MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny udany Turniej Bokserski Victoria Boxing Łódź. Walki w I Termalnym Turnieju w Poddębicach. Zdjęcia

Dariusz Kuczmera
Dariusz Kuczmera
Na zdjęciu prezes Okręgowego Związku Bokserskiego Adam Pokusa, który nagrodził najlepsze pojedynki. Julia Olbryś z RKS Łódź uznana za najlepszą zawodniczkę Turnieju. Konstanty Zagozda (Victoria Boxing Łódź) to najlepszy zawodnik Turnieju i Bogdan Szuba odbiera Puchar dla najlepszej Drużynę I Termalnego Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza Poddębic
Na zdjęciu prezes Okręgowego Związku Bokserskiego Adam Pokusa, który nagrodził najlepsze pojedynki. Julia Olbryś z RKS Łódź uznana za najlepszą zawodniczkę Turnieju. Konstanty Zagozda (Victoria Boxing Łódź) to najlepszy zawodnik Turnieju i Bogdan Szuba odbiera Puchar dla najlepszej Drużynę I Termalnego Turnieju Bokserskiego o Puchar Burmistrza Poddębic
W niedziele w Poddębicach odbył się I Termalny Turniej Bokserski o Puchar Burmistrza Poddębic. Tak wspaniale przygotowany Turniej to zasługa mojego kolegi miejscowego trenera Jakuba Kajszczaka, który współpracuje z naszą sekcją już drugi rok - informuje trener UKS Victoria Boxing Łódź Bogdan Szuba.

Relacjonuje trener Bogdan Szuba: - W pierwszej części imprezy bokserskiej odbyły się walki punktowane dla zawodników i zawodniczek nie posiadających licencji bokserskich. W sumie odbyło się aż 23 pojedynki, które miałem możliwość sędziować wraz z trenerem Andrzejem Bondarczukiem.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Jestem pozytywnie zaskoczony poziomem boksu, jaki prezentowali zawodnicy jeszcze niezrzeszeni w OZB i PZB, gdyż niektóre walki toczone były w dobrym tempie i widać było zaangażowanie zawodników w każdym pojedynku bokserskim. Zawodnicy oczywiście posiadali odpowiednie badania, a każdy pojedynek zabezpieczony był przez ekipę pogotowia.

Po pierwszej dawce części zmagań bokserskich ruszyły walki główne. 9 pojedynków bokserskich zostało rozegranych w formie meczu, gdyż w każdej walce wystąpił nasz zawodnik bądź zawodniczka.
Do prezentacji pojedynków bokserskich zawodników wyczytywał spiker. Do hali sportowej w szkole Podstawowej w Poddębicach przybyła liczna grupa kibiców, którzy to oklaskami nagradzali każdego zawodnika.

Do pierwszej walki wyczytany został ulubieniec publiczności Konstanty Zagozda, który w wadze do 63kg pokonał na punkty Huberta Zakrzewskiego z RKS Łódź. Kostek odebrał również nagrodę specjalną za zdobycie Pucharu za Najlepszego zawodnika.
W drugim pojedynku w wadze do 66kg zmierzyli się Mikołaj Zasadzki z LKS Victoria Grabów i Hubert Wilk UKS Victoria Boxing Łódź. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Hubert z naszej Victorii, zdobywając kolejny złoty medal. W walce nr 3 w wadze do 66kg do ringu weszły dziewczyny Julia Olbryś z RKS Łódź i Jana Halytsia z Victoria Boxing Łódź. W tym pojedynku zwycięsko wyszła zawodniczka z RKS Łódź zdobywając złoty krążek.

W walce nr 4 w wadze do 57kg rękawice skrzyżowali Hubert Wasiak RKS Łódź i Borys Stefaniak Victoria Boxing Łódź. I w tym pojedynku również zwycięsko wyszedł zawodnik RKS Łódź.
W kolejnym bratobójczym pojedynku do 63kg wystąpili Maciej Kujawski, na co dzień trenujący w Poddębicach, reprezentujący barwy naszego klubu i Oskar Bojanowski uczeń MSMS EDUKACJA I SPORT W ŁODZI. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Oskar zdobywając złoty medal.
Kolejny złoty krążek zdobył Artem Fontanyi w wadze do 60kg pokonał na punkty zawodnika RKS Łódź Kacpra Hartwiga.
W kolejnym 7 starciu w wadze do 63kg rękawice skrzyżowali Adam Wąsowski (Widzew Łódź) i Sergiej Sydorenko (Victoria Boxing Łódź). Wygrał zawodnik mojego klubu.
W 8 pojedynku niedzielnej gali boksu w Poddębicach wystąpił Mikołaj Kowalczyk, reprezentujący barwy naszej sekcji. Rękawice skrzyżował również z zawodnikiem naszej sekcji bokserskiej Jakubem Domagałą. Mikołaj wygrał pojedynek jednogłośnie zdobywając złoty medal. I w walce wieczoru w wadze +92kg.
W kategorii wiekowej Senior wystąpił Szymon Miśkiewicz (Victoria Boxing Łódź), który zmierzył się i pokonał na punkty zawodnika łódzkiego Widzewa Jakuba Płusa. Sumując całe wydarzenie sportowe w Poddębicach zdobyliśmy 6 złotych medali i 3 srebrne zdobywając również tytuł Najlepszej Drużyny.
Jestem dumny z chłopaków, bo praktycznie na koniec letniego sezonu bokserskiego wygraliśmy kolejny Turniej Bokserski. Ostatni jaki teraz nas czeka to w połowie czerwca w Ciechocinku Mistrzostwa Polski juniorów i Juniorek w boksie. I dopiero to tych Mistrzostwach udamy się na zasłużone wakacje - kończy swą relację trener UKS Victoria Boxing Łódź Bogdan Szuba.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki