MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje mama biskupa - nominata. Nie doczekała święceń biskupich syna

Anna Gronczewska
Anna Gronczewska
Biskup - nominat Krzysztof Nykiel. W piątek w Konopnicy będzie miał miejsce pogrzeb jego mamy
Biskup - nominat Krzysztof Nykiel. W piątek w Konopnicy będzie miał miejsce pogrzeb jego mamy archidiecezja łódzka
Nie żyje mama biskupa- nominata Krzysztofa Nykla. Zmarła w miniony wtorek. Nie doczekała święceń biskupich syna, które będą miały miejsce 22 czerwca w Watykanie.

Biskupem tytularny Velii

1 maja papież Franciszek ogłosił, że ks. Krzysztof Nykiel został biskupem tytularnym Velii. Urodził się 28 lutego 1965 roku w Osjakowie. Ma więc 59 lat. Po maturze wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi, a święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku. Jako neoprezbiter pracował w parafii we Włodzimierzowie koło Sulejowa. Potem został skierowany na studia do Rzymu. W roku 2001 roku uzyskał doktorat z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. W latach 1995-2002 pracował w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. 1 lipca 2002 roku zaczął pracę w Kongregacji Nauki Wiary.

Święcenia w Watykanie

26 czerwca 2012 Ojciec Święty Benedykt XVI mianował księdza prałata Krzysztofa Nykla Regensem Penitencjarii Apostolskiej. Jest zastępcą sekretarza międzynarodowej komisji badającej sprawę autentyczności objawień w Medjugorie oraz konsultantem w Papieskiej Radzie ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Jest postulatorem sprawy beatyfikacyjnej i kanonizacyjnej Sługi Bożej Wandy Malczewskiej i postulatorem etapu watykańskiego procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.
W sobotę 22 czerwca o godz. 16:00 w Bazylice Św. Piotra w Watykanie ksiądz prałat Krzysztof Nykiel przyjmie święcenia biskupie. Niestety tej chwili nie doczekała mama biskupa-nominata Teresa Nykiel. Zmarła 21 maja. Miała 92 lata. Jej pogrzeb rozpocznie się
w piątek 24 maja br. o godzinie 13.00, w kościele parafialnym pod wezwaniem świętego Rocha w Konopnicy.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki