Plac Dąbrowskiego w Łodzi. Mieszkańcy chcą zmian placu przed Teatrem Wielkim. Będą konsultacje: jak ma wyglądać plac Dąbrowskiego w Łodzi

Marcin BereszczynskiZaktualizowano 
Radni czekają na placu Dąbrowskiego na sugestie, jak przebudować ten plac. Czytelnik
Do piątku radni miejscy KO i SLD będą zbierali opinie mieszkańców, jak zmienić wystrój placu Dąbrowskiego w Łodzi.

Jak ma wyglądać plac Dąbrowskiego w Łodzi?

Od kilku radni na placu Dąbrowskiego wysłuchują sugestii mieszkańców, którzy chcą, aby na plac powróciła zieleń i ławki. Łodzianie proponują przebudować, wymienić lub zlikwidować fontannę na placu. Pragną utworzenia podziemnego parkingu pod placem. Radni chcą, aby o nowym zagospodarowaniu placu zadecydowali mieszkańcy w konsultacjach społecznych na platformie Vox Populi. Wynik głosowania będzie rekomendacją dla prezydent Łodzi, aby znalazła w budżecie miasta pieniądze na przebudowę placu Dąbrowskiego.

Mieszkańcy narzekają głównie na brak zieleni na placu Dąbrowskiego

- Mieszkańcy narzekają głównie na brak zieleni - mówi Marcin Hencz, radny KO. - Połowie łodzian nie podoba się fontanna w tym kształcie. Chcą, aby była wymieniona, albo przebudowana.

Radni KO-SLD uważają, że rewitalizacja Śródmieścia dobiega końca i warto zająć się zagospodarowaniem kolejnych terenów. Plac Dąbrowskiego znajduje się na granicy kwartałów przeznaczonych do rewitalizacji. Miasto szuka wykonawców parkingów wielopoziomowych, a podziemny parking pod placem Dąbrowskiego zapewniłby wiele miejsc postoju pojazdów.

- Chcemy przeprowadzić konsultacje społeczne, aby wypowiedzieć mogli się wszyscy zainteresowani, a nie tylko osoby, które spotkały się z nami na placu Dąbrowskiego - mówi Marcin Hencz. - Po konsultacjach przedstawimy prezydent Łodzi sugestie mieszkańców i zwrócimy się do niej, aby miasto opracowało projekt przebudowy placu, a następnie go wdrożyło.

CZYTAJ INNE ARTYKUŁY

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 88

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

g
gość
2019-07-11T10:21:47 02:00, Kacpi:

Łodzianie chcą zmian na stanowisku prezydenta!

2019-07-11T12:32:26 02:00, Gość:

Jestem w 100% ZA!!!

2019-07-11T14:41:15 02:00, Gosc:

Oczywiście!!

To jest oczywiste!!!

G
Gość
2019-07-11T18:18:13 02:00, Dychotomiusz:

Ważniejszą inwestycją jest przebudowa wiaduktów na Przybyszewskiego i Dąbrowskiego. Później kilka inwestycji drogowych (Milionowa-Czerwona-Wróblewskiego, przebicie Teresy w kierunku zachodnim itp.).

Dopiero na szarym kocu powinny się znaleźć duurne mrzonki niePOradnych politykierów o przebudowie całkiem nowego placu.

2019-07-11T21:49:04 02:00, .:

Pierdolisz kocu

Czy jest administrator!!!!!

G
Gość

dobrze opłacani urzędnicy nie wiedza ci chcą łodzianie ? a nie dawno były wybory samorządowe to nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców nie wiedza czego chcą łodzianie?

G
Gość
2019-07-11T12:51:31 02:00, architekt:

proponuję konsultację -gdzie dać na leczenie oszustkę i uzależnioną i czym ją wywieźć z miasta

a-taczką

b-betoniarką

c półkoniem japońskim

d h..nogą

2019-07-12T04:41:53 02:00, Gość:

mozna takze normalnie bez sprzetu tzn . na kopach

2019-07-12T10:25:02 02:00, .:

Tak, dlatego Kopcińska nie ma w Łodzi szans.

Kpocińskie pudło to trzeba do lasu wywieźć. A oszustką jest Twoja stara. Mówi, żę masz ojca, a dymał ją pies, jak zasnęła pijana za remizą

G
Gość

No i gdzie PiSdzielce i zwolennicy Kropy? Tu już jak kundle u budy nie ujadacie, że miliony poszły na waginę? Chyba, że wy lubicie popatrzeć na waginę na placu, bo jedziecie na ręcznym?

c
cddc
2019-07-11T11:04:13 02:00, MAŃ:

Fontannę zostawić, bo przebudowa pochłonie wielkie pieniądza, a wcele nie jest taka zła. Posadzić drzewa. Normalne drzewa a nie w donicach, które były wymieniane trzy razy bo schły. Dodać kwietniki. I normalne ławki z oparciami. Parking podziemny jest niemożliwy do realizacji ze względu na podziemne niecki i niestabilny grunt ale radni chyba powinni o tym wiedzieć. ZLIKWIDOWAĆ TE OHYDNE BUDY KWIACIAREK I SKLEPIKÓW. Zieleń, zieleń zieleń, ławki.

2019-07-11T13:18:45 02:00, Gość:

W fontannie posadzić krzewy lub kwiaty

będzie niedepilowana

B
Bar Eja
2019-07-12T06:51:13 02:00, Tadzik:

A co w sprawie tego złomu, którym pokryto Piotrkowską, że kamienic nie widać? Spójrzcie na przedwojenne zdjęcia, jakie były latarnie.

Tadzik, nic straconego. Podczas następnej kadencji Hanka na pewno zapyta łodzian co zrobić z tym złomem i wyjdzie w sondażach, że trzeba wymienić. Tak było z nawierzchnią Piotrkowskiej. Ta pani i jej ekipa doskonale wie gdzie zarabia się kasę. Kasę zarabia się na "misiach".

M
Managier z PO

Sprzedać teren prywaciarzom z niemieckim lub francuskim kapitałem. Postawią lidla, kauflanda albo carrefour'a..łódzkie menele tylko marzą o kolejnych zakupach przecenionych kapci, gaci i torebek. A okazyjne luksusy będą wozić towarowymi rowerami.

G
Gość

szczalnie publiczna mozna tam zrobic , niewielka inwestycja a miastu potrzbna , pare dlugich scianek z odplywem gdzie kazdy moglby sie na nie zwyczajnie odlac nie narazajac na mandate za sikanie w miejscu publicznym

G
Gość
2019-07-11T12:51:31 02:00, architekt:

proponuję konsultację -gdzie dać na leczenie oszustkę i uzależnioną i czym ją wywieźć z miasta

a-taczką

b-betoniarką

c półkoniem japońskim

d h..nogą

mozna takze normalnie bez sprzetu tzn . na kopach

G
Gość

Przestańcie pytać Łodzian co postawić przed tak ładnie zaprojektowanym budynkiem bo zaraz powiedzą żeby bazarek i lody postawić , dajcie spokoj , cała uroda tego miejsca to ta pustka właśnie jedyne czego brakuje to miejsc by usiąść oraz rzeczywiście ptroche zieleni , nie zagracajcie tego miejsca bo jest b eleganckie i ma klimat !!

G
Gość

Wedlug mnie Łódz potrzebuje jednej megaatrakcji typu kolejka linowa lub kolo widokowe. Problem gdzie je umieścić aby nie zapaskudzić przestrzeni ? Proponuję wykupić lub za karę przejąć za darmo teren od wlasciciela wyburzonej zabytkowej przędzalni przy parku Helenów i tam postawić to kolo.

G
Gość
2019-07-11T10:21:47 02:00, Kacpi:

Łodzianie chcą zmian na stanowisku prezydenta!

2019-07-11T12:32:26 02:00, Gość:

Jestem w 100% ZA!!!

2019-07-11T14:41:15 02:00, Gosc:

Oczywiście!!

jacy lodzianie chyba mohery

G
Gość
2019-07-11T15:57:48 02:00, Gościu:

Zdecydowanie więcej zieleni. Cieszy to, że mieszkańcy takich zmian pragną.

Rozumiem też dlaczego łodzianie chcą parkingu podziemnego, ale uważam, że jest to złe rozwiązanie. Budowa parkingu to bardzo krótkoterminowe myślenie, ponieważ wraz z rozwojem infrastruktury drogowej przybywa samochodów (jakie są tego skutki widać w Łodzi gołym okiem). Zamiast tego powinno się ograniczać wjazd do centrum i rozbudowywać wygodną sieć połączeń komunikacji miejskiej wraz z budową dróg rowerowych i poprawy pieszej infrastruktury. Jeśli nie chcemy stać w korkach i żyć w zawalonym przez auta miastem to miasto nie powinno budować parkingów, a raczej odwracać ten trend.

2019-07-11T16:17:35 02:00, Gość:

Fakt. Marzę o łonerfach i spacerach po centrum. Przy okazji powinno się wywalić wszystkie sklepy z Piotrkowskiej i okolic. Zakazać wjazdu wszystkim pojazdom które mają silniki (hulajnogom też). Tylko zieleń i las.

juz kiedys Gomulka wywalal z Piotrkowskiej sklepy prywaciarzy

ł
łodziak

Polityków PZPR nie widać jakoś przez 3.5 roku, nagle przed wyborami zaczęła się szafa z trupami otwierać. A co do placu to niech wezmą za 4 litery tych co są za tą budowę odpowiedzialni. Ale nie jeden od gdzie masz ch czapkę dostał awans , drugi mądruje się dalej w radzie miasta.

Dodaj ogłoszenie