Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zlikwidowali przystanek przy zajezdni Limanowskiego. Autobusy jeżdżą puste, pasażerowie są wściekli

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Czytelnik
Z powodu remontu zajezdni autobusowej przy ulicy Limanowskiego zlikwidowano popularny przystanek dla wsiadających. Pasażerowie nie mogą zrozumieć, dlaczego autobusy jeżdżą z zajezdni puste. Przystanek ma wrócić.

Pasażerowie, którzy nad ranem korzystali z przystanku przy zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego od kilku dni nie mogą wsiadać do wyjeżdżających w miasto autobusów.

Pan Jerzy zwrócił uwagę, że codziennie około godz. 4 rano do wyjeżdżających z zajezdni autobusów wsiadało kilkadziesiąt osób jadących na wczesne godziny do pracy.

- O tej godzinie ciężko jest znaleźć odpowiednie połączenia - zwraca uwagę pan Jerzy. - Przystanek dla wsiadających przy zajezdni był chyba zawsze - podkreśla.

Bartosz Stępień z łódzkiego MPK przyznaje, że w pobliżu zajezdni nie ma innych przystanków, z którym mogliby korzystać pasażerowie.

- Zgłosiliśmy ten problem do Zarządu Dróg i Transportu o uregulowanie tej sytuacji - wyjaśnia.

Tomasz Andrzejewski, rzecznik prasowy ZDiT tłumaczy, że zawieszenie przystanków jest tymczasowe i wynika z organizacji ruchu podczas przebudowy zajezdni.

- Autobusy wyjeżdżają teraz z zupełnie innej strony, od ulicy Grunwaldzkiej - wyjaśnia.

Jak tłumaczy przystanek powróci po zakończeniu tego etapu przebudowy. Przystanek będzie dostępny w obu kierunkach: zarówno do centrum jak i na Teofilów.

Modernizacja zajezdni autobusowej przy ul. Limanowskiego rozpoczęła się w 2018 r i powoli dobiega końca.
Zgodnie z planami generalny remont objął m.in. wyburzenie dawnego budynku biurowego z 1971 roku i starej hali serwisowo- naprawczej.

W jej miejscu stworzenie m.in. nowej hali serwisowej, dyspozytorni, magazynów, stanowisk dla autobusów elektrycznych i sekcji przewozów osób niepełnosprawnych.

W zmodernizowanej zajezdni znajdą się pomieszczenia socjalne dla kierowców oczekujących na pracę, stołówka, szatnie oraz biura.

Koszt prac to 80 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki