Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Czy służby w województwie łódzkim są przygotowane do wakacji? Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego obradował w Skierniewicach

Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz-Skolimowska
Zuzanna Gawałkiewicz
Pod przewodnictwem wojewody Karola Młynarczyka dwa dni przed końcem roku szkolnego w Skierniewicach odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego głównym tematem był bezpieczny wypoczynek letni.

Wszystkie służby m.in. policja, straż pożarna, Inspekcja Transportu Drogowego, sanepid, kuratorium czy Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe prezentowały stan przygotowania województwa łódzkiego do letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Poruszano tematy związane z bezpieczeństwem na kąpieliskach, zabezpieczeniem obozów pod namiotami na wypadek wystąpienia klęski żywiołowej czy bezpieczeństwem na drodze.

Po posiedzeniu podczas konferencji prasowej, jaka miała miejsce nad zalewem Zadębie wojewoda przedstawił wnioski, które powinni sobie wziąć do serca rodzice wysyłający dzieci na letnie obozy i kolonie.

Ministerstwo Edukacji i Nauki prowadzi elektroniczną bazę danych, w której są ujęte wszystkie miejsca wypoczynku z całego kraju – mówił Karol Młynarczyk. – Jeżeli dany obóz, czy dana kolonia znajdują się w takiej bazie danych to oznacza, że była sprawdzona przez sanepid, przez kuratorium, przez straż pożarną i tam możemy bezpiecznie wysyłać nasze dzieci. To samo dotyczy bezpieczeństwa na drogach. Do policji, czy Inspekcji Transportu Drogowego możemy się zwrócić o kontrolę stanu technicznego pojazdu oraz stanu trzeźwości kierowcy przed wyjazdem dzieci. Jeśli idzie o bezpieczeństwo nad wodą, to nasze województwo jest jednym z najbezpieczniejszych – dodaje wojewoda łódzki. – Od dawna współpracujemy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Wojewoda łódzki i marszałek województwa co roku dofinansowują Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, po to by mogło działać w czasie wakacji.

Wizyta wojewody dla skierniewickiego WOPR-u była okazją do zaprezentowania swoich umiejętności oraz sprzętu, jakim dysponuje.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki