powinno być do Radogoszcza jak dawniej, jest jeszcze wiele miejsc gdzie były tramwaje ale zlikwidowano ich trasy a zakładanej poprawy przepustowości dla aut nie ma...rozwiń całość

  Co do Łagiewnickiej to torowisko powinno być do Radogoszcza jak dawniej, jest jeszcze wiele miejsc gdzie były tramwaje ale zlikwidowano ich trasy a zakładanej poprawy przepustowości dla aut nie ma a tylko gorsze połączenia tramwajowe np. Wróblewskiego - Czerwona. Przymiarka do likwidacji na Warszawskiej ,Kopernika i Srebrzyńskiej i stawianie na autobusy miejskie które muszą stać w korkach. Jestem ciekaw kiedy ktoś rozwali ten ZDiT i zacznie myśleć o poprawie sytuacji z torowiskami i liniami tramwajowymi.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo