Wstrząsające SMS-y rosyjskiego żołnierza do matki. Boję się. Strzelamy nawet do cywilów

Kazimierz Sikorski
Kazimierz Sikorski
AP/Associated Press/East News
Udostępnij:
Ambasador Ukrainy przy ONZ odczytał wstrząsające SMS-y rosyjskiego żołnierza do matki. Ukazał koszmar wojny, chwilę potem zginął.

Mamo, jestem na Ukrainie. Tu szaleje prawdziwa wojna. Boję się. Bombardujemy wszystkie miasta, celując nawet w ludność cywilną: ambasador Ukrainy ONZ czytał wiadomości od rosyjskiego żołnierza do matki na chwilę przed śmiercią.

Przedstawiciel Ukrainy Sergiy Kyslytsya błagał o pomoc, trzymając zrzut ekranu z tekstami żołnierza.

Mamo, nie jestem już na Krymie. Nie biorę udziału w ćwiczeniach.

Matka pyta: Więc gdzie jesteś? Tato pyta, czy mogę wysłać paczkę.

Jaką paczkę chcesz mi wysłać – odpowiada.

Matka: O czym mówisz? Co się stało?'

Mamo, jestem na Ukrainie, odpowiada, po czym opisuje rozgrywający się horror. Toczy się prawdziwa wojna. Bombardujemy wszystkie miasta, celując nawet w cywilów. Powiedziano nam, że nas powitają, oni rzucają się pod koła i nie pozwalają nam przejechać. Nazywają nas faszystami. Mama. To takie trudne.

Kyslytsya mówił, że ostatnia wiadomość została wysłana „na chwilę” przed śmiercią żołnierza. Ambasador kontynuował, porównując działania Rosji z tyn, co robiły nazistowskie Niemcy, opisując zmilitaryzowane państwo najeżdżające mniejszego sąsiada i naloty na cywilów.

Bardzo wyraźne podobieństwa z początkiem II wojny światowej – powiedział i wyśmiał decyzję Putina o postawieniu rosyjskich sił nuklearnych w stan pogotowia. Jeśli chce się zabić, nie musi używać arsenału nuklearnego, musi zrobić to, co facet w Berlinie zrobił w bunkrze w 1945 – mówił, nawiązując do samobójstwa Hitlera.

Kyslytsya zakończył apel ostrzeżeniem: od przetrwania Ukrainy zależy porządek międzynarodowy. Jeśli Ukraina nie przetrwa… pokój międzynarodowy nie przetrwa. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, to ONZ nie przetrwa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Ukraińscy ratownicy medyczni na froncie

Materiał oryginalny: Wstrząsające SMS-y rosyjskiego żołnierza do matki. Boję się. Strzelamy nawet do cywilów - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie