Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kardynał Grzegorz Ryś odprawi pasterkę w Kalonce. Będzie to pierwsza msza św. w wybudowanym kościele św. Ojca Pio

Matylda Witkowska
Matylda Witkowska
Dwa lata temu kard. Grzegorz Ryś odprawił pasterkę w budowanym kościele w łódzkich Mileszkach
Dwa lata temu kard. Grzegorz Ryś odprawił pasterkę w budowanym kościele w łódzkich Mileszkach Grzegorz Gałasiński
W tym roku kardynał Grzegorz Ryś odprawi pasterkę w parafii św. Ojca Pio w podłódzkiej Kalonce. To będzie pierwsza msza św. w nowym kościele.

Pasterka 2023 z udziałem kard. Grzegorza Rysia odbędzie się w Kalonce

Tegoroczna pasterka z udziałem kardynała Grzegorza Rysia z Łodzi odprawiona zostanie w Wigilię o północy w podłódzkiej Kalonce.

Będzie to pierwsza msza św. odprawiona w budowanym od siedmiu lat kościele pod wezwaniem. św. Ojca Pio. Wcześniej w nowym kościele odbyły się tylko pojedyncze wydarzenia religijne i kulturalne. Decyzja została podjęta już wiosną, z propozycją odprawienia pasterki wyszedł zapraszany do parafii na wizytę kardynał. Ryś.

Ponieważ kościół nie jest jeszcze ogrzewany proboszcz prosi parafian o ciepły ubiór, a także o przyniesienie składanych krzesełek i koców do okrycia się. Mimo trudnych warunków pasterka będzie mieć bogatą oprawę muzyczną. Wystąpi działający przy parafii jedyny w diecezji kościelny chór męski Dysonans oraz żeński chór Magnificat. Innych specjalnych atrakcji nie będzie.

- Nie będziemy robić show. Pasterka to przede wszystkim celebrowanie narodzin Pana Jezusa i Wcielenia -wyjaśnia ks. Paweł Stołowski, proboszcz parafii św. Ojca Pio.

Kardynał Grzegorz Ryś od kilku lat odprawia bożonarodzeniowe pasterki poza katedrą. Wybiera te parafie, w których powstają nowe kościoły, a wierni - modlący się często w niełatwych warunkach - potrzebują wsparcia. Dwa lata temu był z wizytą w Mileszkach, gdzie rozpoczynała się odbudowa kościoła św. Doroty i św. Jana Chrzciciela po pamiętnym pożarze z 2015 r. Do Bożego Narodzenia 2021 udało się ukończyć stan surowy zamknięty i odprawić pasterkę

Natomiast rok temu, podczas pasterki w parafii Michała Archanioła na łódzkich Bałutach, poświęcił świeżo wybudowany kościół. Wcześniej msze św. w tej parafii odprawiano w kaplicy.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki