Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ile linii autobusowych z Łódzkiego dostało dopłatę z programu "Przywracamy Przystanki"? Łódzki Urząd Wojewódzki podał zestawienie

Alicja Zboińska
Alicja Zboińska
Łódzki Urząd Wojewódzki podsumował efekty programu "Przywracamy Przystanki", dzięki któremu na część tras wróciły połączenia autobusowe i busy. Program jest realizowany od maja 2019 roku.O efekty programu dopytywali posłowie Polski 2050, w tym Hanna Gil-Piątek oraz Tomasz Zimoch z Łodzi, którzy napisali interpelację do ministra infrastruktury. Z odpowiedzi wynika, że w naszym regionie przeznaczono na ten cel kilkanaście milionów złotych.Zestawienie na ten temat przygotował także Łódzki Urząd Wojewódzki.Czytaj dalej
Łódzki Urząd Wojewódzki podsumował efekty programu "Przywracamy Przystanki", dzięki któremu na część tras wróciły połączenia autobusowe i busy. Program jest realizowany od maja 2019 roku.O efekty programu dopytywali posłowie Polski 2050, w tym Hanna Gil-Piątek oraz Tomasz Zimoch z Łodzi, którzy napisali interpelację do ministra infrastruktury. Z odpowiedzi wynika, że w naszym regionie przeznaczono na ten cel kilkanaście milionów złotych.Zestawienie na ten temat przygotował także Łódzki Urząd Wojewódzki.Czytaj dalej Archiwum
Łódzki Urząd Wojewódzki podsumował efekty programu "Przywracamy Przystanki", dzięki któremu na część tras wróciły połączenia autobusowe i busy. Program jest realizowany od maja 2019 roku.

O efekty programu dopytywali posłowie Polski 2050, w tym Hanna Gil-Piątek oraz Tomasz Zimoch z Łodzi, którzy napisali interpelację do ministra infrastruktury. Z odpowiedzi wynika, że w naszym regionie przeznaczono na ten cel kilkanaście milionów złotych.

Wojewoda i dokładne wyliczenia

Zestawienie na ten temat przygotował także Łódzki Urząd Wojewódzki.

- W ramach programu „Przywracamy Przystanki” w województwie łódzkim w 2019 roku udało się przywrócić 85 linii - informuje biuro prasowe Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego. - Podczas pierwszego naboru w 2019 roku dopłatą zostało objętych 80 linii, natomiast w dodatkowym naborze kolejnych 5. W roku 2020 odbyły się natomiast trzy nabory: w pierwszym opłatą objęto 103 linie, w drugim 75 linii, a w ostatnim 8 linii, czyli łącznie 186 linii, na które uzyskano dopłatę.

Całkowita dopłata z funduszu dla jednostek samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w roku 2019 wyniosła 2.539.880,79 zł, natomiast w 2020 roku już 16.029.293,72 zł.

Co zyskali mieszkańcy województwa łódzkiego?

Urzędnicy podkreślają, że program w dużej mierze przyczynia się do wzrostu mobilności mieszkańców regionu, w tym osób niepełnosprawnych i o ograniczonej sprawności ruchowej. Wielu mieszkańców, dzięki przywróconym liniom, może dojechać do szkoły, pracy czy lekarza.

HOROSKOP NA NOWY ROK

HOROSKOP 2022

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki