Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Biblioteka Miejska w Łodzi otworzyła kolejną odświeżoną filię. Tym razem w śródmieściu

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
Biblioteka NadWyraz mieści się przy ul. Sienkiewicza 67 (wejście od ul. Nawrot)
Biblioteka NadWyraz mieści się przy ul. Sienkiewicza 67 (wejście od ul. Nawrot) materiały prasowe
Remont przeszła Biblioteka NadWyraz, znajdująca się przy ul. Sienkiewicza 67 (wejście od ul. Nawrot). To jedna z siedemdziesięciu dziewięciu filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi.

Biblioteka NadWyraz to kameralna biblioteka w centrum miasta, która zgromadziła wokół siebie silnie zaangażowaną społeczność lokalną, która współtworzy ofertę biblioteki. W bibliotece aktywnie działa grupa seniorów.

- Znajdujemy się w bibliotece, która jest bardzo ważnym miejscem dla kultury i społeczności śródmieścia. To miejsce wydarzeń, koncertów, warsztatów, bardzo ważne dla seniorów, którzy niezwykle aktywnie działają na rzecz biblioteki, korzystając także z jej przestrzeni. Rzeczywiście, nieco żartując można powiedzieć, że dzieje się tu nad wyraz dużo i dobrze. A dodam, że sprawia to świetna kadra, której bardzo dziękuje za zaangażowanie, na dodatek jest tutaj aż 10 tysięcy książek. Warto dodać, że remont znów odbył się siłami własnymi biblioteki i za naprawdę symboliczna sumę 15 tysięcy złotych - powiedziała podczas otwarcia filii Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

W odświeżonym wnętrzu Biblioteki NadWyraz od wejścia witają gości namalowane na ścianie cytaty z powieści Henryka Sienkiewicza. Placówka oferuje bogaty księgozbiór dla dorosłych i dla dzieci. Odbywają się tu liczne wydarzenia, które gromadzą okolicznych mieszańców. Metamorfoza ułatwi organizowanie ich w tej niewielkiej przestrzeni.

W bibliotece będą odbywać się spotkania autorskie, zajęcia warsztatowe dla seniorów i dzieci, koncerty, spacery. W najbliższym czasie zaplanowane są między innymi, spotkania: z dr Violettą Wiernicką, badaczką dziejów prawosławnych w Polsce i współautorką drugiego tomu monografii Łodzi pt. „Łódź przez wiek. Historia miasta (1820-1914)”, autorskie z Andrzejem Bartem, znanym łódzkim powieściopisarzem, scenarzystą i reżyserem oraz koncerty: „Historia pewnej znajomości” – koncert Jadwigi Raczyńskiej i Marzeny Śliwińskiej (w repertuarze utwory Agnieszki Osieckiej, Seweryna Krajewskiego, Bułata Okudżawy i Jadwigi Raczyńskiej, „Święta tuż, tuż” - koncert muzyki klasycznej (wykonawcy: Magdalena Wojakowska – śpiew, Michał Janos – fortepian, Aleksander Stachowski – akordeon).

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki