Zespół ŁKS Commercecon po finale Pucharu Polski wraca do Łodzi na premierę play-off Tauron Ligi.

Kibice ŁKS w środę znów wypełnią po brzegi halę przy al. Unii
Siatkówka. Sto czterdzieści siedem minut trwał finał Pucharu Polski siatkarek.

W finale ŁKS Commercecon przegrał niestety z Chemikiem Police 2:3. Finałowy mecz z Chemikiem Police zaczął się dla Łódzkich Wiewiór doskonale. Łodzianki wygrały dwa pierwsze sety. Trzy następne partie łodzianki przegrały jednak i nie mogliśmy cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski.

To dziesiąte takie trofeum w historii Chemika Police. MVP turnieju finałowego została Jovana Brakocević-Canzian.

Kamila Witkowska, środkowa ŁKS Commercecon, mówiła po meczu: – Przyjechałyśmy po puchar, ale nie udało nam się do wygrać. Oddałyśmy serducho, oddałyśmy całą naszą energię i szkoda, że się nie udało. Zabrakło naprawdę niewiele, chociaż... W obu meczach Final Four prowadzimy 2:0 w setach i musimy grać tie-breaka. W półfinale udało nam się wygrać piątego seta, ale w finale szczęście sprzyjało widocznie lepszym.

Zdaniem Kamili Witkowskiej Tauron Liga będzie bardzo ciekawa w play-off.
– W pierwszej trójce będzie się wiele działo – mówiła siatkarka ŁKS Commercecon. – Zaczynamy play-offy w środę. Trafiłyśmy na Pałac Bydgoszcz. Zrobimy wszystko, żeby ten pierwszy mały kroczek minął nam szybko. Chcemy go zrobić jak najłatwiej się da. Liczę, że mentalnie się podniesiemy po przegranym finale.

Premierowe mecze ćwierćfinału Tauron Ligi już we wtorek. O 17.30 BKS Bielsko-Biała gra z MKSKalisz, a o godz. 20.30 Developres Rzeszów z #Volley Wrocław. W środę o 17.30 Chemik Police podejmuje Grot Budowlanych Łódź, o godz. 20.30 ŁKS Commercecon w swojej hali przy al. Unii zagra z Pałacem Bydgoszcz.

Bilety dostępne są on-line w serwisie https://sportarena.makis.pl, a dniu meczu również stacjonarnie w kasie hali od godziny 19:30. Łódzkie Wiewióry liczą na doping kibiców. A fani powinni podziękować siatkarkom za wspaniałą grę w Final Four Pucharu Polski w Nysie.
Mecz rewanżowy Pałac – ŁKS Commercecon zaplanowano na 11 kwietnia na godzinę 17:30. Tego dnia o 20.30 Grot Budowlani zagrają w Łodzi z Chemikiem. Walka trwa do dwóch zwycięstw.
Chemik Police – ŁKS Commercecon 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25:15, 15:12)
ŁKS Commercecon: Aleksandra Gryka 11, Robert Ratzke, Lana Scuka 20, Kamila Witkowska 10, Valentina Diouf 22, Zuzanna Górecka 11, Paulina Maj-Erwardt oraz Angelika Gajer 1, Julita Piasecka 2, Kinga Drabek, Aleksandra Hryhschuk. Trener: Alessandro Chiappini.