Protest policji w Łodzi i województwie zaostrza się....

  Protest policji w Łodzi i województwie zaostrza się. Policjanci masowo uciekają na zwolnienia lekarskie

  dem, kw

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Tuż przed 1 listopada brakuje policjantów

  Tuż przed 1 listopada brakuje policjantów ©Tomasz Bolt

  Policjanci zaostrzają protest w Łodzi i regionie. Jak podaje KWP w Łodzi, według danych z południa, na zwolenieniach wystawionych w ciągu ostatnich kilku dni przebywa ponad 600 policjantów komend z całego garnizonu łódzkiego, który liczy ok. 6000 funkcjonariuszy. Jeszcze rano zwolnień było ponad 300. Sparaliżuje to pracę policji w najbliższych dniach a rozpoczyna się coroczna akcja "Znicz".
  Tuż przed 1 listopada brakuje policjantów

  Tuż przed 1 listopada brakuje policjantów ©Tomasz Bolt

  Policjanci z województwa łódzkiego zaostrzyli protest. Na zwolnieniach lekarskich (L4) przebywają policjanci prewencji (Ogniwa Patrolowo-interwencyjne) drogówki oraz dzielnicowi. Według naszych źródeł w chwili obecnej została sparaliżowana, a na pewno utrudniona praca wszystkich jednostek Policji Województwa łódzkiego.

  Sytuacja jest o tyle trudna, że przed nami długi weekend związany z dniem Wszystkich Świętych.
  W tym czasie corocznie organizowana jest akcja "Znicz" a brakuje funkcjonariuszy drogówki i pełniących służbę patrolową. W sobotę planowany jest w Łodzi mecz, którego na chwilę obecną nikt nie zabezpieczy.

  Według naszych informacji w Pabianicach na zwolnieniach lekarskich przebywają wszyscy funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-interwencyjnego oraz większość Ruchu Drogowego. Do "Akcji Znicz" oddelegowanych jest dwóch funkcjonariuszy Ruchu Drogowego na cały powiat. Podobnie jest w innych jednostkach na terenie województwa łódzkiego. Zostało samo dowództwo wysokiego i średniego szczebla bez tzw. zwykłych funkcjonariuszy.

  W Bełchatowie, gdzie w policji jest 215 etatów, od poniedziałku zwolnienia przedstawiło 60 fukcjonariuszy, co utrudnia pracę m.in. posterunków w Szczercowie i Kleszczowie.

  W Piotrkowie na 32 policjantów drogówki, aktualnie na zwolnieniu przebywa 10 funkcjonariuszy z tego pionu.

  W powiecie radomszczańskim zwiększona absencja wpłynie na zmniejszenie liczby patroli podczas "Akcji Znicz".

  - Sytuacja zmienia się dynamicznie. Na chwilę obecną mamy informację, że w KPP Radomsko na zwolnieniach lekarskich przebywa 66 funkcjonariuszy, z czego 9 z KP w Kamieńsku, 3 z KP w Przedborzu, 1 z KP w Lgocie Wielkiej. 18 policjantów do funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego, 19 z Wydziału Prewencji, 7 z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, 2 z Wydziału Kryminalnego, 6 z Wydziału do walki z przestępczością gospodarczą - wylicza asp. sztab. Radosław Gwis z KWP w Łodzi.

  Newralgiczne punkty na mapie województwa łódzkiego to także Zduńska Wola i Łask, a także Tomaszów.

  Na zwolnieniach lekarskich przebywało we wtorek 100 policjantów. Dołączyć miało do nich kolejnych 150. W środe rano chorych już było 300, a przed godz. 15 - 600. To, jak zaznacza mł. insp. Joanna Kącka, rzecznik prasowy KWP w Łodzi, 10 procent obsady całego garnizonu łódzkiego.

  Komenda wojewódzka zapewnia, że sytuacja jest pod kontrolą.

  "Mimo zwiększonej w połowie komend policji woj. łódzkiego absencji chorobowej patrole zarówno umundurowane jak i kryminalne są tak organizowane aby zapewnić ciągłość służb. Sytuacja na terenie województwa będzie monitorowana z pokładu policyjnego śmigłowca. Patrole złożone z funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i innych wspomagających służb będą kierowane wszędzie tam gdzie pojawią się newralgiczne miejsca. Na tę chwilę nie ma konieczności przesuwania sił pomiędzy poszczególnymi powiatami czy też zasilania przed inne województwa. KWP w Łodzi udzieli wsparcia tym jednostkom, w których odnotowano zwiększoną absencję chorobową " - czytamy w komunikacie prasowym.
  PROTEST POLICJI W ŁODZI I REGIONIE  Funkcjonariusze zorganizowali demonstrację w Warszawie, w której uczestniczyło 30 tys. policjantów.

  Celem naszych postulatów jest odzyskanie przez służby mundurowe pozycji na rynku pracy, która dzisiaj niestety jest ofertą śmieciową. Tutaj muszą być podwyżki - mówił nadinsp. Sławomir Koniuszy.  Sytuacja pomiędzy związkami zawodowymi policji a MSWiA jest napięta od lipca. Policjanci wraz z innymi służbami mundurowymi (Straż Graniczna, Straż Pożarna i Służba Więzienna) m.in. oflagowali pojazdy i nie wystawiają mandatów.

  Policjanci zaznaczają, że rząd znalazł pieniądze na podwyżki płac dla Straży Marszałkowskiej, funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa (dawny BOR), czy żołnierzy.

  W wyniku niskich płac w policji wolnych pozostaje obecnie około 7 tys. miejsc pracy.

  Komentarze (113)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gość

  Ola (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

  Dwa razy poprosiłam o pomoc Policję.... i nigdy jej nie otrzymałam tylko szybko mnie zbyto. Choć otrzymałam odpowiedź, że prawdziwi policjanci są tylko w filmach np W-11 oraz pies Cywil. Już wjęcej...rozwiń całość

  Dwa razy poprosiłam o pomoc Policję.... i nigdy jej nie otrzymałam tylko szybko mnie zbyto. Choć otrzymałam odpowiedź, że prawdziwi policjanci są tylko w filmach np W-11 oraz pies Cywil. Już wjęcej nic nie będę ich o nic prosić. Zarabiają tyle ile powinni. Życie to narażają policjanci z USA, FRANCJI, ANGLII. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ola Głupia

  cywil (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ale o;la głupoty pisze

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  durny

  wiedzący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  oj durnyś ty durny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oszust oszustem oszust pogania

  Lodz miasto patologii (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  70% glosowalo na oszustke, nic dodac nic ujac.
  Oszukujcie sie nawzajem, bo nic innego nie potraficie - policjanci, lekarze, pielegniarki, urzednicy, adwokaci, prokuratorzy, sedziowie, radni,...rozwiń całość

  70% glosowalo na oszustke, nic dodac nic ujac.
  Oszukujcie sie nawzajem, bo nic innego nie potraficie - policjanci, lekarze, pielegniarki, urzednicy, adwokaci, prokuratorzy, sedziowie, radni, politycy, dziennikarze, ...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ZUS DO ROBOTY

  OBURZONY (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 9

  Naciągacze i symulanci . ZUS do kontroli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz możecie się wykazywać .
  AKCJA -Kontrola zdrowych byków.
  Lekarze out z...rozwiń całość

  Naciągacze i symulanci . ZUS do kontroli !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! teraz możecie się wykazywać .
  AKCJA -Kontrola zdrowych byków.
  Lekarze out z roboty za lewe zwolnienia.
  Out z roboty za oszukiwanie Państwa.
  Wcale ich nie musi być tych na drogach , zawsze śpią i siedzą w radiowozach ruch na drogach i tak płynie swoim życiem. Czy oni są czy ich nie ma to nie ma różnicy.
  Nie mówię o wszystkich bo mam znajomych w oddziale szybkiego reagowania -dla nich szacunek i przywileje zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Panie Brudziński weź się Pan za tych nygusów

  Rządy PO = kataklizm !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 11

  Policja teraz to przedszkole nic nie robi w Łodzi, mowa o patrolach i kontrolach drogowych. Więcej księźniczek im zatrudnijcie , bo obecnie chodzą do pracy i rywalizują tylko o względy koleżanek....rozwiń całość

  Policja teraz to przedszkole nic nie robi w Łodzi, mowa o patrolach i kontrolach drogowych. Więcej księźniczek im zatrudnijcie , bo obecnie chodzą do pracy i rywalizują tylko o względy koleżanek. Patrol mieszany Pan wysiada i zajmuje się sprawą a koleżanka siedzi na siedzeniu pasażera i bawi się smartfonem. Panie Brudziński chwal ich Pan więcej, daj im Pan 110 % płatne zwolnienia i emeryturę po roku pracy to będą lepiej pracować. Banda cwaniaczków i nygusów i tyle w temacie zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Właśnie widać jak rządzi PiS

  Rządy PiS = podwyżki, złodzieje i Misiewicze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Uśmiechamy się


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ci co rządzili przez 8 lat

  Rządy PO = kataklizm !!! (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Wywieźli im z Polski 400 mld zł . To było państwo teoretyczne. Jak to powiedział wasz człowiek ch.. dupa i kamieni kupa takie to wtedy były wasze rządy. Nie ma pieniędzy i nie będzie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Policja przeciwna Dobrej Zmianie?

  Hehehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 9

  Przypomnijmy z kim się pożarły pisiory:
  - nauczyciele
  - sędziowie
  - pielęgniarki
  - lekarze rezydenci
  - inni lekarze w szpitalach
  - policja
  - adwokaci
  - wydziały prawa uniwersytetów
  -...rozwiń całość

  Przypomnijmy z kim się pożarły pisiory:
  - nauczyciele
  - sędziowie
  - pielęgniarki
  - lekarze rezydenci
  - inni lekarze w szpitalach
  - policja
  - adwokaci
  - wydziały prawa uniwersytetów
  - komisja wenecka
  - Trybunał Sprawiedliwości UE
  - Helsińska Fundacja Praw Człowieka
  - Rzecznik Praw Obywatelskich
  - ONZ
  - grupa senatorów z USA
  - władze UE
  - generalicja
  - Europejska Sieć Rad Sądownictwa
  ...

  Cały świat jest niedobry?
  Czy może kurdupel jest szalony?
  zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wybrańcy...w służbie dla narodu

  Podpis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

  Ci niby policjanci to elita z elit. Sama sól naszych gleb. Gliny jak z seriali tv. Ponoć praca w policji to służba... ale Ci pracusie to widać banda chorowitych maminsynkow. Zabrać im roczne premie...rozwiń całość

  Ci niby policjanci to elita z elit. Sama sól naszych gleb. Gliny jak z seriali tv. Ponoć praca w policji to służba... ale Ci pracusie to widać banda chorowitych maminsynkow. Zabrać im roczne premie oraz dodatki. Zweryfikować zwolnienia i skazać lekarzy oraz oszustów. Policjant to służba a nie łaska. Policjant to poświęcenie i oddanie.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Proszę się stuknąć w czoło

  Żona policjanta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Mój mąż jest polocjantem od 10 lat, przez ten czas ANI RAZU nie był na L4, teraz też nie jest. Niech pan zgadnie ile świąt przez te 10 lat spędziliśmy razem. Ile razy plany rodzinne legły w...rozwiń całość

  Mój mąż jest polocjantem od 10 lat, przez ten czas ANI RAZU nie był na L4, teraz też nie jest. Niech pan zgadnie ile świąt przez te 10 lat spędziliśmy razem. Ile razy plany rodzinne legły w gruzach, bo alarm/byk do zawiezienie na izbę oddaloną o 60km. I to wszystko za ok. 2500 na rękę, niedawno dostał awans i całe 30zl podwyżki z niego wynikającej. Zgadzam się, policja to służba, tylko nie zdziwcie się kiedy za kilka lat weźmiecie ich, bo ktoś Was okradnie/pobije i nie przyjedzie nikt albo przyjedzie chuderlak, co mleko ma pod nosem, bo teraz takich biorą. zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech zmieni służbe na pracę

