Miejska Przygoda Komunikacyjna

  Miejska Przygoda Komunikacyjna

  Dariusz Pawłowski

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Najlepszy sposób na to, by znienawidzić ludzi, to przemieszczanie się po Łodzi miejskimi autobusami i tramwajami. W tychże pojazdach i na przystankach "wychodzi" z ludzi wiele prawdy o nich; MPK jest idealnym obrazem tego jak jeden łodzianin potrafi traktować i szanować drugiego; to także pole uprawne dla medycyny, gdzie codziennie hodowane są wszelkie odmiany chorób na tle nerwowym.
  Dariusz Pawłowski

  Dariusz Pawłowski ©Grzegorz Gałasiński

  Komunikacja miejska, czyli podstawowy krwioobieg każdego dużego miasta, jest też w Łodzi przykładem na to, że przy braku umiejętności budowania domu od fundamentów można mamić jego mieszkańca pięknym kominem.

  Komunikacja miejska miała być dla władz Łodzi sposobem na rozluźnienie samochodowego ruchu w centrum i sprowokowanie kierowców do porzucania aut i przesiadania się do pojazdów z symbolem MPK. Tymczasem nie udało się ich do tego zmusić nawet zorganizowanymi korkami. I trudno się dziwić: autobusy i tramwaje wiecznie się spóźniają, psują, gremialnie rozmijają się z rozkładem jazdy, a podróż nimi to przygoda daleka od komfortu.

  Zasiadająca dziś u władzy ekipa budowniczych sprawia wrażenie przekonania, iż sytuację poprawią milionowe inwestycje. Czyli "kominy". Trochę bez sensu, bo pozbawione podstaw. Niniejszym pozwolę sobie zaryzykować odpowiedź na pytanie, co zmienią w funkcjonowaniu MPK, w kontekście pasażerów, nowy dworzec tramwajowy i trasa W-Z. Nic.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo