Jechał 131 km/h na ulicy Brzezińskiej w Łodzi. Kaskadowy pomiar prędkości w Łodzi

Matylda WitkowskaZaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (11 zdjęć)
131 km/godz. jechał we wtorek (9 lipca) ulicą Brzezińską w Łodzi. Przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/godz! Został zatrzymany podczas akcji kaskadowego pomiaru prędkości. Akcja prowadzona była w całej Polskiej.

Najszybszym zmierzonym pojazdem był opel corsa, który po południu pędził ulicą Brzezińską w Łodzi. Jechał z prędkością 131 km/godz., choć na tym odcinku obowiązuje ograniczenie do 50 km/godz. To oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/godz. Zostało mu odebrane prawo jazdy, dostał też mandat.

W sumie policjanci na terenie Łodzi tylko od godz. 6 do 15 skontrolowali 146 pojazdów. Z tego aż 71 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Policjanci nałożyli na nich 57 mandatów, na łączną kwotę 11 tys. 150 zł. Pozostali kierowcy zostali pouczeni, został też skierowany jeden wniosek do sądu.

Kontrola trwała do godz. 22 . Pełne dane, a także dane z całego regionu będą znane dzisiaj.

Kaskadowy pomiar prędkości to rodzaj kontroli drogowej, w których prędkość mierzą stojące na jednym odcinku w bliskiej odległości od siebie dwa, a nawet trzy patrole drogówki.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

- Zdarza się, że kierowcy widząc przy drodze patrol policji zwalniają, ale po jego ominięciu znów przyśpieszają. Tymczasem przy kaskadowej kontroli prędkości czeka ich niespodzianka w postaci kolejnego patrolu - wyjaśnia sierż. sztab. Jadwiga Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Wczorajszy kaskadowy pomiar prędkości prowadzony był w całej Polsce. Decyzję o takiej akci podjęła Komenda Główna Policji. Powodem jest rosnąca liczba wypadków śmiertelnych. Od początku wakacji w całej Polsce zginęło już na drogach 159 osób.

- Chcemy nauczyć kierowców, żeby przestrzegali ograniczeń prędkości- mówi sierż. sztab. Jadwiga Czyż. - Główną przyczyną śmiertelnych wypadków drogowych jest nadmierna prędkość i niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze - mówi Czyż.

Ale kaskadowy pomiar prędkości to niejedyne kontrole prowadzone przez drogówkę. Wczoraj w Łodzi patrol policji drogowej musiał też stanąć wczoraj na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Wróblewskiego. Prowadzone są tam prace remontowe przy sygnalizacji świetlnej. Ale kierowcy pędzą tak szybko, że... robotnicy obawiali się pracować na tym skrzyżowaniu. Wezwali patrol, żeby uspokoił kierowców.

- Zawsze powinniśmy spodziewać się kontroli drogowej - podkreśla sierż. sztab Czyż. - Policjanci, który pełnią służbę na drodze, gdy nie obsługują zdarzeń drogowych, prowadzą kontrole - mówi.

W roku 2018 roku tylko w samej Łodzi policjanci zatrzymali 197 kierowców przekraczających dopuszczalną prędkość o 50 km/godz., zaś w woj. łódzkim 1193. W pierwszym kwartale tego roku było ich 30 a w całym regionie 329.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 35

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
p
ppp

Widzę, że piszą i rowerzyści i kierowcy aut przewalający się oskarżeniami :). I kto z Was nie łamie przepisów? Każdy. I jedni i drudzy a mimo wszystko (poza chwilami gapiostwa) na drogach wcale nie jest tak bardzo niebezpiecznie jak się to prezentuje. Wystarczy przewidywać to co może się stać. I zawsze powtarzam, że gorsi od łamiących przepisy są Ci, którzy boją się jeździć i kierując czy to rowerem czy autem robią na drogach całkowicie irracjonalne manewry (najczęściej kobiety w dużych suv-ach, 1-szo listopadowi kierowcy, lub przyjezdni "na blachach" ELW etc. Tego co oni zrobią przewidzieć się nie da niestety....). Inną kwestią jest oznakowanie dróg (masa zbędnych znaków i często brak tych potrzebnych), poukrywane za ekranami ścieżki rowerowe, znaki drogi jednokierunkowej niedotyczące rowerzystów, którzy nagle wypadają na drogę formalnie "pod prąd" etc. Są miasta, w których przepisów nie ma, ludzie jeżdżą a wypadków prawie nie ma.

H
Ha ha
2019-07-10T06:17:01 02:00, brawo Policja:

tępić i karać zmotoryzowanych impotentów !!!!

2019-07-10T07:42:03 02:00, Gość:

Tępić to bezmózgich pedalarzy co rowerem 40/h po ścieżce jadą i z za ekranu na włókniarzy wyskakują a wina kierowcy oczywiście bo ma OC.Tego co te ścieżki zaprojektował pod takim kątem że jadąc busem trzeba by mieć głowę strusia żeby zobaczyć czy jakiś debil na rowerze nie jedzie to bym do pierdla wsadził za celowe spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

2019-07-10T18:57:17 02:00, SENIOR:

Takiemu durniowi jak ty zatrzymalbym PJ (jesli je posiadasz!) dozywotnio!

Nie bądź taki mądry

S
SENIOR
2019-07-10T06:17:01 02:00, brawo Policja:

tępić i karać zmotoryzowanych impotentów !!!!

2019-07-10T07:42:03 02:00, Gość:

Tępić to bezmózgich pedalarzy co rowerem 40/h po ścieżce jadą i z za ekranu na włókniarzy wyskakują a wina kierowcy oczywiście bo ma OC.Tego co te ścieżki zaprojektował pod takim kątem że jadąc busem trzeba by mieć głowę strusia żeby zobaczyć czy jakiś debil na rowerze nie jedzie to bym do pierdla wsadził za celowe spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Takiemu durniowi jak ty zatrzymalbym PJ (jesli je posiadasz!) dozywotnio!

G
Gość

Co to jest 197 zatrzymanych za prędkośc przez cały rok. Codziennie jeżdżąc ulicami miasta widzi się conajmniej kilkunastu piratów drogowych.

H
Ha ha

Każdy z was taki przepisowy jest i tak grzecznie jeździ a kiedy jadę przez miasto skuterkiem o pojemności 50 cm3 z maksymalną prędkością 45km/h to nie ma kierowcy który jechał by z tą samą prędkością co ja. Każdy ciśnie z większą prędkością bez względu czy jest ograniczenie do 40 czy nie ma ograniczenia

G
Gość
2019-07-10T08:08:36 02:00, JanKo:

No 131 km/godz w terenie zabudowany hmm,trzeba mieć szambo pod czaszka zamiast resztek mózgu.Debil i tyle.

Moge sie zalozyc o wlasna glowe ze jesli jestes kierowca i jezdzisz codziennie samochodem to przynajmniej raz lamiesz przepis wiec nie pierdziel jakie to maja ludzie szambo w glowie bo wychodzi na to ze mowisz tez o sobie

h
ha ha

W Łodzi 130 to sukces , własnie przeczytałem że Łódź jest na 15 miejscu w ŚWIATOWYM rankingu najbardziej zakorkowanych miast - sukces władzy

W
Włoch
2019-07-10T06:37:10 02:00, Gość:

Piszących tutaj, że przepisy są durne chętnie bym wysłał do np.Szwajcarii, bo pewnie nigdy tam nie byli. Tam za jazdę 57 na 50 dostałem 140 franków mandatu. A Polacy jak wyjeżdżają za granice jakoś nagle zaczynają przestrzegać przepisów.

2019-07-10T09:10:05 02:00, Gość:

Gdybyś jechał 57 na ograniczeniu do 50 we Włoszech to by cię wszyscy wyprzedzali...

Nie kłam. Nigdy nie byłeś we Włoszech a się wypowiadasz

G
Gość
2019-07-10T06:37:10 02:00, Gość:

Piszących tutaj, że przepisy są durne chętnie bym wysłał do np.Szwajcarii, bo pewnie nigdy tam nie byli. Tam za jazdę 57 na 50 dostałem 140 franków mandatu. A Polacy jak wyjeżdżają za granice jakoś nagle zaczynają przestrzegać przepisów.

Gdybyś jechał 57 na ograniczeniu do 50 we Włoszech to by cię wszyscy wyprzedzali...

G
Gość

Może wreszcie ktoś zrobi porządek z rajdowcami na al włókniarzy przy liściastej

G
Gość
2019-07-10T06:37:10 02:00, Gość:

Piszących tutaj, że przepisy są durne chętnie bym wysłał do np.Szwajcarii, bo pewnie nigdy tam nie byli. Tam za jazdę 57 na 50 dostałem 140 franków mandatu. A Polacy jak wyjeżdżają za granice jakoś nagle zaczynają przestrzegać przepisów.

Ciekawe, czy ty przestrzegasz ograniczeń? Daję sobie rękę uciąć, że nie.

G
Gość
2019-07-10T07:35:02 02:00, Zdziwiony:

To przekroczył prędkość o 51 czy o 81?

O 51, bo tam jest ograniczenie do 80😉

G
Gość
2019-07-10T00:34:06 02:00, Gość:

Nikt nie jeźdzo 50 na godz. !!!!

Przepisy idiotyczne po to aby łupić kierowców!!..

A psiarnia to gorzej noż hieny !!!

Nie ma takie psa, który jeździ zgodnie z przepisami !!!

2019-07-10T06:16:29 02:00, burek:

pies to rżnie twoją mamę

2019-07-10T07:12:08 02:00, Ds:

To jak nie jezdzisz 50 baranie to niedługo oddasz prawko i tramwajem będziesz jeździł ośla łąko jeśli nie szanujesz przepisów i życia ludzkiego

A ty przestrzegasz ograniczeń? Idę o zakład, że nie.

J
JanKo

No 131 km/godz w terenie zabudowany hmm,trzeba mieć szambo pod czaszka zamiast resztek mózgu.Debil i tyle.

G
Gość
2019-07-10T06:17:01 02:00, brawo Policja:

tępić i karać zmotoryzowanych impotentów !!!!

Tępić to bezmózgich pedalarzy co rowerem 40/h po ścieżce jadą i z za ekranu na włókniarzy wyskakują a wina kierowcy oczywiście bo ma OC.Tego co te ścieżki zaprojektował pod takim kątem że jadąc busem trzeba by mieć głowę strusia żeby zobaczyć czy jakiś debil na rowerze nie jedzie to bym do pierdla wsadził za celowe spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

Dodaj ogłoszenie