Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapisz się na warsztaty Łodzi Czterech Kultur!

Łukasz Kaczyński
mat. prasowe
Rozpoczęły się zapisy na darmowe warsztaty, które odbędą się podczas festiwalu Łódź Czterech Kultur 2012. Liczba miejsc jest ograniczona. Oto lista warsztatów:

1. Taneczna podróż po Bawarii i Tyrolu - warsztaty taneczne dla osób powyżej 15 lat Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane najbardziej popularne tańce wykonywane na austriackich i niemieckich zabawach ludowych. Często będą to tańce integracyjne - sekwencja kroków tańczona jest za każdym razem z innym partnerem, co daje możliwość poznania się osób tańczących.
Prowadzenie: Danuta Stogidis.
15.09 (sobota) godz. 13-15 - Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalnia, ul. Struga 90
zapisy: [email protected]

2. Wrota do krainy tańca - warsztaty taneczne dla dzieci od 6 do 12 lat wraz z rodzicami
W programie warsztatów znajdą się tańce z różnych regionów Niemiec i Austrii. Dzieci zapoznają się z muzyką i klimatem festynów ludowych naszych zachodnich sąsiadów. Tańce są proste, więc mali uczestnicy potraktują je raczej jak dobrą zabawę, podczas której można się śmiać, tupać i klaskać.

Prowadzenie: Danuta Stogidis.
16.09 (niedziela) godz. 110-13 - Centrum Kultury Niezależnej Teatr Szwalnia, ul. Struga 90
zapisy: [email protected]

3. Improwizacja etno-jazzowa - warsztaty nie tylko dla muzyków
Warsztaty z improwizacji etno-jazzowej poprowadzi dwóch muzyków. Grzegorz Rogala, puzonista, kompozytor i aranżer, ukończył Jazz Institut Berlin, był także stypendystą Berklee College of Music (Boston). Polskiemu muzykowi będzie towarzyszyć Sagit Zilberman, która w wieku 22 lat zakończyła służbę w izraelskiej armii, by poświęcić się muzyce. Od tamtej pory występowała z najważniejszymi muzykami Izraela i muzykami klezmerskimi. Polsko-izraelski duet opowie historię swojego spotkania w USA i początku muzycznej przygody, która trwa ponad trzy lata, owocując koncertami w wielu krajach świata.

17.09 (poniedziałek) godz. 19-21 - Klub Szafa, ul. Rewolucji 1905 r. 10
zapisy: [email protected]

4. Tygiel kolorów - cztery kultury oczami dzieci Warsztaty plastyczne dla dzieci od 3 do 7 lat
Łódź było miastem pełnym różnorodności kulturowej, co do dziś można zaobserwować, przyglądając się tutejszej architekturze. Młodsze dzieci zaproszone zostaną do twórczej wędrówki po ulicach naszego niezwykłego miasta. Przekonają się, że Łódź nie jest szara i smutna. Pomoże w tym słynny Kolorek z Łodzi, który posłuży dzieciom jako inspiracja do stworzenia barwnego miasta widzianego oczami najmłodszych mieszkańców.

Prowadzenie Studio Plastyczne "Zaczarowany Ołówek".
20.09 (czwartek) godz. 11-13 - Tubajka. Rodzinna sklepo-kawiarnia, ul. Piotrkowska 24 )
zapisy: [email protected])

5. W poszukiwaniu kontrastów - łódzkie kultury pod lupą
Warsztaty plastyczne dla dzieci od 8 do 12 lat . Prowadzący pokażą, że Łódź to miasto kontrastów - mieszanka kultur, narodowości, stylów życia, upodobań i pomysłów. Będzie można poznać łódzką historię, która do dzisiaj splata losy wielu różnych ludzi, dokładnie przyjrzeć się łódzkim zabytkom i budynkom, które już nie istnieją. Przy pomocy trójwymiarowej makiety uczestnicy przeniosą je w teraźniejszość, na nowo określając ich wygląd i przeznaczenie. Warsztaty to miejsce, gdzie długa i burzliwa historia łódzkich kultur zmierzy się z nieograniczoną wyobraźnią młodych osób, które spiszą ją na nowo, nadając jej zupełnie nowy kierunek.

Prowadzenie Studio Plastyczne "Zaczarowany Ołówek".
21.09 (piątek) godz. 11-13 - Tubajka. Rodzinna sklepo-kawiarnia, ul. Piotrkowska 24
zapisy: [email protected]

Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki