Podpisano umowę na remont linii kolejowej Łódź Kaliska -...

  Podpisano umowę na remont linii kolejowej Łódź Kaliska - Zgierz. To pierwszy etap przebudowy linii Łódź Kaliska - Kutno

  Zdjęcie autora materiału
  Marcin Bereszczynski

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim uroczyście podpisano umowę na remont linii kolejowej Łódź Kaliska - Zgierz.
  1/9
  przejdź do galerii

  W Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim uroczyście podpisano umowę na remont linii kolejowej Łódź Kaliska - Zgierz. ©Krzysztof Szymczak

  30 listopada w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa dotycząca remontu linii kolejowej Łódź Kaliska - Zgierz. Koszt inwestycji to 220 mln zł. To pierwszy etap przebudowy linii Łódź - Kutno, która ma trwać do końca 2023 r.
  Modernizacja linii Łódź Kaliska - Zgierz pozwoli pociągom rozpędzić się do 120 km/h. Obecnie pokonują ten odcinek z prędkością 90 km/h. Prace nie będą polegały wyłącznie na wymianie torów i sieci trakcyjnej, ale również przebudowane zostaną stacje Zgierz i Łódź Żabieniec. W Zgierzu zbudowane zostaną trzy wysokie perony, ułatwiające wsiadanie do pociągów. Powstanie również podziemne przejście na perony, a przy ul. Długiej zbudowany zostanie chodnik pod wiaduktem kolejowym. Stacja Łódź Żabieniec też zostanie poddana remontowi. Obie stacje będą miały windy.

  Na trasie z Łodzi Kaliskiej do Zgierza wymienionych zostanie łącznie 24 km torów, 43 rozjazdy, trzy mosty i trzy wiadukty. Pięć przejazdów kolejowych będzie wyremontowana. Przejazd przy ul. Owsianej w Łodzi zyska automatyczną sygnalizację świetlno-dźwiękową i lepsze oświetlenie.

  Linia kolejowa od Zgierza do Kutna również zostanie zmodernizowana. To odcinek jednotorowy, na którym znajdują się ograniczenia prędkości do 60-70 km/h, przez co podróż trwa bardzo długo.

  - Linię Łódź Kaliska - Kutno zmodernizujemy, a wręcz wybudujemy od nowa do końca 2023 roku - zapowiada Arnold Bresch z zarządu PKP Polskie Linie Kolejowe. - Zastanawiamy się nad budową drugiego toru na tym odcinku. A może powstanie druga linia jednotorowa w sąsiedztwie istniejącej? Odpowiedzi na te pytania wykaże studium wykonalności.

  Arnold Bresch przekonuje, że remont linii Łódź Kaliska - Kutno i trwająca przebudowa odcinka Łódź Kaliska - Zduńśka Wola są uzupełnieniem budowy tunelu średnicowego pod centrum Łodzi, bo tunel wyprowadzi ruch na wyremontowane tory.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  eh po dziesięcioleciach

  antydziad (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Boszszsz...NARESZCIE! WYRÓWNAJĄ TĄ CYWILIZACYJNĄ DZIURĘ W ŚRODKU POLSKI

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Wojewodo ?

  jola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

  A co z wygaszeniem prezydentury Pani Hanny Zdanowskiej?Czekamy.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Moja mała tajemnica

  jola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  Jakby co, to jestem trolem z PiSu.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo