Najlepsi specjaliści chirurgii ręki przyjechali do Łodzi

  Najlepsi specjaliści chirurgii ręki przyjechali do Łodzi

  Joanna Barczykowska

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Najlepsi specjaliści chirurgii ręki przyjechali do Łodzi
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Gałasiński

  Jak zoperować wieloodłamowe złamanie, zszyć ścięgno, uszkodzone więzadło czy przeszczepić niewielką kosteczkę w nadgarstku? Specjaliści chirurgii ręki wymieniają się w Łodzi doświadczeniami z zakresu niezwykle specjalistycznych i trudnych operacji. Wszystko po to, by przywrócić sprawność naszym dłoniom po ciężkich wypadkach i kontuzjach.
  Polskie Towarzystwo Chirurgii Ręki po raz 7. zorganizowało ogólnopolski zjazd. Po raz pierwszy odbywa się on w Łodzi. Gospodarzem jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi i jedyna w regionie klinika chirurgii ręki, która znajduje się w Szpitalu Klinicznym im. WAM.

  - Przyjechało około 200 specjalistów z zakresu chirurgii ręki, rehabilitacji i fizjoterapii. Naszym głównym celem jest bowiem przywrócenie funkcjonalności ręki, a tu nie wystarczy sam zabieg operacyjny - mówi prof. Zbigniew Dudkiewicz, kierownik kliniki chirurgii ręki Uniwersytetu Medycznego i przewodniczący komitetu organizacyjnego zjazdu.

  Konferencja podzielona jest na dwa dni. W piątek specjaliści zajmowali się chorobami i urazami nadgarstka. W sobotę, odbędzie się panel pt. "Jak ja to robię?" Lekarze z całej Polski pochwalą się spektakularnymi osiągnięciami w leczeniu urazów i chorób ręki.

  O swoich osiągnięciach opowiedzą też lekarze z łódzkiej kliniki chirurgii ręki.

  - Będziemy mówić między innymi o leczeniu operacyjnym obrażeń ścięgien zginaczy przy użyciu protez silikonowych, które implantuje się czasowo. Chodzi o stare urazy, których nie da się leczyć tradycyjnie - mówi prof. Dudkiewicz.

  Łódzcy lekarze przedstawią też osiągnięcia w operacyjnym leczeniu choroby Dupuytrena, czyli przykurczu dłoni.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Mój reporter

  Zadaj pytanie swojemu reporterowi!

  Chcesz wiedzieć co wydarzyło się przed chwilą na Twojej ulicy?
  Zastanawiasz się gdzie zjesz w Łodzi najsmaczniejsze lody?
  Szukasz miejsc parkingowych w centrum?
  Chcesz wiedzieć ile zarabia prezydent?
  A może masz inne pytanie związane z naszym miastem?
  Zadaj je, a nasz reporter poszuka odpowiedzi!

  Dane kontaktowe

  Dziękujemy za przesłanie pytania, prosimy o cierpliwość. Opublikujemy je na stronie Mojego_reportera kiedy redakcja rozpocznie prace nad odpowiedzią.

  Oświadczenia:

  Użytkownik, który podał w powyższym formularzu dane osobowe klikając przycisk "WYŚLIJ" potwierdza, że: (czytaj dalej)
  • został poinformowany, że podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak konieczne do publikacji przekazanych materiałów
  • został poinformowany, że jego dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 45, dla celów korzystania i publikacji przekazanych materiałów w internecie i prasie drukowanej, oznaczenia ich imieniem i nazwiskiem / nazwą autora oraz kontaktu z Użytkownikiem i korzystania przez Operatora z udzielonej mu na podstawie Regulaminu przez Użytkownika licencji
  • został poinformowany, że Polska Press Sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych. Właściciel danych ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania siedzibie spółki. Nadto ma prawo w każdym czasie wyrazić sprzeciw oraz cofnąć zgodę na przetwarzanie przez Spółkę danych w zakresie przewidzianym przez przepisy. Oświadczenia woli o w/w treści powinny by ze względów bezpieczeństwa wyrażone na piśmie.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  super lekarz

  dawny potrzebujacy pomocy. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Pan profesor Dudkiewicz jest wspaniałym lekarzem i człowiekiem dostrzegającym pacjenta.
  Bardzo go szanuję.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »