Zmiany w Teatrze Nowym w Łodzi: nowa struktura, technologia...

  Zmiany w Teatrze Nowym w Łodzi: nowa struktura, technologia i sprzedaż biletów

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  W nowy sezon Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi wchodzi odmieniony. Zmian tych nie widać z zewnątrz, dotyczą one bowiem sposobu zarządzania zespołem, nowych zasad sprzedaży biletów oraz bardziej "elastycznego myślenia" o promocji Teatru i jego przedstawień.
  Zdzisław Jaskuła chwali nowy system zarządzania sprzedażą biletów

  Zdzisław Jaskuła chwali nowy system zarządzania sprzedażą biletów ©Krzysztof Szymczak

  Kilka tygodni temu pisaliśmy, że "Nowy" będzie promował siebie i swoje spektakle wypuszczając na rynek unikalne gatunki piwa, opracowane według autorskiej receptury. Ta nowinka to czubek góry lodowej w porównaniu z tym, co właśnie się dzieje.

  Instalowane jest już oprogramowanie, które pozwoli m.in. kupować bilety za pośrednictwem strony internetowej. Taki bilet będzie można wydrukować na domowej drukarce - jak kartę pokładową samolotu, albo odebrać w kasie. System ten odciąży też pracowników w sporządzaniu raportów sprzedaży i frekwencji, które dotąd powstawały ręcznie. Z kas znikną książki biletowe, a za bilety będzie można płacić kartą kredytową, także zbliżeniową.

  - Jest to ten sam system, który firma go tworząca zainstalowała między innymi na Stadionie Narodowym, w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w Muzeum Wilanowie. W Łodzi jesteśmy jedyni - chwali się Zdzisław Jaskuła, dyrektor naczelny "Nowego".

  Nowy wygląd biletów umożliwi umieszczanie na ich rewersie reklam, co ma zapewnić dodatkowe wpływy. Trwają rozmowy z przedsiębiorcami zainteresowanymi tą formą promocji. "Nowy" poszukuje też głównego sponsora.

  - Nastąpił podział widowni na strefy. Nie z każdego miejsca widać tak samo dobrze, więc zróżnicowaliśmy ceny - wyjaśnia dyrektor Jaskuła.

  Ma być jak w kinie: kupując bilet przez internet, samemu będzie można wybrać miejsce. Strefy są dwie, na każdej z dwóch scen. Na Dużej Sali, na parterze, za miejsca droższe trzeba będzie płacić 49 zł i (ulgowo) 35 zł, za tańsze 35 i 25 zł. Na balkonie ceny będą wynosić 25 i 15 zł (nie będzie biletów ulgowych).

  Odświeżony zostanie wygląd strony internetowej teatru - adekwatnie do identyfikacji graficznej, którą Jaskuła wprowadził obejmując fotel dyrektora w 2010 roku (jej autorem jest grafik Sławomir Kosmynka). Będzie ona nawiązywać do formy plakatów, programów i ulotek.

  Największą nowością jest jednak powołanie, po trzech lat samodzielnego kierowania teatrem, zastępcy dyrektora do spraw administracyjnych. Ma to pozwolić Jaskule jeszcze bardziej skupić się na kwestiach artystycznych. Zastępcą został Kamil Retkiewicz, absolwent administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz, podyplomowo, zażądania kulturą. Dotąd, od pół roku, pełnił rolę asystenta Jaskuły. Będą mu podlegać działy techniczne i administracyjne. Kwestie artystyczne, a także działania edukacyjne, będą w gestii dyrektora naczelnego.

  Kolejną nową osobą w zespole jest Jędrzej Swaton, antropolog kultury z niemałym doświadczeniem handlowym, który będzie szefem Biura Obsługi Widza. - Antropologię studiowałem hobbystycznie, stale zajmując się marketingiem i handlem - mówi Jędrzej Swaton i zapowiada nowe oferty dla widzów zorganizowanych, w tym dla firm. Z czasem w "Nowym" pojawią się też doradcy widza (będą to wolontariusze lub stażyści).

  Zmianę struktury Teatru Nowego podpisała 29 sierpnia prezydent Łodzi Hanna Zdanowska. Znajdziemy tam ponadto stanowisko teatralnego dramaturga, ale nie jest ono obsadzone i - jak mówi Jaskuła - nie wie czy będzie, ale taką możliwość wolał sobie zostawić.

  Czy nowe w "Nowym" nie jest zbyt drogie? Dyrektor Jaskuła przekonuje, że nawet jeśli nieznacznie wzrosną koszty stałe, to szybko zostanie to zbilansowane przez wzrost wpływów do kasy, a Swaton wskazuje, że tego typu zmiany zaowocowały w innych miejscach wzrostem sprzedaży biletów nawet o 20-30 procent. Aby to się jednak stało, teatr musi grać, co zależy od dotacji...

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (10)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  zmiany w Nowym

  teatroman (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 11 / 6

  to co sie dzieje, woła o pomstwe do ...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wołanie

  Pomstwa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15 / 7

  Dobrze że o pomstwe a nie o mykwe.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cóżeś uczynił, Jaskuło

  wieszcz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 20

  cóżeś uczynił, Jaskuło, tym wszystkim frustratom, co sie tu popisują swoją grafomanią? aż litość bierze...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wies co?

  Graf von Man (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 5

  Wiescu no dobra, niech będzie Skałka albo w ostatecności Piotr i Paweł.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Teatrzyk Zielona Jaskóła

  Porfirion (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 33 / 5

  Teatrzyk Zielona Jaskóła ma zaszczyt przedstawić dramat alkoholowo postmodernistyczny w jednym akcie zatytułowany "W małej izbie".

  osoby:
  Aparatura / nielegalna/

  Jaskóła / osobnik ptasi o sinym...rozwiń całość

  Teatrzyk Zielona Jaskóła ma zaszczyt przedstawić dramat alkoholowo postmodernistyczny w jednym akcie zatytułowany "W małej izbie".

  osoby:
  Aparatura / nielegalna/

  Jaskóła / osobnik ptasi o sinym kolorze dzioba, bez prawa powrotu na Ogrodową/

  Meduza / kobieta o drżących rękach/

  Lorneta / dziewczę płoche, słabowidzące/

  AKT I i ostatni

  Miejsce akcji - izba- zapyziały lokal kreatywny na zapyziałej głównej ulicy wsi.W tle aparatura do pędzenia z bio-eko-śmieci.

  Aparatura - kokokolobobobobobulbulbolupispobulubulu.......

  Meduza - Lornetę z jaskółą poproszę.

  Lorneta- No to pijwa aż oślepniewa.O!!! ratunku!!!!Nic nie widzę! Nic nie widzę!!

  Jaskóła - To dobrze, bo lepiej tego nie oglądać.

  Po utracie wzroku bohaterowie zasypiają na widowni .

  Kurtyna.
  kasa nie zwraca

  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dwa duże Dejmki poprosimy, tylko żeby były z pianką!

  Jęzory Rypmann (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 7

  No tak, ta choroba powoduje także uszkodzenia woreczka żółciowego i mózgu i to jest powód dla którego w tym teatrze nie powinno się nawet myśleć o alkoholu. A co do cen biletów, to gratuluję...rozwiń całość

  No tak, ta choroba powoduje także uszkodzenia woreczka żółciowego i mózgu i to jest powód dla którego w tym teatrze nie powinno się nawet myśleć o alkoholu. A co do cen biletów, to gratuluję samooceny - jest drożej niż w Narodowym w Warszawie, Starym czy Słowaku w Krakowie. No ale tam grają same spady, a tu taka Zofia Plejtus czy Joachim Cielęciewicz - to dopiero tuzy.No to jeszcze raz po Dejmku, ale z pianką poproszę.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żółć lepsza od różu?

  bileter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 12

  O, widzę, że niektórych zżera zazdrość!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kariera na różowo Kamilku

  lp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 24 / 9

  Od biletera do Dyrektora droga przez...


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  droga

  drogowskaz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  od biletera do dyrektora droga prowadzi przez otwora...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Żółć lepsza od różu?

  bileter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 15

  O, widać, że niektórych zżera zazdrość!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo