CBŚ przy współpracy z Biurem Spraw Wewnętrznych łódzkiej policji i Urzędem Celno - Skarbowym w dniach 21-23 stycznia bieżącego roku przeprowadziło akcję wymierzoną w zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu na terenie krajów Unii Europejskiej nielegalnych wyrobów alkoholowych i tytoniowych. Zatrzymano wówczas 27 osób. Wobec 19 z nich zastosowano areszt tymczasowy. W tej grupie znaleźli się dwaj funkcjonariusze pionu prewencji i jeden były policjant z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. Grupa przestępcza zajmowała się także wyrobem i handlem bronią palną. Funkcjonariusze w trakcie akcji wkroczyli na teren 35 posesji, zabezpieczyli 14 sztuk broni palnej i 2 tys. sztuk amunicji, zlikwidowali dwie linie do wytwarzania krajanki tytoniowej, linię do pakowania papierosów i dwie rozlewnie.
Niezwłocznie po zatrzymaniu policjantów Komendant Powiatowy Policji w Wieluniu insp. Grzegorz Libura wszczął postępowanie dyscyplinarne i zawiesił funkcjonariuszy. 21 kwietnia ze względu na ważny interes służby zostali oni wydaleni z policji. Obecnie w sprawie podejrzanych jest już 35 osób. Do chwili obecnej wobec żadnej z nich, w tym byłych policjantów, nie skierowano jeszcze aktów oskarżenia.
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
- Piękno w stylu topless. Przyjemność bez ograniczeń? ZDJĘCIA
- Ile kosztuje sanatorium? Jak się przygotować do wyjazdu?
- Ile kosztuje wyjazd do sanatorium w 2020 roku? Ile się czeka?
- Skierowanie do sanatorium. Ceny i dopłaty do sanatorium
- Jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny do sanatorium?
- 5-letni Oluś dostał najdroższy na świecie
- Postępowanie znajduje się na etapie gromadzenia i weryfikacji dowodów, a także uzupełniania oraz zmiany zarzutów. Śledztwem objęto również trzech byłych już funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu, przy czym zarzucane im czyny mają związek z przestępstwami popełnionymi przez inne osoby i ich sprawa rozpoznawana jest łącznie. Tym samym nie kierowano wobec nich odrębnych aktów oskarżenia albowiem postępowanie przygotowawcze pozostaje nadal w toku – informuje Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Przestępcy w mundurach przebywają już na wolności. Środki zapobiegawcze w postaci aresztu tymczasowego zostały zamienione na poręczenie majątkowe.
- W chwili obecnej są oni podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełniania w jej ramach przestępstw skarbowych i innych, a także przekraczania uprawnień służbowych. Prokuratorzy nie wykluczają zmiany lub uzupełnienia zarzutów – wyjaśnia Prokuratura Krajowa. Postępowanie w sprawie znajduje się obecnie na etapie gromadzenia i weryfikacji dowodów, uzupełniania i zmiany zarzutów.
O styczniowej akcji CBŚ szerzej pisaliśmyTUTAJ
CZYTAJ INNE ARTYKUŁY
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?