MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nieoczekiwana zmiana na stanowisku komendanta łódzkich policjantów. Jest nowy szef garnizonu łódzkiej policji

Lila Sayed
Zaledwie po czterech miesiącach ze stanowiskiem komendnata wojewódzkiego łódzkich policjantów pożegnał się insp. Mariusz Krzystyniak. W piątek, 21 czerwca, podczas uroczystej zbiórki te obowiązki zostały przekazane insp. Arkadiuszowi Sylwestrzakowi.

Krzystyniak dowodził garnizonem łódzkiej policji od 9 lutego tego roku. Jego następca ma 52 lata, pochodzi z Mazur, a służbę w policji pełni od 1992 roku.

Jest nowy szef funkcjonariuszy łódzkiego garnizonu policji. ...

Przypominamy, że to już druga zmiana na stanowisku komendanta łódzkich policjantów w tym roku. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji z dniem 12 stycznia 2024 r. odwołał ze stanowiska Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi nadinsp. Sławomira Litwina.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości, Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Tomaszowi Michułce, oraz wprowadzenia sztandaru Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Po powitaniu przybyłych gości poinformowano o zdaniu obowiązków przez insp. Mariusza Krzystyniaka oraz powołaniu na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. insp. Arkadiusza Sylwestrzaka. W dalszej części ceremonii jeden z komendantów pożegnał się a drugi przywitał, ze sztandarem jednostki.

W trakcie uroczystości jako pierwszy głos zabrał insp. Tomasz Michułka Zastępca Komendanta Głównego Policji, który podziękował, zarówno ustępującemu jak i obejmującemu to stanowisko. Kolejne przemówienie należało do dotychczasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Mariusza Krzystyniaka, który dzisiaj pożegnał się z łódzkim garnizonem, wyrażając uznanie dla pracy policjantów, dziękując także za współpracę z innymi służbami mundurowymi i instytucjami, z którymi wspólnie dbał o bezpieczeństwo mieszkańców.

Głos zabrał insp. Arkadiusz Sylwestrzak, powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi z dniem 20 czerwca 2024 roku. Zwracając się do Komendanta Głównego podziękował za danie szansy i powierzenie obowiązków na stanowisku komendanta wojewódzkiego.

Insp. Arkadiusz Sylwestrzak urodził się w 1972 roku. Służbę w Policji pełni od 1992 roku. Jest absolwentem Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Drogę zawodową rozpoczął 1 października 1992 roku jako funkcjonariusz Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Od początku swojej zawodowej ścieżki, związany był z pionem prewencji. W sierpniu 1997 roku rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Mrągowie. Zdobywał doświadczenie i wiedzę, a swoim zaangażowaniem w służbę, skutecznością i umiejętnościami organizacyjnymi zdobył uznanie wśród przełożonych, które skutkowało powierzeniem mu stanowisk kierowniczych. W 2004 roku został Naczelnikiem Sekcji Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Mrągowie, od 2009roku Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego dotychczasowej jednostki policji, w 2011 najpierw pełnił służbę jako Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie a rok później objął stanowisko Naczelnika Wydziału Prewencji olsztyńskiej komendy wojewódzkiej. Od lipca 2016 roku był Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie a od marca 2017 roku inspektor Sylwestrzak objął obowiązki I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego tej jednostki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Nieoczekiwana zmiana na stanowisku komendanta łódzkich policjantów. Jest nowy szef garnizonu łódzkiej policji - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki