Dyrektorzy dwudziestu liceów ogólnokształcących z Łodzi skarżą się na kuratora oświaty do MEN. Zdaniem szefów LO nabór będzie trwał za długo

Maciej Kałach
Maciej Kałach
Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty
Grzegorz Wierzchowski, Łódzki Kurator Oświaty Krzysztof Szymczak
Udostępnij:
Dyrektorzy 20 liceów ogólnokształcących wysłali m.in. do Łódzkiego Kuratora Oświaty (ŁKO) pismo w którym zarzucają mu zbyt późne wyznaczenie końca naboru do LO i szkół zawodowych. Dyrektorzy kopię wysłali też do Anny Zalewskiej, minister edukacji narodowej.

Pismo powstało zaraz po wyznaczeniu przez kuratora Grzegorza Wierzchowskiego terminu naboru w woj. łódzkim. Główny etap rekrutacji skończy się 25 lipca – podaniem przez szkoły listy kandydatów przyjętych (wcześniej, 16 lipca, będzie lista zakwalifikowanych, a zakwalifikowani potwierdzają wolę nauki w placówce, która ich chce).

Data 25 lipca oburza 20 szefów LO z Łodzi.
– „Tak istotne wydłużenie terminu rekrutacji (...) jest krzywdzące przede wszystkim dla uczniów i ich rodziców, naraża ich na dodatkowy stres i niepewność oraz utrudnia zaplanowanie rodzinnego wypoczynku” – twierdzą autorzy pisma.

Wśród 20 parafek znajdziemy m.in. podpisy szefów liceów „akademickich” (Uniwersytetu Łódzkiego i Politechniki Łódzkiej) oraz I LO im. Kopernika w Łodzi. Dyrektorzy narzekają też na trudności z zaplanowaniem urlopów podwładnym i wskazują, że w 8 województwach nabór skończy się (listą przyjętych) już 16 lipca.

ŁKO tłumaczy, że jego termin mieści się w przepisach MEN. Kurator m.in. chce mieć pewność, że kandydat zdoła potwierdzić wolę nauki w szkole, która go zakwalifikowała.

Zobacz także: znamy liczbę klas w LO dla podwójnego rocznika w Łodzi! Magistrat podał szczegóły rekrutacji do liceów, techników i branżówek

Progi do liceów ogólnokształcących i szkół zawodowych w Łodzi w rekrutacji 2018/2019. Wiemy, które przyjęły samych dobrych kandydatów[LISTA]

Bale ósmych klas w województwie łódzkim. Restauracje, wynajęte dekoracje, burmistrz ogląda poloneza...

ŁKO udzielił odpowiedzi odnośnie pisma dyrektorów podczas konferencji prasowej w czwartek (14 lutego), poświęconej głównie propozycjom płacowym MEN. Mają one zadowolić nauczycieli. Kurator mówił m.in. o przesunięciu ze stycznia 2020 r., na wrzesień 2019 r., trzeciej transzy podwyżek zatwierdzonych już przez MEN (o 5 proc.) Druga transza (także o 5 proc.) obowiązuje od stycznia 2019 r. – minister 8 lutego podpisała decyzję, umożliwiającą wypłacanie podwyższonych pensji z zaległym wyrównaniem.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

b
beneficjentka 500+
Brawo PiS !!! CBA i Policja!!!
Przejdź na stronę główną Dziennik Łódzki
Dodaj ogłoszenie