Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kina i teatry w Łodzi rozpoczynają działalność. Jak będą otwarte kina w Łodzi w czerwcu? Kino Charlie, kino Bodo i kino Tatry zapraszają

Dariusz Pawłowski
Dariusz Pawłowski
W czerwcu rozpoczynają działalność łódzkie kina i teatry.
W czerwcu rozpoczynają działalność łódzkie kina i teatry. materiały prasowe
Od soboty 6 czerwca, zgodnie z zapowiedzią ministra kultury i dziedzictwa narodowego, następuje „odmrożenie” funkcjonowania kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury, cyrków. W Łodzi kultura z pandemii budzi się bez hurraoptymizmu.

Długa lista wytycznych dla instytucji kultury w okresie pandemii obejmuje m.in. możliwość udostępnienia widzom jedynie połowy miejsc na sali, a także konieczność zakładania maseczek podczas wizyty w kinie czy teatrze. W Łodzi dzisiaj o godz. 19 spektaklem „Śmierć i dziewczyna” rozpoczyna działalność po przerwie teatr Fundacji Kamila Maćkowiaka na Scenie Monopolis.

- Ponieważ nie do końca wierzę w ideę i sens teatru online, czas pandemii, w którym nasza działalność teatralna została zawieszona wraz ze swoim zespołem wykorzystałem na robienie porządków - mówi Kamil Maćkowiak. - Dzięki firmie, która realizowała dla nas usługę doradczą tworzyliśmy nowy biznesplan fundacji oraz wprowadzaliśmy wiele zmian w strukturze naszej firmy. To uchroniło mnie przed załamaniem i zwątpieniem, bo trzy miesiące bez aktywnej działalności, dla teatru utrzymującego się ze sprzedaży biletów, to duży finansowy cios. Dlatego wiadomość o powrocie do teatru w Monopolis przyjąłem z ogromną radością. Zaczęliśmy od prób wznowieniowych „Niżyńskiego”, którego reaktywuję specjalnie dla Sceny Monopolis. Pierwszym spektaklem, który zagramy z udziałem publiczności będzie „Śmierć i dziewczyna” z Jowitą Budnik, Mariuszem Słupińskim i mną. Tym spektaklem zresztą zainaugurowaliśmy działalność w Monopolis na początku roku. Staram się skupiać wyłącznie na swoich zadaniach i nie dopuszczać „czarnowidztwa”, dlatego nasz teatr przygotował pełną ofertę na miesiące letnie oraz kolejną premierę - spektakl „Klaus - obsesja miłości”, którego pierwsze pokazy odbędą się 29 i 30 sierpnia. Jeśli tylko sytuacja nam pozwoli nie zwolnimy tempa, mamy już pomysły na trzy kolejne realizacje.

Także w sobotę rozpoczyna działalność kino Charlie. Czynne będą trzy największe sale: Studyjna (duża), Kameralna (średnia) i Audiowizualna. Pierwszy seans o godz. 14 - będzie to dramat „Matthias i Maxime” w reżyserii Xaviera Dolana.

- Kino będzie czynne już od godziny 13, by spokojnie przejść wszystkie procedury - wyjaśnia Sławomir Fijałkowski, właściciel kina. - Jesteśmy w pełni zabezpieczeni i przygotowani na spełnienie wszystkich wymogów, łącznie z mierzeniem temperatury gościom. Wszystkie fotele i wykładziny zostały wyprane, kino jest zdezynfekowane i będzie dezynfekowane po każdym seansie. Zaczynamy ostrożnie, z duszą na ramieniu, ale i pełni nadziei. Utrzymujemy się wyłącznie z biletów, trudno nam już przetrwać. Nasi widzowie sygnalizują, że chcą wracać, mają zaświadczenia o tym, że są zdrowi. Cieszymy się i czekamy na nich. Zaczynamy od dziewięciu seansów, ceny biletów się nie zmieniły. Mamy też nadal swoją wirtualną salę na portalu mojeekino.pl. A prawdopodobnie za dwa tygodnie, na placu przy Galerii Zgierskiej, zaprosimy widzów do kina samochodowego.

W sobotę wyświetlanie filmów rozpoczynają również kino Kinematograf w Muzeum Kinematografii oraz kino Bodo, a w czwartek 11 czerwca pokazem „Oficera i szpiega” rozpocznie działalność legendarne łódzkie kino Tatry.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki