Bad Boys mistrzami 50. edycji ligi koszykówki CNBA! Wyniki i zdjęcia

Zdjęcia: Rafał Wolski
Bad Boys pokonali w jubileuszowym finale ButyNieGrają Medest 77:56. MVP spotkania został wybrany Szymon Gralewski, autor triple double - informuje Michał Pietrakiewicz, główny organizator CNBA.

Sobotnie wydarzenie w Zatoce Sportu rozpoczął występ formacji tanecznej „Ohana”. Zespół zaprezentował efektowny pokaz tańca i gimnastyki artystycznej z użyciem krzeseł i stołów. Tuż po nim sędzia główny podrzucił piłkę i kibice zgromadzeni przy al. Politechniki 10 w Łodzi zobaczyli w akcji finalistów Superligi. Dla „Złych Chłopców” był to drugi występ w meczu o srebrne sygnety, natomiast dla „Butów” debiut w tym wydarzeniu. Od początku bardziej doświadczeni gracze prowadzeni przez Patryka Zawadzkiego, Szymona Gralewskiego oraz Szymona Pietrzaka narzucili odpowiedni rytm trafiając kilka rzutów z dystansu. Pierwsza kwarta wygrana przez Bad Boys 24:8. W drugiej kwarcie sygnał do ataku dał Wiktor Wilk oraz Piotr Cybulski i w połowie drugiej kwarty strata została zminimalizowana do 10 oczek. Wtedy jednak drugi bieg włączyli obwodowi w pomarańczowych strojach, trzy kolejne udane penetracje w obszar ograniczony i po połowie wynik 40:25.

W przerwie między połowami do akcji wkroczyli finaliści Konkursu Rzutowego. Tradycyjną główną nagrodą była sztabka złota oraz vouchery na losowanie kart do Break. Expert. Ponownie jak pół roku temu, najlepsi w tej rywalizacji okazali się gracze Shaqtin a Fool – Piotr Maciejewski oraz Norbert Gajda. Na drugim miejscu uplasowali się Karol Klonowski z Antonem Kazatskyi'm z Eko-Bio Basket Squadu i w nagrodę pocieszenia otrzymali zaproszenia do kina Helios w Łodzi.

Trzecią kwartę otworzył celną trójką Michał Popławski (uczestnik tegorocznego Meczu Gwiazd). Takim samym zagraniem odpowiedział Szymon Pietrzak. Bad Boysi cały czas utrzymywali przewagę, jednakże dwóch graczy musiało opuścić boisko z powodu problemów z faulami. W ostatniej odsłonie ButyNieGrają Medest wykonały ostatni zryw. Udało im się zniwelować część straty i na cztery minuty przed końcem na tablicy widniał wynik 67:54. Wtedy jednak Maciej Andrzejczak ruszył do kontrataku i zdobył łatwe dwa punkty, a po kilku sekundach Patryk Zawadzki zdobył trzy punkty będąc dobrze pilnowanym przez przeciwnika. Tym samym Bad Boys zostali dziewiątą drużyną w historii CNBA, która posiada na swoim koncie przynajmniej dwa tytuły mistrzowie. Liderami tej klasyfikacji pozostają legendarni gracze M-Stylu oraz Eko-Bio Basket Squadu, którzy mają po dziewięć tytułów.
Statuetka MVP spotkania trafiła do Szymon Gralewski, który zanotował triple double w postaci 12 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst. Do tego wszystkiego dodał 6 przechwytów i wymusił 8 fauli przeciwników.
W sobotę odbyło się także Wręczenie Nagród dla najlepszych graczy i zespołów wszystkich klas rozgrywkowych. Do Galerii Sław i Przyjaciół CNBA zostali wprowadzeni: Paweł Leńczuk (Elbudplast), Tomasz Jaszczak (Cykliners) oraz Wojciech Pietrakiewicz (Mosquitos). Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych, z uwzględnieniem MVP finałów pozostałych lig.