MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika Łódzka doceniona w światowym rankingu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju zgodnie z Agendą 2030

Magdalena Jach
Magdalena Jach
17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG) stanowi fundament Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju świata przyjętej przez ONZ. Politechnika Łódzka nie tylko odpowiada na te cele, ale również je kreuje w prowadzonych projektach naukowych i dydaktycznych. Wkład uczelni w SDG ocenił międzynarodowy ranking Times Higher Education Impact. Znamy jego wyniki.

Uczelnia realizuje cele Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju i jest doceniana na świecie

Politechnika Łódzka w międzynarodowym rankingu Times Higher Education Impact

17 Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals – SDG) stanowi fundament Agendy 2030 na rzecz zrównoważonego rozwoju świata przyjętej przez ONZ. Politechnika Łódzka znalazła się w czołówce rankingu Times Higher Education Impact.

Ranking THE Impact uwzględnia realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju. W jego najnowszej edycji Politechnika Łódzka po raz kolejny zajęła 1. miejsce w kraju w Celu 8. Wzrost gospodarczy i godna praca i znalazła się w tej kategorii w światowym TOP 200.
Do światowej czołówki uczelnia trafiła także, debiutując w tym roku w Celu 5. Równość płci, w którym zajęła wysoką pozycję w przedziale 301-400 (na 1361 sklasyfikowanych instytucji).

- Jest to potwierdzenie skuteczności działań podejmowanych w uczelni na rzecz zapewnienia równych szans dla kobiet i mężczyzn, zarówno wśród pracowników, jak i doktorantów oraz studentów. Od trzech lat PŁ z sukcesem realizuje Gender Equality Plan, który zakłada m.in. zapewnienie równowagi płci w przywództwie, podejmowaniu decyzji i w badaniach naukowych oraz równość płci w rekrutacji i rozwoju kariery – mówi rektor PŁ prof. Krzysztof Jóźwik.

Wysokie miejsce w gronie ocenianych uczelni Politechnika Łódzka odnotowała także w Celu 9. Innowacyjność, przemysł, infrastruktura (301-400. miejsce na świecie i 3. w Polsce) oraz w Celu 17. Partnerstwa na rzecz celów (401-600 na świecie i 4. miejsce w Polsce). PŁ startowała także w Celu 10. Mniej nierówności oraz Celu 3. Dobre zdrowie i jakość życia.

W rankingu oceniono 2 152 uczelni, w klasyfikacji ogólnej znalazły się 1963, w tym 25 z Polski. W zestawieniu ogólnym PŁ jest drugą najwyżej ocenioną uczelnią techniczną w kraju i została sklasyfikowana w przedziale 601-800 na świecie.

od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Politechnika Łódzka doceniona w światowym rankingu działań na rzecz zrównoważonego rozwoju zgodnie z Agendą 2030 - Express Ilustrowany

Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki