MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy Rektor Politechniki Łódzkiej. Został nim profesor Krzysztof Jóźwik

Michał Kaźmierczak
Michał Kaźmierczak
Podczas przemówienia rektor powiedział do zebranych:- Jestem zaszczycony, że powierzono mi kierowanie naszą wspaniałą uczelnią, za którą stoi 75 lat tradycji i doświadczeń. Wiem, jaka to odpowiedzialność zarządzać rozwojem Politechniki Łódzkiej, która należy do czołowych w kraju i jest dobrze rozpoznawalna za granicą. Wierzę, że dobra współpraca, którą uznaję za fundament, całej wspólnoty akademickiej pozwoli nam zbudować lepszą przyszłość. Razem sprostamy nowym wyzwaniom. Będę wypełniał funkcję, rektora kierując się szacunkiem dla naszej akademickiej społeczności.[/cyt]
Podczas przemówienia rektor powiedział do zebranych:- Jestem zaszczycony, że powierzono mi kierowanie naszą wspaniałą uczelnią, za którą stoi 75 lat tradycji i doświadczeń. Wiem, jaka to odpowiedzialność zarządzać rozwojem Politechniki Łódzkiej, która należy do czołowych w kraju i jest dobrze rozpoznawalna za granicą. Wierzę, że dobra współpraca, którą uznaję za fundament, całej wspólnoty akademickiej pozwoli nam zbudować lepszą przyszłość. Razem sprostamy nowym wyzwaniom. Będę wypełniał funkcję, rektora kierując się szacunkiem dla naszej akademickiej społeczności.[/cyt] Krzysztof Szymczak
Uczelniane Kolegium Elektorów Politechniki Łódzkiej wybrało nowego rektora, został nim prof. Krzysztof Jóźwik, który, który był kandydatem zgłoszonym przez społeczność akademicką. Nowy rektor na kadencję 2020 – 2024 rozpocznie działalność od 1 września.

Wyboru dokonano 8 lipca, podczas spotkania, które ze względu na reżim sanitarny i związane z nim obostrzenia dotyczące odległości od delegatów zorganizowano w Zatoce Sportu. Wzięło w nim udział 111 ze 112 elektorów. Swój głos na prof. Jóźwika oddało 101 z nich, co dało mu silne zwycięstwo. Nowy rektor zastąpi na stanowisku ustępującego profesora Sławomira Wiaka, któremu tuż po wyborze podziękował za wsparcie i dotychczasową współpracę.

Nowy Rektor Politechniki Łódzkiej. Został nim profesor Krzysztof Jóźwik

Podczas przemówienia rektor powiedział do zebranych:

- Jestem zaszczycony, że powierzono mi kierowanie naszą wspaniałą uczelnią, za którą stoi 75 lat tradycji i doświadczeń. Wiem, jaka to odpowiedzialność zarządzać rozwojem Politechniki Łódzkiej, która należy do czołowych w kraju i jest dobrze rozpoznawalna za granicą. Wierzę, że dobra współpraca, którą uznaję za fundament, całej wspólnoty akademickiej pozwoli nam zbudować lepszą przyszłość. Razem sprostamy nowym wyzwaniom. Będę wypełniał funkcję, rektora kierując się szacunkiem dla naszej akademickiej społeczności.

Kim jest nowy rektor?

Jak informuje Politechnika Łódzka, Prof. Krzysztof Jóźwik jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Ma 58 lat. W czasie kariery naukowej pracował w Instytucie Maszyn Przepływowych, a 2007 roku został jego dyrektorem. W dorobku ma funkcję profesora wizytującego w Coventry University, a przez Cranfield University został powołany jako egzaminator zewnętrzny.
W Politechnice Łódzkiej jest prorektorem ds. kształcenia. Funkcję te pełni już po raz drugi (wcześniej sprawował ją w kadencji 2008-2012).
 

„Rektor elekt realizował dużo prac dla przemysłu, w tym obliczenia i konstrukcję napędu śmigłowego dla najszybszego na świecie helikoptera X3. Współpracował z lekarzami w obszarze inżynierii biomedycznej. Jest współtwórcą nowej komory wspomagania serca dla dorosłych, trzech typów komór pediatrycznych i mechanicznych zastawek serca. Był kierownikiem i głównym wykonawcą kilkunastu projektów badawczych oraz z obszaru kształcenia. Jest współautorem 10 patentów i 15 zgłoszeń patentowych, promotorem 11 doktoratów, nad kolejnymi 5 sprawuje obecnie opiekę naukową” – informuje Politechnika Łódzka.

Profesor Jóźwik był też m.in. członkiem Zarządu Łódzkiego Regionalnego Parku Naukowo-Technologicznego (obecnie BioNanoPark), zasiadał w Naukowej Radzie Programowej ds. Aktualizacji ds. Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego oraz Radzie Gospodarczej przy Urzędzie Marszałkowskim i Radzie ds. Innowacji Województwa Łódzkiego, był też członkiem Grupy Roboczej ds. Energetyki przy Ministerstwie Gospodarki, oraz członkiem Rady Naukowej Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi.

O swoich zainteresowaniach mówi krótko

-Gram w siatkówkę reprezentując Uczelnię, pływam na desce windsurfingowej, lubię czytać książki, a czasami nawet coś piszę, lubię zbierać grzyby, a gotowanie to moje hobby

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki