Zagłębie - ŁKS 2:1. Gol debiutanta nie uratował ełkaesiaków

Jan Hofman
Jan Hofman
Tomasz Jabłoński
W meczu 33. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało 2:1 ŁKS. To była piąta z rzędu przegrana drużyny z al. Unii, a piętnasta wyjazdowa w tym sezonie. Wynik może sugerować wyrównany pojedynek. Tak jednak nie było. Przez większą część spotkania więcej z gry mieli gospodarze. Emocje pojawiały się w końcówce spotkania, kiedy to 84 minucie Chodyna ujrzał czerwoną kartkę. ŁKS zdołał zdobyć honorowego gola, którego autorem był debiutujący w ŁKS 17-letni Iwańczyk. Choć sędzia doliczył do drugiej części spotkania aż dziesięć minut to jednak gościom zabrakło czasu, aby doprowadzić do wyrówna. Komentatorzy Canal Plus zauważyli, że ŁKS nie był zespołem i dlatego nie dziwi, że spadł z ekstraklasy. Trudno nie przyznać im racji.

Zagłębie ŁKS na żywo

Wynik meczu Zagłębie ŁKS 2:1

Koniec spotkania.

90+8' Mecz nadal trwa

90+6 'Żółta kartka dla Koprowskiego

90+4 Gol Iwańczuka, strzelił go głową po akcji Koprowskiego

90+1 będzie VAR, zmiana decyzji nie karny a rzut wolny z linii pola karnego

90' Karny dla ŁKS, sędzia doliczył pięć minut

88' ŁKS ma przewagę, ale kłopot z wypracowanie strzeleckiej sytuacji

85' Zmiana w ŁKS, Hoti za Pirulo

84' Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona dla Chodyny. To kara za odkopnięcie piłki

83' Tutyskinas ukarany żółtą kartką

78' Dwie zmiany w Zagłębiu, schodzą Mróz i Kurminowski, wchodzą Poletanović i Juan Muñoz

77' Żółta kartka dla Młynarczyka

76' 4857 widzów ogląda ten mecz

74' Na boisku pojawił się Iwańczyk, to jego debiut w ekstraklasowym ŁKS

73' Amirez pokazuje, że konieczna jest zmiana

70' Faulowany Ramirez

68' Ósmy rzut rożny dla Zagłębia

66” Dwie zmiany w ŁKS weszli Koprowski i Młynarczyk, zeszli Louveau i Głowacki

65' Bobek broni strzał Pieńko

63' Piłkarze Zagłębia nie spieszą się już

61' Zmiana w Zagłębiu, Pieńko za Wdowiaka

60' ŁKS coraz bardziej pogubiony

58' Gol dla gospodarzy. Bramkę zdobył Grzybek. Znów fatalne zachowanie łódzkich defensorów

53' Strzał Pirulo, ale niecelny

52' Silne uderzenie Głowskiego, ale bez zagrożenia

51' Lekki strzał Ramireza broni bramkarz Zagłębia

49' Rzut rożny dla Zagłębia

47' Tutyskinas wybija pikę sprzed linii własnej bramki, rożny dla Zagłębia

46' Rozpoczęła się druga część spotkania, zmiana w ŁKS, za Janczukowicza wszedł Tejan

45' Koniec pierwszej części spotkania

44' Zagłębie myśli już o przerwie

42' Wieje nudą z boiska

39' Niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Ramireza

38' Złe zagranie Tutyskinasa

36' Rożny dla gospodarzy

34' Niecelny strzał Makowskiego

32' Żółta kartka dla Hodyny

30' Żółta kartka dla Ramireza za faul

29' Gra ełkaesiaków mocno rozczarowuje

27' ŁKS nie może wyjść z własnej połowy

25' Bobek znów bronił ŁKS przed utratą bramki

23' Trwa oblężenie bramki ŁKS

21' Na szczęście dla ŁKS Dąbrowski nie trafił z bliska w światło bramki

19' ŁKS broni się rozpaczliwie

17' Rzut rożny dla gospodarzy

15' ŁKS zamknięty na własnej połowie

13' ŁKS próbuje atakować, ale czyni to niemrawo

11' Tempo spotkania spadło

9' Zagłębie kontroluje wydarzenia na boisku

7' Gol dla gospodarzy. Seria błędów defensywy ŁKS i Kurminowski z bliska pokonuje Bobka

6' Zagłębie mocno na ciska ŁKS

4' Bobek broni ŁKS przed utratą gola, fatalne zagrania defensywy

3' Początek spotkania dynamiczny

1' Sędzia rozpoczął spotkanie

Godz. 18.58 Lubinianie plasują się na 8. miejscu z dorobkiem 44 oczek i bilansem bramkowym 40:47, ŁKS jest ostatni z dorobkiem 21 punktów, bramki 30:71

Godz. 18.55 Przed ŁKS ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. Statystyka spotkań spotkań rozegranych na boisku rywala wygląda koszmarnie, ełkaesiacy wygrali jedno starcie, jedno zremisowali i aż czternaście przegrali...

Godz. 18.50 Mecz Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź poprowadzi sędzia Sebastian Krasny z Krakowa.

Godz. 18.45 Zagłębie Lubin zmierzy się z ŁKS po raz 41. Miedziowi wygrali 17 pojedynków, padło siedem remisów, a 16 meczów zakończyło się zwycięstwem łodzian.

Godz. 18.40 Rezerwowi piłkarza Zagłębia: Jasmin Burić, Bartłomiej Kłudka, Sergiy Buletsa, Patryk Kusztal, Luis Mata, Juan Munoz, Tomasz Pieńko, Marko Poletanovic, Arkadiusz Woźniak.

Godz. 18.35 - Jest to trudny moment dla całej społeczności – dla fanów, dla klubu, dla sztabu, dla zawodników, ale w tym wszystkim musimy jeszcze odnaleźć pokłady takiej ostatniej motywacji. Zostały nam dwa mecze i w tych meczach musimy się zaprezentować jak najlepiej - powiedział Marcin Matysiak, trener piłkarzy ŁKS

Godz. 18.30 – Kiedy wygrywa się trzy mecze z rzędu, można sobie pomyśleć, iż szkoda, że ten sezon już powoli się kończy. Natomiast po niektórych zawodnikach też już widać trudy sezonu – deklaruje trener Fornalik.

Godz. 18.25 Ławka rezerwowych ŁKS: Michał Kołba, Marcin Flis, Mateusz Bąkowicz, Kay Tejan, Antoni Młynarczyk, Engjell Hoti, Aleksander Iwańczyk, Stipe Jurić, Oskar Koprowski.

Godz. 18.20 Gospodarze zaczną mecz w takim składzie

Godz. 18.15 Jeden z fanów tak skomentował na Facebooku wyjściowy skład łodzian: Jak patrzę na ten skład to zastanawiam się czemu nie Młynarczyk, Iwańczyk, Bąkowicz i Koprowski w pierwszym. Różnicy jakościowej na pewno na minus by nie było, a młodzi pograli sobie od pierwszej.

Godz. 18.12 W takim składzie zagra ŁKS

Godz. 18.10 Ameryki nie odkryjemy. Faworytem jest Zagłębie. Podopieczni Waldemara Fornalika mają na koncie serię trzech zwycięstw z rzędu. Pokonali Radomiaka Radom (4:3), Raków Częstochowa (2:0) oraz Widzew Łódź (3:1)

Godz. 18.05 ŁKS zdecydował się na aktywowanie opcji wykupu Aleksandra Iwańczyka, który przebywał w Łodzi na zasadzie wypożyczenia z Legii Warszawa. To oznacza, że 1 lipca br. środkowy pomocnik z rocznika 2007 definitywnie przejdzie do spadkowicza ekstraklasy, który związał się z nim kontraktem do końca czerwca 2027 roku.

Łódzki Klub Sportowy poniósł ostatnio 4 porażki. Czy łodzianie są w stanie zagrać dobry mecz dla kibiców i przywieźć choćby 1 punkt?
ŁKS nie ma szans nawet na opuszczenie niechlubnego ostatniego miejsca w tabeli. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu w rundzie jesiennej łodzianie ulegli piłkarzom Zagłębia 0:2.