MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ścieżki rowerowe w woj. łódzkim. Gdzie w weekend 6 - 7 lipca? Podpowiadamy pomysły na wyprawę

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Rozglądasz się za pomysłem na ciekawą trasą rowerową w woj. łódzkim? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Proponujemy 10 ciekawych propozycji tras. Mają różne stopnie trudności czy odległości, dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Razem z Traseo proponujemy Wam 10 tras na wyjazd rowerem w woj. łódzkim. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe w woj. łódzkim warto sprawdzić w weekend.

Spis treści

Wycieczki rowerowe po woj. łódzkim

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 10 tras rowerowych w woj. łódzkim, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Sprawdź wybrane trasy o różnym stopniu trudności. Spokojna wyprawa malowniczym szlakiem, a może coś szalonego i trudnego? W wybranych przez nas trasach każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierz plan wycieczki i przygotuj się do wyjazdu.

Zanim wyruszysz w trasę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 06 lipca w woj. łódzkim ma być od 13°C do 29°C. Nie powinno padać. W niedzielę 07 lipca w woj. łódzkim ma być od 18°C do 21°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi na różnych obszarach od 11% do 34%.

🚲 Trasa rowerowa: Młociny, nad Wisłę, lasy Chotomowskie, wokół Legionowa, powrót nad kanałkiem

  • Początek trasy: Łowicz
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 56,75 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 22 min.
  • Przewyższenia: 53 m
  • Suma podjazdów: 1 516 m
  • Suma zjazdów: 1 510 m

Daniel.pakulski poleca tę trasę

Młociny, nad Wisłę, lasy Chotomowskie, wokół Legionowa, powrót nad kanałkiem. Bardzo przyjemna trasa, można zrobić wiele wariantów, na przykład wydłużyć i pojechać w stronę zapory w Dębe, później Nieporęt i wrócić podobnie, albo można nad Wisłą aż do Nowego Dworu i powrót przez Puszczę Kampinoską.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🚲 Trasa rowerowa: Warszawa - Podkowa Leśna

  • Początek trasy: Bolimów
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 59,58 km
  • Czas trwania wyprawy: 7 godz. i 14 min.
  • Przewyższenia: 88 m
  • Suma podjazdów: 253 m
  • Suma zjazdów: 232 m

Roku poleca tę trasę

Wycieczka do Podkowy Leśnej - choć w planach był inny plan ale koleje polskie nas wykiwały co też widać na zdjęciu. Na szybko postanowiliśmy pojechać do Podkowy Leśnej. Start z dworca zachodniego - początkowa trasa prowadzi przy torach kolejowych aż za Pruszków - pożniej bocznymi drogami w miarę możliwości do Podkowy Leśnej. Powrót szlakiem czerwonym mniej więcej do Magdalenki - pożniej kierowaliśmy się w stronę Piaseczna zbaczając na Dawidy no i do Warszawy. Trasa łatwa bardziej przyjemna to część druga wycieczki czyli od Podkowy Leśnej do Warszawy
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Odjazdowy Bibliotekarz 2017 wersja dla Wesołej

  • Początek trasy: Ozorków
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 18,8 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 11 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podjazdów: 28 m
  • Suma zjazdów: 25 m

Trasę rowerową mieszkańcom poleca D.muraszko

UWAGA.
Z PRZYCZYN OD NAS NIEZALEŻNYCH RAJD ODBĘDZIE SIĘ NA INNEJ TRASIE
SZCZEGÓŁY NOWEJ RÓWNIE MALOWNICZEJ TRASY PO MAZOWIECKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM I LESIE SOBIESKIEGO NA TRASEO:

TRASĘ DO OSSOWA POZOSTAWIAMY NA EDYCJĘ 2018.

Trasa wstępna jest wersją dla Wesołej z powrotem do Wesołej.

Start spod Biblioteki w Wesołej gdzie dojadą grupy z Rembertowa i Sulejówka i dalej razem do Ossowa gdzie będzie piknik potem powrót do Woli Grzybowskiej dla Wesołej i Sulejówka a dla Rembertowa powrót do pętli autobusowej przy Pastuszków.

Trasa:

Odcinek z Biblioteki w Wesołej do Ossowa:

Biblioteka w Wesołej - I Praskiego Pułku - Głowackiego - przeprawa przez strzeżone przejście przy PKP Wola Grzybowska i Okuniewską - Leśniczówka Wola Grzybowska - droga przeciwpożarowa nr 51 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 43 - Ossów

Powrót dla Rembertowa:

Ossów - droga przeciwpożarowa nr 43 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 44 - pętla autobusowa przy Pastuszków (Rembertów)

Powrót dla Wesołej i Sulejówka:

Ossów - droga przeciwpożarowa nr 43 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 51 - Leśniczówka Wola Grzybowska/PKP Wola Grzybowska.

Organizatorzy imprezy:

  1. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy
  2. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszawy
  3. Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku
  4. Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio

Godzinowy plan przejazdu:

9.30 Zbiórka, zapisy - parking przy Bibliotece w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8
Powitanie uczestników, przedstawienie Regulaminu Rajdu

10.00 Start
Trasa: Parking przed Biblioteką - Konwisarska - Republikańska - przejście piesze pod torami - Bellony - las między Rembertowem a Wesołą (niebieski szlak rowerowy d. ścieżka dydaktyczna) - Długa - dukt leśny od Długiej do Kilińskiego - Kilińskiego - 1 Praskiego Pułku - Biblioteka w Wesołej.

10.30 Biblioteka w Wesołej ul. 1 Praskiego Pułku 31, spotkanie z grupą z Wesołej i Sulejówka
Powitanie uczestników, przedstawienie Regulaminu Rajdu

10.45 wyjazd z Wesołej
Trasa: Biblioteka w Wesołej - 1 Praskiego Pułku - Głowackiego - przeprawa przez strzeżone przejście przy PKP Wola Grzybowska i Okuniewską - Leśniczówka Wola Grzybowska - droga przeciwpożarowa nr 51 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 43 - Ossów

12.00 Ossów
Zwiedzanie Muzeum Bitwy Warszawskiej i Cmentarza Bitwy Warszawskiej.
Teren przy Muzeum - piknik rodzinny z ogniskiem i grillem, bookcrossing - wymiana książek, zajęcia dla dzieci.

15.00 Wyjazd z Ossowa
Przejazd w dwóch grupach: do Rembertowa i Wesołej

Trasa do Rembertowa: Ossów - droga przeciwpożarowa nr 43 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 44 - pętla autobusowa przy Pastuszków (Rembertów) - rozwiązanie rajdu

Trasa do Wesołej: Ossów - droga przeciwpożarowa nr 43 - droga przeciwpożarowa nr 42 - droga przeciwpożarowa nr 45 - droga przeciwpożarowa nr 51 - Leśniczówka Wola Grzybowska - PKP Wola Grzybowska - parking - rozwiązanie rajdu
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Korona Warszawy: Kopiec PW, Kopa Cwila, Kazurka, Szczęśliwice, Moczydło, Starówka

  • Początek trasy: Bolimów
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 46,18 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 25 min.
  • Przewyższenia: 60 m
  • Suma podjazdów: 733 m
  • Suma zjazdów: 751 m

Adr77 poleca tę trasę

Trasę rozpoczynamy na skrzyżowaniu Spacerowej i Bewederskiej. Kierujemy się ul. Gagarina do ul. Czerniakowskiej, którą przecinamy.
Jedziemy na wprost mijając Kopiec Powstania Warszawskiego po lewej stronie, następnie skręcamy w lewo ul. Grupy AK "Północ" i znów w lewo w Bartycką. Okrążamy tym samym cały kopiec.
Podjazd na Kopiec rozpoczynamy z parkingu vis a vis głównego wejścia na teren centrum handlowo-wystawowego "Bartycka".
Po dojechaniu do schodów prowadzących na szczyt zjeżdżamy z chodnika i podjeżdżamy dosyć wymagającą ścieżką wokół góry.
Z Kopca Powstania Warszawskiego (121 m.n.p.m.) zwanego także Górką na Bartyckiej lub Śmieciarą rozpościera się widok na całą Warszawę. Zjazd z Kopca proponuję ścieżką z lewej strony schodów.

Po zjechaniu na ul. Bartycką kierujemy się do Czerniakowskiej, wzdłuż której podążamy ścieżką rowerową aż do Witosa, gdzie skręcamy w prawo i jedziemy prosto do Sikorskiego, później Doliną Służewiecką.
Podjazd na Kopę Cwila (118 m.n.p.m) rozpoczynamy chodnikiem. Na sam szczyt dostajemy się utwardzoną ścieżką. Zjazd chodnikiem wokół górki.

Kierujemy się teraz do al. KEN, wzdłuż której ścieżką rowerową podążamy aż do Belgradzkiej. Skręcamy w nią w prawo i jedziemy do końca. Później drogą gruntową, mijając kościół po prawej stronie, docieramy do podnóży kolejnej góry.
Podjazd na Wzgórze Trzech Szczytów (134 m.n.p.m.) zwane inaczej Kazurką, bądź Kazoorą rozpoczynamy od najniższego szczytu zostawiając po lewej największy w Warszawie dirt park. Potem kierujemy się na średni, by ostatecznie zdobyć najwyższy z trzech szczytów. Z samej góry mamy widok na cały Ursynów i Las Kabacki. Zjazd można zaliczyć bocznymi ścieżkami, bądź dla bardziej wprawnych riderów, trasą 4-crossową.

Do kolejnej góry mamy ok. 11 km. Jedziemy do niej Pileckiego, Puławską, Rzymowskiego, Wołoską, Racławicką i Korotyńskiego.
Górka Szczęśliwicka (152 m.n.p.m) jest najwyższym szczytem Warszawy. Niestety na sam szczyt rowerem się nie dostaniemy. Najwyżej można wjechać na mniej więcej 134 m. Powyżej teren jest ogrodzony i dostępny tylko komercyjnie.

Po krótkim odpoczynku udajemy się w kierunku ul. Szczęśliwickiej, skręcamy następnie w lewo w Bitwy Warszawskiej 1920 r., która następnie przechodzi w aleję Prymasa Tysiąclecia.
Po dojechaniu do Górczewskiej skręcamy w lewo, mijamy stadion Olimpii i wjeżdżamy do Parku Moczydło. Przez park jedziemy aż do ul. Czorsztyńskiej i tam rozpoczynamy długi bardzo wymagający podjazd. Ostatni fragment do podjechania tylko przez najwytrwalszych.
W ten oto sposób docieramy na kolejny szczyt - Kopiec Moczydłowski (131 m.n.p.m). Zjazd na wschodnią stronę górki do al. Prymasa Tysiąclecia.

Teraz jedziemy al. Prymasa, Obozową, Wawrzyszewską, Ostroroga, Tatarską, Powązkowską, Słonimskiego, przez Park Kusocińskiego i Traugutta, zjeżdżamy ul. Sanguszki, by ostatecznie podjechać na ostatnie wzniesienie na trasie - Skarpę Wiślaną (ok. 121 m.n.p.m.). Stąd piękny widok na praską stronę Warszawy, Wisłę i Park Fontann.
Ostatni fragment trasy to już droga powrotna: Kościelna, Freta, Piwna, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie. Na koniec najdłuższy zjazd na całej trasie ul. Belwederską.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Częstochowa - Pajęczno. Szlak Jury Wieluńskiej

  • Początek trasy: Radomsko
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 75,81 km
  • Czas trwania wyprawy: 8 godz. i 38 min.
  • Przewyższenia: 142 m
  • Suma podjazdów: 1 511 m
  • Suma zjazdów: 1 574 m

Trasę rowerową mieszkańcom poleca Chi

Starałem się trzymać czerwonego szlaku - Szlaku Jury Wieluńskiej. Momentami były problemy, gdyż wytyczony szlak prowadził przez zarośnięty las którym nie dało się przejechać bądź wymuszał niedozwolone przejście przez tory... Widocznie nikt dawno nie aktualizował przebiegu tego szlaku

Odcinek Częstochowa - Kruszyna to raczej nic specjalnego, początkowo trochę skałek, Warta za Częstochową robi się trochę ciekawsza... po przejechaniu autostrady A1 robi się ciekawiej - przejazd przez ogromny kompleks leśny. Trochę odbiłem tutaj ze szlaku - zrobiłem to świadomie, wydaje mi się, że droga którą wybrałem jest ciekawsza od tej, którą prowadzi szlak... Dzięki zboczeniu ze szlaku mamy okazję zobaczyć bardzo uroczą rzeczkę - Kocinkę i meandry które tworzy oraz Liswartę do której Kocinka wpływa.

Szlak dalej prowadzi do Działoszyna i przez Załęczański Park Krajobrazowy do Wielunia ja jednak odbijam do rodzinnego Pajęczna...

Trasa w miarę łatwa, niewiele przewyższeń oraz piachu, męczy jednak ze względu na swoją długość.
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🚲 Trasa rowerowa: Turek "ZDROJKI" Trasa nr 3 rowerowo-piesza (czerwony) - część

  • Początek trasy: Stryków
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 8,83 km
  • Czas trwania wyprawy: 53 min.
  • Przewyższenia: 126 m
  • Suma podjazdów: 2 383 m
  • Suma zjazdów: 2 412 m

Zygonm poleca tę trasę

Część ścieżki dydaktycznej ZDROJKI nr 3 oznaczona na przewodnikach kolorem czerwonym, biegnąca do pomnika zamordowanych żołnierzy AK z oddziału "Groźny". Powrót przez las do punktu startowego.

Całą trasa prowadzi głównie granicą polno-leśną oraz w terenie leśnym. Można obejrzeć suche parowy w lesie Zdrojki, pomnik żołnierzy AK oraz punkty dydaktyczne nr: 5,4,9. W parowach miejscami rower trzeba przenosić
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Trasa 3 rzek i lasów - Pętla Wielu Możliwości

  • Początek trasy: Poddębice
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 43,04 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 32 min.
  • Przewyższenia: 29 m
  • Suma podjazdów: 181 m
  • Suma zjazdów: 181 m

Trasę rowerową mieszkańcom poleca Esiwon


Rowerowa przygoda tuż za rogiem czyli coś dla mieszkańców Warszawy i okolic, którzy nie mają czasu na większy wyjazd ale chcieliby weekendowo poszaleć w terenie na dwóch kółkach. Oto bardzo ciekawa, dość wymagająca przygoda w pięknych okolicznościach czyli pętla rowerowa wzdłuż podwarszawskich rzek - Mieni, Świdra oraz wzdłuż Wisły, przez lasy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego (MPK) i obok 2 jezior. Przejazd wymaga roweru górskiego lub turystycznego, kasku i uważności :)

Trasa została przetestowana na żywym organizmie - moim i małżonka. Jest jak najbardziej przejezdna i fajna, ale wymaga trochę kondycji i sprawności. Nie polecana dla małych dzieci. Warto mieć odpalony track gpx w telefonie. W wersji Adventure Max ma ok. 44 km.

Skąd nazwa "Pętla wielu możliwości"?
Trasa jest poprowadzona tak, że można ją wygodnie modyfikować. Oto propozycje:

  1. Można skrócić na 19 km wsiadając w pociąg na stacji Otwock Śródborów skąd możemy wygodnie dotrzeć do startu wycieczki przy PKP Falenica.

  2. Podobny manewr czyli skrócenie można zrobić na 29 km - skąd jest bardzo blisko na stację PKP Otwock.

  3. Jak adventure to adventure - Wycieczkę można rozłożyć na dwa dni i przeżyć prawdziwą przygodę w lesie. Może nawet popodglądać o świcie łosie, które tam czasem spacerują. Na terenie MPK w Otwocku dozwolony jest bushcraft - można tam zgodnie z prawem zanocować pod namiotem lub tarpem. (Przy waypoint'cie na 22 km jest zdjęcie mapy obszaru do bushcraftowania).

PRZEBIEG TRASY:
Start: przy PKP Falenica (można dojechać pociągiem SKM, KM) lub zostawić auto na parkingu w pobliżu stacji.

km 1-7 dojazd do rzeki Mienia - najpierw asfaltem po mniejszych uliczkach, potem przez las, po płaskim. Po drodze (3 km) mijamy Bar przy Stajni - kto chciałby już uzupełnić płyny lub kalorie - ma tu do tego okazję. Na razie spokojna jazda - nic nie zapowiada tego co będzie się działo nad Mienią.

km 7 -12 ihaaa! czas na jazdę single trackiem wzdłuż Mieni i Świdra. Po drodze przygodowa przeprawa z przenioską roweru po grubym drzewie-mostku nad Mienią (zasadniczo można też zdjąć buty i przejść przez bród, bo wody póki co jest po łydki). Ale po drzewie jest fun! Rowerzyści i piesi korzystają z tej przeprawy bardzo często. Dalej mamy kręty singiel a na trasie m.in. pomnik przyrody - wielki stary Dąb Bartek Mazowiecki. Przejeżdzamy po pasach pzez drogę nr 721 i kontynuujemy singlem, tym razem w pobliżu Świdra. Jest super malowniczo!

km 11-12 - na tym odcinku nad Świdrem są wypożyczalnie kajaków z bazą gastro. Można dołożyć przygodę kajakową!

km 12 - 20 przejazd lasem i drogami nieutwardzonymi/utwardzonymi w kierunku MPK w Otwocku. Po drodze (19 km) stacja PKP Otwock Śródborów. Kto ma dość wsiada i skraca wycieczkę, kto chce, ciśnie dalej.

km 20-25 - Otwocki MPK, Rezerwat na Torfach i przepiękne Jezioro Torfy z widokiem z pomostu za milion dolców. A może gdzieś w pobliżu zrobić bushcraft?

km 25-31 - dojazd nieutwardzonymi drogami do Otwocka, przejazd przez miasto (dla spragnionych i głodnych sklep Biedronka na 29 km trasy - róg ul. Batorego/Wiejskiej)

km 31,5 - 33 przejazd single trackiem, często wymagającym uwagi wzdłuż Świdra do malowniczego ujścia tej rzeki do Wisły.

km 33 - 35 kolejny przejazd single trackiem, tym razem piękną ścieżką wzdłuż Wisły. Tu możemy spotkać panów z wędkami, czasem nawet z namiotem - robią swój bushcraft. Super widoki, z miastem na horyzoncie, ale zachowaj czujność i nie jedź tuż przy krawędzi ścieżki.

km 35 - 40 - rejon Nadwiśla. Były rzeki, czas na drugie jezioro. Odbijamy od Wisły i najpierw scieżką, a potem już spokojną, szeroką, początkowo dość wyboistą drogą dojeżdzamy do perełki tej okolicy czyli jeziora Łacha. Jadąc wzdłuż jeziora kierujemy się w stronę uliczek prowadzących do Wału Miedzeszyńskiego.

40-44 dojazd do Falenicy spokojnymi ulicami, m.in. szutrową ul. Werbeny gdzie przebiega granica między Wawerem i Józefowem.

44 km - Jeszcze tylko przejazd przez tory linii otwockiej i brawo! jesteś na mecie!

A na koniec trochę danych:

RODZAJE DRÓG
Single track: 15.6 km
Ścieżka: 9.35 km
Droga rowerowa: 3.55 km
Boczna ulica: 11.6 km
Ulica: 2.92 km

RODZAJE NAWIERZCHNI
Naturalna: 1.95 km
Nieutwardzona: 30.2 km
Żwir: 2.02 km
Utwardzona: 4.67 km
Asfalt: 4.64 km
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🚲 Trasa rowerowa: Otwock - Żydowskie dziedzictwo

  • Początek trasy: Bolimów
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 74,31 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 56 min.
  • Przewyższenia: 42 m
  • Suma podjazdów: 372 m
  • Suma zjazdów: 380 m

Trasę rowerową mieszkańcom poleca Szymek84

Wycieczka śladami otwockich Żydów zorganizowana przez TSKŻ-Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce oraz Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego.

Wydarzenie odbyło się w ramach tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Podczas tej wyjątkowej podróży w przeszłość uczestnicy mogli poczuć klimat przedwojennego uzdrowiska na „linii otwockiej” oraz poznać historie ludzi z nim związanych.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: I znów do Czerska.

  • Początek trasy: Poddębice
  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 76,74 km
  • Czas trwania wyprawy: 10 godz. i 23 min.
  • Przewyższenia: 142 m
  • Suma podjazdów: 377 m
  • Suma zjazdów: 240 m

Fotoimpresje poleca tę trasę rowerzystom

Początek wycieczki przy stacji metra kabaty, potem przez Las kabacki w kierunku czerska. Po drodze kilka ciekawostek, dwa relikty wiatraków i ładne widoki. Drogi różne, asfalty ale gruntowych też było sporo.
To jest najdłuższa trasa jaką do tej poru jechałem z Warszawy do Czerska. Zakończenie także przy stacji metra na Kabatach.
W tym roku to jest moja druga wizyta na zamku.

Bilety do zamku nadal po 5 zł dla rowerzysty. 8 zł dla bez roweru. :)
Nawiguj

Jaka będzie pogoda?


🚲 Trasa rowerowa: Le Ghetto de Varsovie / Warszawskie getto

  • Początek trasy: Bolimów
  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 16,81 km
  • Czas trwania wyprawy: 1 godz. i 3 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podjazdów: 42 m
  • Suma zjazdów: 45 m

Trasę rowerową mieszkańcom poleca Pjk

Przybliżony przebieg muru Getta warszawskiego. / L’étendue approximative du ghetto de Varsovie.
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Jak przygotować się na wycieczkę rowerową?

Przed rozpoczęciem sezonu rowerowego pamiętaj, by zadbać o swój jednoślad. Przegląd powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. Można samodzielnie dbać o sprzęt, lub oddać go w ręce specjalistów. W serwisach rowerowych oferowane są kompleksowe usługi serwisowe.

Im lepiej będziesz dbać o rower, tym dłużej Ci on posłuży. Poza tym dobry stan techniczny przekłada się na bezpieczną jazdę. Jest to więc bardzo istotne.

Co najmniej raz na rok powinno się sprawdzić:

  • napęd, przerzutki, linki, hamulce
  • koła
  • łańcuch

Wydawałoby się, że dbanie o rower to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Jeśli chcesz odpowiednio dbać o swój jednoślad, potrzebny jest szereg czynności. Jednak na pewno przełoży się to na komfort jazdy oraz długotrwałą sprawność roweru.

Jeśli zadbałeś już o rower, pozostało Ci jedynie zaplanowanie trasy i można ruszać w drogę!

Co zabrać na rower?

W zależności od tego, jak długą planujesz wycieczkę, będzie zależeć Twoja lista rzeczy do zabrania ze sobą. Oczywiście na krótkie, jednodniowe wycieczki rowerowe, nie potrzebujemy wielu rzeczy. Sprawa komplikuje się jednak, jeśli planujemy dłuższą wyprawę.

Na wycieczkę rowerową warto ze sobą zabrać:

  • wodę
  • czapkę z daszkiem lub zwykłą
  • rękawiczki na rower
  • uchwyt na telefon do roweru
  • kask
  • okulary

Oczywiście lista rzeczy na rower będzie zależeć od indywidualnych preferencji. Podstawą będzie wygodny strój sportowy oraz buty. Bardzo wygodną opcją są specjalne majtki, spodenki lub legginsy na rower, które są bardzo miękkie, dzięki czemu możemy uniknąć obtarć i większego bólu.

Czapka z daszkiem świetnie sprawdzi się w słoneczny dzień, natomiast zwykła w chłodniejsze dni. Rękawiczki rowerowe zapobiegną obtarciom rąk, a okulary będą chronić Twoje oczy nie tylko przed promieniami słonecznymi ale również przed owadami.

Uchwyt na telefon będzie przydatny, jeśli chcesz swoją trasę śledzić w aplikacji. Kask jest istotny dla Twojego bezpieczeństwa.

Inne przydatne akcesoria: uchwyt na bidon oraz bidon na wodę, nóżka do roweru, zapięcie do roweru, plecak lub saszetka, a także oświetlenie.

Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę lista będzie znacznie dłuższa. Musisz pomyśleć, choćby o ubraniach na zmianę czy podstawowych narzędziach, które będą przydatne, jeśli rower ulegnie małej usterce (np. łyżki do opon cyz dętka zapasowa).

Rowerowe odkrywanie atrakcji województwa łódzkiego!

Województwo łódzkie to doskonała przestrzeń dla miłośników rowerowych wycieczek. Tutejsze szlaki kulturowe oraz specjalnie oznakowane trasy pozwalają na odkrywanie niezwykłych walorów tego regionu.

Cztery Europejskie Szlaki Kulturowe: cysterski, romański, Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej i bursztynowy umożliwiają poznanie cennych miejsc architektonicznych i przyrodniczych. Szlak Bursztynowy, liczący 250 km, kusi trasą, którą kupcy z Cesarstwa Rzymskiego w starożytności podążali nad Morze Bałtyckie w poszukiwaniu bursztynu - "złota północy". Natomiast Szlak Rowerowy w Centrum Polski, mający długość nieco ponad 300 km, zaprasza do odkrywania piękna powiatów kutnowskiego, łęczyckiego, zgierskiego i miasta Łodzi, a także niezwykłego "centrum" Polski w pobliżu Piątku.

Województwo łódzkie oferuje nie tylko piękne widoki i zabytki, ale także wiele tras rowerowych, które zachęcają do aktywnego spędzenia upalnego dnia w otoczeniu historii i natury. To doskonała okazja na ciekawą i aktywną przygodę, która pozwoli poznać fascynujące miejsca tego regionu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki