ZOBACZ
  ZDJĘCIA

  Wystawa Kotów w Łodzi.

  Rozwiń
  „Lamaila” z muzyką Macieja Pawłowskiego w Teatrze Wielkim

  „Lamaila” z muzyką Macieja Pawłowskiego w Teatrze Wielkim

  Aida Stępniak

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Teatr Wielki zaprasza na familijny spektaklu taneczny „Lamaila” z muzyką Macieja Pawłowskiego
  „Lamaila” to opowieść o fantastycznych krainach i stworach

  „Lamaila” to opowieść o fantastycznych krainach i stworach ©FOT. Krzysztof Szymczak

  W repertuarze Teatru Wielkiego znalazło się nowe widowisko - familijny spektakl taneczny w dwóch aktach i 19 scenach zatytułowany „Lamaila”.

  Autorką libretta jest Liwia Pawłowska, a muzykę, według organizatorów utrzymaną w „disneyowskim stylu”, skomponował Maciej Pawłowski. Część opracowania muzycznego została zinstrumentowana przez cenionego w Polsce twórcę muzyki do widowisk baletowych Bogdana Pawłowskiego, łódzkiej publiczności znanego jako autora obecnej w repertuarze sceny przy pl. Dąbrowskiego od 40 lat „Królewny Śnieżki”.

  70 baletowych tancerzy, akrobaci, uczestnicy programu edukacyjnego oraz Kaja Mianowska i Martin Fitch, którzy wykonają piosenki musicalowe zaprezentują historię dziejącą się w magicznej Krainie Dnia i Nocy.
  Mieszka tam tytułowa bohaterka Lamaila, Księżniczka Dnia. Jej nocny odpoczynek zostanie zakłócony przez Mr. Gulgacza, stwora z bagiennych głębin. W blasku pełni księżyca księżniczka zakocha się w Namadilu, Księciu Nocy. I choć wszyscy będą przekonani, że kochankom nigdy nie będzie dane się połączyć, akcja przybierze nieoczekiwany obrót.

  Lamaila - premiera w Teatrze Wielkim w Łodzi [ZDJĘCIA FILM]

  Publiczność, która przybędzie na premierowe pokazy, będzie miała również okazję spotkać się ze specjalistami z Planetarium EC-1, którzy opowiedzą o ważnym dla scenicznej akcji wydarzeniu - koniunkcji planet. Tytułowa Lamaila jest już zresztą gwiazdą w gwiazdozbiorze Cassiopei o własnym numerze. Jak twierdzą specjaliści z łódzkiego obserwatorium: „Jest to dosyć typowa gwiazda w gromadzie otwartej M103, wraz z którą znajduje się w odległości mniej więcej 7000 lat świetlnych od Ziemi. To gwiazda ciągu głównego o typie widmowym B3V, zatem o temperaturze kilkunastu tysięcy stopni. Taki typ widmowy ustalono w 1965 roku. Lamaila jest gwiazdą dosyć młodą, której wiek nie przekracza trzydziestu milionów lat”. Publiczność będzie mogła więc zanurzyć się w baśniowym muzyczno-tanecznym świecie i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu astronomii.

  Reżyserem spektaklu jest Maciej Pawłowski. Kierownictwo muzyczne objął Tadeusz Płatek. Autorem choreografii jest Andrzej Morawiec, scenografię stworzył Grzegorz Policiński, kostiumy Anna Chadaj. Za przygotowanie wokalne odpowiada Dariusz Grabowski, za reżyserię świateł Tomasz Filipiak, a za animacje Tomasz Grimm. Przedpremierowy pokaz widowiska „Lamaila” odbędzie się w piątek 24 marca. Początek o godz. 18.30. Premiera będzie miała miejsce w sobotę 25 marca od godz. 19. Kolejne pokazy odbędą się w niedzielę, we wtorek, środę, czwartek i kolejny piątek.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo