W łódzkiej fabryce wyprodukowano 25 mln urządzeń [ZDJĘCIA]

  W łódzkiej fabryce wyprodukowano 25 mln urządzeń [ZDJĘCIA]

  Marcin Bereszczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W łódzkiej fabryce wyprodukowano 25 mln urządzeń [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Łukasz Kasprzak

  W fabryce BSH w Łodzi świętowano we wtorek wyprodukowanie 25-milionowego urządzenia. Uroczystość odbyła się w fabryce suszarek przy ul. Wedmanowej 10. Z tej okazji, zgodnie z tradycją firmy, posadzono dąb w alei, która jest "żywym licznikiem produkcji".
  Początkowo w BSH sadzono drzewa po każdym milionowym urządzeniu, które opuściło taśmę produkcyjną. Tak było do 2008 roku, gdy w fabryce wyprodukowano 10-milionowy sprzęt. Kolejne uroczystości i sadzenie dębów odbywają się po kolejnych 5 milionach wyprodukowanych urządzeń. Ostatni dąb posadzono w październiku 2011 roku, gdy fabrykę suszarek opuściło 20-milionowe urządzenie. Łącznie w alei rośnie już 13 dębów.

  Produkcyjny jubileusz to nie tylko kolejny dąb, ale również okazja do działalności charytatywnej.
  To też tradycja w BSH. Kolejny rekord produkcji wiąże się zawsze z przekazaniem potrzebującym wyprodukowanego sprzętu. Tym razem trafił on do świetlicy środowiskowej przy parafii św. Anny. Koncern pomógł też wyposażyć świetlicę w meble i sprzęt do prowadzenia zajęć. Wkrótce pracownicy BSH i dzieci z przedszkola przy parafii św. Anny wspólnie posadzą drzewka na Widzewie.

  BSH produkuje w Łodzi sprzęt gospodarstwa domowego od 19 lat. Zatrudnia 2,1 tys. osób, które produkują i projektują nowe urządzenia. W trzech łódzkich fabrykach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań.

  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego jest polską spółką-córką niemieckiego koncernu BSH Bosch und Siemens Hausgeräte GmbH z siedzibą w Monachium. Roczne obroty koncernu wynoszą ponad 9,8 mld euro, co daje mu czołowe miejsce na światowym rynku urządzeń AGD. Koncern ma 41 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Zatrudnia w 50 krajach ponad 46 tys. osób. Do końca 2012 roku koncern zainwestował w Polsce ponad 300 mln euro.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo