Gwiazdy na pięciolecie Soundedit

  Gwiazdy na pięciolecie Soundedit

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Dziennik Łódzki

  John Lydon i Public Image Ltd.
  1/2
  przejdź do galerii

  John Lydon i Public Image Ltd. ©materiały promocyjne

  - Skoro w tym roku obchodzimy pięciolecie Soundedit, musi być wyjątkowo. Piątka zobowiązuje, a piąta rocznica Festiwalu sprawia, że o Soundedit '13 będzie głośno - zapowiadają organizatorzy tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit w Łodzi. Impreza odbędzie się w dniach 25-26 października.
  W gronie gwiazd przedsięwzięcia znalazł się sybtelny i wrażliwy Marc Almond, jeden z najważniejszych twórców synth pop i new wave. Artysta dużą popularność zdobył przebojem "Something's Gotten Hold Of My Heart", nagranym w duecie z jego oryginalnym wykonawcą Gene Pitneyem. W dorobku ma jednak też takie hity, jak "The Desperate Hours", "A Lover Spurned", "The Days of Pearly Spencer", "My Hand Over My Heart", "Jacky".


  Kolejną niespodzianką jest zaproszenie Johna Lydona z Public Image Ltd., lepiej znanego jako Johnny Rotten, lider i wokalista Sex Pistols.

  - Będą to pierwsze koncerty klubowe tych artystów w Polsce - podkreśla Maciej Werk, dyrektor Soundedit.

  Na Festiwal przyjedzie również Bill Laswell, basista i kompozytor reprezentujący wyrafinowaną alternatywę. A atmosferę skutecznie ma podgrzać pierwszy w Polsce występ rockowego brytyjskiego zespołu - Six By Seven, który powraca z nowym albumem i nowym perkusistą - Stevem Hewittem (ex Placebo).

  Koncertom jak zwykle towarzyszyć będą warsztaty, wykłady, spotkania oraz gala wręczenia festiwalowych nagród - statuetek Człowieka ze Złotym Uchem. Wśród laureatów tego wyróżnienia są: Daniel Lanois (producent m.in. U2 i Boba Dyla-na), Gareth Jones, Grzegorz Ciechowski, Andrzej Smolik, Martin Hannett (producent Joy Division), Daniel Miller (dyrektor wytwórni Mute Records), Martin "Youth" Glover.

  W tym roku impreza wraca do klubu Wytwórnia. Bilety na Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych są już dostępne w sieci Ticket Pro. Karnet uprawnia do wejścia na wszystkie wydarzenia festiwalowe, w tym na warsztaty: cena karnetu do 31 sierpnia to 120 zł, cena od 1 września - 140 zł. Bilety na pojedyncze dni w cenie: do 31 sierpnia 70 zł, od 1 września - 80 zł. - Nie będzie sentymentalnie, choć tort i wspomnienia pewnie się pojawią - mówi o pięcioleciu festiwalu Maciej Werk. - Myślimy jednak o przyszłości, a czasem nawet zastanawiamy się już kogo zaprosimy na 10-lecie Festiwalu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo