Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamykają ruch na alei Kościuszki w Łodzi! Może to potrwać nawet kilka lat. Jak jechać, aby nie utknąć w korkach?

Jacek Zemła
Jacek Zemła
W niedzielę 3 września zamknięte zostanie skrzyżowanie alei Kościuszki z Zieloną. Spowoduje to duże utrudnienia dla kierowców. Bez zmian jednak podróżować będą pasażerowie tramwajów.

W niedzielę 3 września zamknięte zostanie skrzyżowanie alei Kościuszki z Zieloną. Spowoduje to duże utrudnienia dla kierowców. Bez zmian jednak podróżować będą pasażerowie tramwajów.

Jak objechać zamknięte skrzyżowanie?

Rozpoczyna się kolejny etap budowy podziemnego przystanku kolejowego w powstającym pod Łodzią tunelu średnicowym. Budowa stacji Łódź Śródmieście wymaga zamknięcia skrzyżowania alei Kościuszki z Zieloną, co stanie się 3 września. Objazd poprowdzony zostanie ulicą Wólczańską. W kierunku centrum będziemy mogli pojechać ulicami Zachodnią, Więckowskiego i Wólczańską, natomiast na Bałuty z alei Kościuszki trzeba będzie skręcić w ul. Struga albo już od Mickiewicza kierować się do ul. Gdańskiej lub Żeromskiego, aby dojechać do Próchnika, za pośrednictwem której można będzie wrócić na Zachodnią.

Jeśli z kolei chcemy dojechać do placu Barlickiego warto skorzystać z ul. 6 Sierpnia. Będzie można w nią wjechać z al. Kościuszki za pomocą specjalnej zawrotki, czyli przejazdu przez tory tramwajowe, który powstał przy skrzyżowaniu z ul. Zieloną. Wykonano również zawrotkę z drugiej strony skrzyżowania dla jadących od Więckowskiego, która umożliwi wjazdy docelowe mieszkańcom.

Inaczej pojada także autobusy i tramwaje MPK

Inaczej, bo przez ul. 6 Sierpnia kursować będą też autobusy nocne, których strefa przystankowa nadal pozostanie na al. Kościuszki, ale zostanie przesunięta na odcinek od ul. Struga do 6 sierpnia. Zmiany w najmniejszym stopniu dotkną tramwaje. Zamiast przystanków przy Zielonej, funkcjonować będzie para przystanków przy 6 Sierpnia. To jedyne zmiany dla tramwajów, ponieważ będą one normlanie kursować będą po alei Kościuszki i Zachodniej pomimo zamknięcia skrzyżowania z Zieloną. Umożliwi to specjalny odcinek torów objazdowych, który powstanie po zamknięciu dla ruchu skrzyżowania.

Dla pieszych utworzone zostanie przejście po zachodniej stronie skrzyżowania Kościuszki i Zielonej. Natomiast po wschodniej stronie, zapewnione będzie dojście do posesji przy Zachodniej i połączenie Kościuszki z Zieloną w kierunku Piotrkowskiej. Natomiast dla rowerzystów zalecany jest objazd ulicą Piotrkowską.

Zmiany linii nocnych, które wprowadzone zostaną w nocy z 2 na 3 września:

Linie N1A i N1B z Aleksandrowa i Teofilowa do skrzyżowania Zachodnia /Więckowskiego dojadą bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Janów do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej obecnymi trasami.

Linia N2 z pętli Radogoszcz Wschód do skrzyżowania Zachodnia / Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Retkinia do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej obecną trasą.

Linie N3A i N3B z Teofilowa do skrzyżowania Próchnika / Gdańska dojadą bez zmian, a następnie Gdańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Instytut CZMP do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Więckowskiego i dalej obecnymi trasami.

Linie N4A i N4B z pętli Telefoniczna Zajezdnia do skrzyżowania Więckowskiego / Zachodnia dojadą bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Dw. PKP (Pabianice) oraz Chocianowice IKEA do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika i dalej obecnymi trasami.

Linie N5A i N5B z Radogoszcza do skrzyżowania Zachodnia / Więckowskiego dojadą bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z Andrespola i Janowa do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej obecnymi trasami.

Linia N6 z pętli Rondo Powstańców 1863 r. do skrzyżowania Więckowskiego / Zachodnia dojedzie bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Dw. Łódź Dąbrowa do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika, Zachodnią i dalej obecną trasą.

Linie N7A i N7B z Nowosolnej i Stoków dojadą do skrzyżowania Więckowskiego / Zachodnia bez zmian, a następnie Więckowskiego, Wólczańską, 6 Sierpnia, Kościuszki do strefy przystanków autobusów nocnych i dalej po swojej trasie.

Z pętli Retkinia do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie, a następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika i dalej obecnymi trasami.

Linia N8 z Dąbrowy do strefy przystanków autobusów nocnych na Kościuszki dojedzie po swojej trasie bez zmian. Następnie zawróci przed skrzyżowaniem z Zieloną i pojedzie przez Kościuszki, 6 Sierpnia, Gdańską, Próchnika i dalej obecną trasą. Zmianie ulegnie nazwa krańcówki na Kościuszki / 6 sierpnia

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Zamykają ruch na alei Kościuszki w Łodzi! Może to potrwać nawet kilka lat. Jak jechać, aby nie utknąć w korkach? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki