MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Park Staromiejski w Łodzi. Zrewitalizowali zieleniec, posadzili rośliny, tylko o fontannie zapomnieli?

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Chociaż sezon na fontanny trwa od początku maja, to wodotrysk w parku Śledzia nie działa.
Chociaż sezon na fontanny trwa od początku maja, to wodotrysk w parku Śledzia nie działa. Grzegorz Gałasiński
W zrewitalizowanym i wyszykowanym parku Staromiejskim w Łodzi pewnym zgrzytem pozostaje fontanna we wschodniej części zieleńca. Wygląda jakby o niej zapomniano. Podczas gruntownego remontu, któremu został poddany zieleniec, nie została odnowiona czy też wymieniona.

Więcej

Fontanna w parku im. Reymonta działa od 2004 roku.

Fontannę w parku im. Reymonta w Łodzi pokrywa rdzawy nalot. ...

Park Staromiejski w Łodzi. Nowa rzeźba zegara słonecznego

I chociaż sezon na łódzkie wodotryski zaczął się na początku maja, to fontanna pozostaje sucha, a na odsłoniętym jej dnie zalegają uschłe liście. Ponadto w niektórych miejscach odpadają kamienie w murku okalającym nieckę fontanny.
Wcześniej została zrewitalizowana większa część parku Staromiejskiego. Po trwających dwa lata pracach, kosztem 34 mln zł ten zieleniec zyskał świeży wygląd, wyremontowano alejki, zainstalowano nowe fontanny, ustawiono altany i bramy, zamontowano stylowe lampy i ławki, stanęły stoliki do gry w szachy i tenisa stołowego, a także trzy, nowoczesne zwane kosmicznymi toalety, urządzono place zabaw, wybieg dla psów, boisko do gry w bule, tor rolkowy, posadzono rośliny. A ostatnio zegar słoneczny w parku Śledzia, jak również jest nazywany, został odnowiony. Wymieniono stanowiące podstawę rzeźby płyty granitowe, które odklejały się już od konstrukcji, stare wyczyszczono. Wykonawca uzupełnił też płytki ceramiczne w rzeźbie zegara.

Więcej

Łodzianie wybrali się na spacer do wyremontowanego parku Staromiejskiego.

Park Staromiejski w Łodzi. Do odnowionego zieleńca w niedzie...

Dziura w nawierzchni, zepsuta fontanna

Widać jednak usterki w wyremontowanej części parku. Na jednym z nowych placów zabaw w nawierzchni powstała dziura. Można w nią wpaść i skręcić nogę.

Jak nas poinformowało biuro rzecznika prasowego prezydenta miasta Łodzi kabel zasilający wodotrysk został uszkodzony, a jego naprawa potrwa przynajmniej do końca tego tygodnia. Wtedy fontanna ma być włączona. Nie podjęto decyzji, kiedy remont, obejmujący naprawę kruszącego się murku oraz tej części parku, zostanie przeprowadzony.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Park Staromiejski w Łodzi. Zrewitalizowali zieleniec, posadzili rośliny, tylko o fontannie zapomnieli? - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki