Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

I edycja Forum Seniora w Łodzi. Gośćmi byli Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" FILM

Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Liliana Bogusiak-Jóźwiak
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Iwona i Gerard, gwiazdy "Sanatorium miłości" spotkali się uczestnikami I edycji Forum Seniora w auli Wydziału Zarządzania przy ul. Matejki 22/26.

Iwona i Gerard opowiadali m.in. o tym, jak udaje się im zachować sprawność i cieszyć się dobrym zdrowiem. Nie przyjmują żadnych leków, ale codziennie się gimnastykują i wypijają rano szklankę wody z miodem i cytryną oraz łyżeczkę żelatyny rozpuszczoną w szklance ciepłej wody. Dzięki kuracji żelatyną nie wiedzą, co to kłopoty ze stawami.

- Jest nam razem słodko, radośnie i zdrowo - mówiła pani Iwona o swoim związku z Gerardem. Oboje prezentowali ćwiczenia, jakie wykonują codziennie rano (można je zobaczyć m.in. ) na ich kanałach na You Tube oraz mówili o tym, jak ważny dla zdrowia jest prawidłowy oddech.

- Jeśli nasz garnitur mięśniowy jest sprawny, to chroni nas przed upadkami - zwracali uwagę oboje. - Dla nas priorytetem są ćwiczenia izometryczne czyli budujące masę mięśniową bez obciążania stawów oraz rozciągające.
- Tyle mnie, ile z siebie mogę ofiarować innym - deklarował pan Gerard mówiąc o swoim zaangażowaniu w promowanie zdrowego stylu życia.
Wspominał, że w wieku 45 lat przeszedł ciężki zawał mięśnia sercowego do którego doprowadził go stres i palenie papierosów. Jednak radykalnie zmienił swoje życie i dziś w wieku 84 lat może się pochwalić dobrą zdrowiem, kondycją, i tym, że nie przyjmuje żadnych leków.

O tym, że pacjent w wieku dojrzałym, który ma kilka chorób, leczy się u różnych specjalistów i przyjmuje wiele leków powinien trafić pod opiekę lekarza geriatry mówił dr Łukasz Kroc. Doktor uświadamiał zebranym, że lekarz geriatra może pacjentowi skrócić listę przyjmowanych przez niego leków bez uszczerbku na jakości leczenia oraz skierować na badania specjalistyczne.
- Pacjent-rekordzista, który trafił do mojego gabinetu przyjmował codziennie 44 leki. Udało się nam tę listę zredukować do 12 leków, co nadal jest bardzo dużo, ale pacjent leczył się na wiele chorób - opowiadał dr Łukasz Kroc. - Dzięki modyfikacji liczby leków pacjent zaoszczędził zdrowie, czas i pieniądze, a jakość jego życia znacznie się poprawiła.

W holu przed aulą można było być książkę napisaną i wydaną przez pana Gerarda Makosza pt.:"Długie życie to przywilej". Jest to jego niezwykła autobiografia, która ukazuje inspirującą drogę do osiągnięcia długowieczności i spełnienia w późniejszym wieku.

Ofertę kulturalną Łodzi przybliżył Dariusz Pawłowski, szef działu kultura w Dzienniku Łódzkim, a Lucyna Kaczmarek, główny specjalista w Wydziale świadczeń emerytalno-rentowych ZUS w Łowiczu przybliżyła zasady nabywania prawa do emerytury i ustalanie wysokości emerytury, mLegitymacja.

Partnerami spotkania byli:
· Firma GEERS – firma, która od ponad 30 lat oferuje swoim Klientom – ludziom cierpiącym na niedosłuch – nowoczesne rozwiązania tego coraz częściej występującego problemu.
· Regionalne Centrum Pomocy Społecznej - które informowało o korzyściach wynikających z posiadania Karty Seniora Województwa Łódzkiego.
W punkcie konsultacyjnym ZUS można było zapytać o wszystkie kwestie związane z ubezpieczeniem społecznym.
Natomiast firma Delia Cosmetics przygotowała dla wszystkich uczestników imprezy drobne upominki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: I edycja Forum Seniora w Łodzi. Gośćmi byli Iwona i Gerard z "Sanatorium miłości" FILM - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki