Młodzieżowe mistrzostwa Polski w karate - pięć tytułów mistrzowskich Olimpu Łódź

Za nami kolejne bardzo udane Mistrzostwa Polski, tym razem w kategoriach wiekowych U21, junior i kadet. Zawody odbyły się pod Warszawą w Zielonkach – Parcela, na starcie stanęło około 500 zawodników z 64 klubów. Olimp Łódź zdobywając 5 złotych medali, 2 srebrne i 3 brązowe uplasował się na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej. Pierwsze miejsce w klasyfikacji wywalczył klub Sonkei Gdańsk a drugie Budokan Wrocław - informuje prezes i trener KS Olimp Maciej Gawłowski.

Bardzo dobre występy naszych zawodników, kilka walk na bardzo wysokim poziomie i ciągły sportowy rozwój i to nam się jak zawsze podoba.
Nie zawiedli nasi faworyci swoich konkurencji, Kseniya Dronchanka, Dominik Dziuda którzy pewnie wywalczyli tytuły Mistrzów Polski. Kseniya stoczyła dwie walki i dwie wygrała przed czasem 8:0 i 9:0, Dominik stoczył trzy walki zdobywając 14 punktów, a tracąc tylko 1.
Łukasz Bankowski również był faworytem swojej konkurencji i również nie zawiódł.
Antonina Żurawska potwierdza swoją wysoką dyspozycję, w finałowym pojedynku po wyrównanej walce pokonała Katarzynę Lewandowską z Kuzi Sport. Bardzo wymagająca rywalka i bardzo cenne zwycięstwo.
Z ostatniego złotego medalu chyba cieszymy się jeszcze bardziej bo jest autorstwa naszego młodego pokolenia. Na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Szuba w konkurencji kadetek – 54 kg, i jest to pierwszy tak duży sukces naszej młodej zawodniczki.