18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co dalej z osiedlem na Złotnie?

Agnieszka Jasińska
Rolnicy nie mogą doczekać się inwestycji. Chcą zarobić na sprzedaży działek
Rolnicy nie mogą doczekać się inwestycji. Chcą zarobić na sprzedaży działek DziennikŁódzki/archiwum
Przy ul. Stare Złotno w Łodzi miało powstać nowoczesne osiedle domów jednorodzinnych. Domów miało być ponad 400. Rolnicy cieszyli się, że znalazł się inwestor, który zdecydował się kupić od nich działki. Ich działki są bardzo wąskie. To dawne pola, których już nie uprawiają.

Działki teraz porastają chwatami. Jednak budowa osiedla stanęła pod znakiem zapytania. Inwestor zarzuca władzom miasta bezczynność. A władze Łodzi wolałyby, by inwestorzy budowali w centrum miasta a nie na obrzeżach.

Inwestor chce się wycofać

- Pełna dokumentacja naszych zamierzeń wraz z planem projektowym została dostarczona do wszystkich podmiotów odpowiedzialnych za inwestycje w Łodzi - mówi Krys Maj z Polish Investment Trust. - Chcieliśmy, aby wśród wykonawców znalazły się firmy z naszego województwa. W ostatnim piśmie zwróciliśmy się do pani prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej o wyznaczenie terminu spotkania roboczego.

Nie otrzymaliśmy jednak żadnej odpowiedzi. Zniechęceni brakiem działań władz miejskich przedstawiciele inwestora australijskiego chcą wycofać się z wartej kilkaset milionów złotych inwestycji.

Władze miasta nas ignorują

Krys Maj uważa, że władze Łodzi podchodzą niepoważnie do inwestorów. - Przyjechałem do Łodzi, żeby spotkać się z panią prezydent, ale okazało się, że mam być 500 w kolejce. Nie mogę sobie pozwolić, żeby czekać 3 miesiące na rozmowę - mówi Maj. - Łódź nie dba o inwestorów. Obserwuję jak świetnie rozwija się Kraków, Poznań, Wrocław a nawet Sopot. A w Łodzi jest niestety coraz gorzej.

Maciej Musiał, architekt, który projektował osiedle domków podkreśla, że ma być to miejsce do zamieszkania dla klasy średniej. - Mieszkańcy będą mieć łatwy dostęp do centrum miasta. Na osiedlu będzie miejsce na lokalne usługi, sklep spożywczy i przedszkole - opowiada Musiał.

Rolnicy: chcemy sprzedać nasze pola

Rolnicy, którzy zdecydowali się sprzedać swoje działki inwestorowi podkreślają, że to dla nich najlepsze rozwiązanie. - Pól już nikt nie uprawia, porastają chwastami. A musimy płacić podatek. Poza tym działki są bardzo wąskie. Dlatego nie mamy co z nimi zrobić - mówił jeden z rolników.

Miasto chce by budowali w centrum

Marcin Masłowski, zastępca rzecznika prezydenta Łodzi tłumaczy, że Hanna Zdanowska zleciła spotkanie z inwestorem osobom odpowiedzialnym za inwestycje. - Pismo do pani Prezydent wpłynęło 16 listopada z datą w nagłówku 14 listopada i inwestor dostanie odpowiedź i zaproszenie na spotkanie w Urzędzie Miasta Łodzi w przewidzianym terminie - mówi Masłowski. Ale dodaje, że miasto chce, by inwestorzy w Łodzi inwestowali i budowali, ale niekoniecznie na obrzeżach miasta. - Chcemy "zagęścić" miasto, zachęcać inwestorów do budownictwa w centrum miasta i takie tereny jak np. rejon Sienkiewicza, Kilińskiego, Nawrot będą pod to przeznaczane.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki