Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

5. PKO Bieg Charytatywny w Łodzi. Zdjęcia z Biegu PKO w 2019 roku. Sztafety pobiegły na Lumumbowie

Jan Hofman
Jan Hofman
Wideo
od 16 lat
Na stadionie łódzkiego AZS odbył się 5. PKO Bank Polski Bieg Charytatywny. Ambasadorem wydarzenia był Artur Partyka, skoczek wzwyż, medalista igrzysk olimpijskich w 1992 roku (brąz) i w 1996 roku  (srebro). W tym roku zawodnicy rywalizowali także w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

Do rywalizacji na stadionie łódzkiego AZS stanęło dziewięćdziesiąt pięć pięcioosobowych sztafet.
PKO Bank Polski Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa, która już po raz piąty odbyła się równocześnie w dwunastu polskich miastach. W imprezie brały udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starały się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń.

– W trakcie imprezy świętowaliśmy dwa jubileusze – mówiła Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego. – Pierwszy mały, czyli piątą rocznicę Biegu Charytatywnego i dużą, stulecie PKO Banku Polskiego. Jak zwykle wspieramy dzieci, ale w tym roku zdecydowaliśmy się na inny wymiar pomocy. Uznaliśmy, że nasze siły i środki warto przekierować na coś, co jest równie ważne, czyli edukację pozaszkolneą dla dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych i domów dziecka. Wszystko wskazuje na to, że wesprzemy 750 dzieci i 47 palcówek, kwotą miliona złotych!

Prezydent z pistoletem
Tym razem starterem biegu była prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska, która tuż przed rozpoczęciem rywalizacji powiedziała: – Zawsze wspieram wspaniałe inicjatywy i działania, które jednoczą wokół szczytnego celu. Cieszę się, że pojawiało się bardzo wiele osób, którym chciało się spędzić wspólnie czas, a dodatkowo połączyła ich piękna idea charytatywnego działania. Czy może być coś piękniejszego?
Łódzką edycję 5. PKO Bank Polski Biegu Charytatywnego wygrała drużyna – Dziki z Łodzi. Zespół, w którym pobiegli: Anna Ławrenin, Marcin Nadratowski, Tomasz Józefiak, Artur Dąbrowski i Darek Niewiadomski, pokonał 49 okrążeń bieżni, co dało mu piąte miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji. Najlepsza okazała się ekipa SKB Stalowa Wola, która w Lublinie pokonała 55 okrążeń.
– Wszyscy jesteśmy studentami Politechniki Łódzkiej i biegło się mam się w sobotę doskonale – powiedziała po dekoracji Anna Ławrenin. – Rywalizacja zespołowa zawsze daje dużo siły. Pięć osób bierze udział w zawodach i każdy chce wypaść jak najlepiej. To nas napędzało. Ale oczywiście wynik nie był tutaj najważniejszy. Liczyło się serce dla charytatywnej sprawy i możliwość niesienia pomocy innym. Taka idea uskrzydla i pewnie dzięki temu wywalczyliśmy pierwsze miejsce. Cieszę się bardzo, że mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom.

A inny uczestnik tej sztafety, Tomasz Józefiak, dodał: - Szóstym zawodnikiem naszej drużyny była ta piękna idea pomocy dzieciom, która cały czas nas przez cały czas napędzała.Bieg charytatywny to więcej, niż sama rywalizacja na bieżni. Nie biegaliśmy dla siebie, nasz wysiłek poświęcony był dzieciom.

Drugie miejsce zajęła drużyna BBLZduńska Wola 3 w składzie: Mariusz Mann, Jakub Resterny , Michał Skibiński , Tomasz Włodarczyk , Adam Łukasiewicz, a trzecie OLEJ RUNNING TEAM: Łukasz Kubas , Konrad Grzyb , Witold Tosik , Michał Niewiadomski , Magdalena Ziółek.

Najstarszą uczestniczką imprezy była Jolanta Sidlik, a najstarszym biegaczem Aleksander Komorowski. W gronie najmłodszych znaleźli się: Agata Aniła, Aneta Socha, Helena Barczak, Natalia Kozera, Szymon Jędrys, Maciej Tomczyk i Wojciech Kornecki

Bieg z tradycją
– Ten bieg ma już swoją tradycję. To piąta edycja, a czwarta w Łodzi – mówił Artur Partyka, ambasador wydarzenia. – Cały czas się rozwijamy, ale najważniejszy jest szczytny cel. Przy okazji propagowania aktywności fizycznej, staramy się również zrobić coś ważnego dla ludzi. To piękna impreza i wspaniała inicjatywa , którą wszyscy wspieramy z całego serca.
Zaangażowanie biegaczy przeliczane było na cel charytatywny. Środki na szczytny cel przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Warto odnotować, że pierwszych osiemdziesiąt sztafet łódzkiego 5. PKO Bank Polski Biegu Charytatywnego pokonało 3017 okrążeń bieżni. W sobotę biegali dorośli i dzieci. Cieszy, że aż trzystu najmłodszych czynnie wzięło udział we wspólnej zabawie.
Drugi rok z rzędu do akcji charytatywnej włączyli się również kibice. Podczas imprezy na trybunach trwała zacięta rywalizacja na najbardziej barwne i głośne grupy fanów. Uznanie wszystkich wzbudzała aktywność, pomysłowość, transparenty z motywującymi hasłami oraz stroje fanów .
Warto podkreślić, że w tym roku w każdym z dwunastu miast po zawodach odbyły się pikniki rodzinne z licznymi atrakcjami. W strefie formy znalazły się gry i zabawy ruchowe dla całych rodzin, w strefie zdrowia przeprowadzono warsztaty pierwszej pomocy, a w przestrzeni cateringowej – promowano zdrową żywność, na uczestników biegi czekały jabłka i zdrowe batony. Można też było sprawdzić swoją wiedzę na temat segregacji odpadów przy pomocy specjalnych gier i konkursów.

- Fajnie było wziąć udział w biegu - opowiadała nam pani Kasi, która pojawiał się na stadion AZS z całą rodziną. - Ja skupiłam się na rywalizacji sportowej, a mój mąż bawił się z dziećmi w specjalnie przygotowanej strefie. Bardzo nam się podobało, dopisała też pogoda - dodała.

5. PKO Bieg Charytatywny można wspierać zakładając zlecenie w aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami” i wybierając cel PKO Bieg Charytatywny lub dokonując wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki