Widzew wygrywa i strzela cudowne bramki [ZOBACZ FILM]

Dariusz Kuczmera, mar
YouTube
Widzew wygrał w pierwszym meczu turnieju Copa del Sol z norweskim Molde 3:1. Cieszy wynik, ale jeszcze bardziej cieszy odważna gra łódzkiej młodzieży i niezwykłej urody bramki.

Pierwszą bramkę dla Molde strzelił w 54 minucie z rzutu wolnego Etzzas Hussain. W 58 min. wyrównał Mariusz Stępiński, który wbiegł dynamicznie w pole karne i z pierwszej piłki strzelił nie do obrony po długim rogu. 3 minuty później widzewiacy już prowadzili. Cudowną bramkę z dystansu zdobył Krystian Nowak. Minutę przed końcem meczu pięknym lobem nad bramkarzem popisał się Marcin Kaczmarek, ustalając wynik meczu na 3:1.

Widzewiacy mogli wygrać wyżej, ale w pierwszej połowie w poprzeczkę uderzył Thomas Phibel, a do pustej bramki nie trafił Mehdi Ben Dhiffalah.

Martwić może jedynie uraz Velijko Batrovicia, który z bólem nogi opuścił boisko po 18 minutach gry.

Cieszy odważna gra widzewskiej młodzieży. Łodzianie mają w Hiszpanii doskonałe warunki do pracy. To musi procentować w ekstraklasie.

"Morderca o twarzy dziecka", jak nazywano w czasach gry w United trenera Molde Ole Gunnara Solskjaera, zachowywał spokój na ławce, ale był zawiedziony postawą swoich podopiecznych. W dużo lepszym humorze opuszczał boisko trener łodzian Radosław Mroczkowski. Mecz z trybun boiska w La Manga oglądało kilkudziesięciu kibiców ubranych w klubowe barwy Widzewa.

Widzew grał w składzie: Dragojević - Broź, Phibel, Abbes, Bartkowski (65, Płotka) - Rybicki (46, Bruno), Bartoszewicz (60, Batrović, 78, Gavrić), Dudek, Nowak, Pawłowski (46, Kaczmarek) - Ben Dhiffalah (46, Stępiński). Trener: Radosław Mroczkowski.

W niedzielę o godz. 16 widzewiacy grają z FC Kopenhaga, a w następną środę także o 16 właśnie z Tromsoe. Finał 2 lutego.

Relacje live z meczów turneiju Copa Del Sol można oglądać na stronie internetowej http://www.copadelsol.org/live-stream.