  Iwona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Mój mąż po 25 latach pracy w Policji przeszedł na emeryture. Ma 45 lat i całe zycie przed sobą. Teraz normalnie pracuje i wolne chwile spędzamy razem. Poproś kochana swojego męża aby rzucił służbę...rozwiń całość

  Mój mąż po 25 latach pracy w Policji przeszedł na emeryture. Ma 45 lat i całe zycie przed sobą. Teraz normalnie pracuje i wolne chwile spędzamy razem. Poproś kochana swojego męża aby rzucił służbę i zajął się czymś pożytecznym... 10 lat straciłaś a możesz zyskać kolejne spokojne i świeta też...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Do podpis

  Wit (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 4

  Zapraszamy do służby, ojczyzna ma dla Ciebie 7tys. wolnych miejsc. Pokażesz nam poświęcenie i oddanie w twoim wydaniu. Ludzie twojego pokroju opluwają wszystkich i wszystko wokół, każdego kto robi...rozwiń całość

  Zapraszamy do służby, ojczyzna ma dla Ciebie 7tys. wolnych miejsc. Pokażesz nam poświęcenie i oddanie w twoim wydaniu. Ludzie twojego pokroju opluwają wszystkich i wszystko wokół, każdego kto robi coś nie zgodnego z twoim myśleniem. Może zastanowisz się w swoim zawodzie jak zabraknie 20 ludzi za których zaczniesz robić!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jaka elita?

  Trzeźwo myślący (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 6

  Za co mają robić zakupy? Za poświęcenie i oddanie nic nie kupią. Porównaj wynagrodzenie, np. w Lidlu i w Policji. Zobaczysz gdzie szeregowi pracownicy więcej zarabiają.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niech zmieni służbe na pracę

  Iwona (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dokładnie tak...lepsza praca w Lidlu niż w słuzba w Policji. Mój mąż ma 45 lat i już jest na emeryturze policyjnej...teraz poszedł do normalnej pracy i spedzamy czas razem. Starcza nam na wszystko....rozwiń całość

  Dokładnie tak...lepsza praca w Lidlu niż w słuzba w Policji. Mój mąż ma 45 lat i już jest na emeryturze policyjnej...teraz poszedł do normalnej pracy i spedzamy czas razem. Starcza nam na wszystko. Nawet zaczął sie usmiechać, że na emeryturze wciąż czuje potrzebe życia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  POLICJA DO LIDLA

  PROMOCJA (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 5

  TO DO LIDLA ROBIĆ ZAPRASZAM.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kłamstwo

  Cobra (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

  W woj. Łódzkim na L4 poszło 1596 Policjantów na prawie 6000 normalnego stanu. W samej tylko Łodzi ma L4 jest o.k 600 co stanowi o.k 80 %. To znacznie więcej niż piszecie

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bravo

  Kolo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&fbclid=IwAR0LVd-A5gU1QEdceR7U2zJ5GKIeOo40retJzuJIzP-Prd9AIc15NmP8HyI&v=uf7eEvtew2Q

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Właśnie wróciłem z cmentarza

  na Dołach (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

  Rewelacja jak nie ma policji to nikt nie utrudnia ruchu, wszystko odbywa się płynnie. Stoją tylko i pilnują wjazdów w Smutną i Telefoniczną. Najlepsze jest to , że niektórzy wyglądają jakby mieli...rozwiń całość

  Rewelacja jak nie ma policji to nikt nie utrudnia ruchu, wszystko odbywa się płynnie. Stoją tylko i pilnują wjazdów w Smutną i Telefoniczną. Najlepsze jest to , że niektórzy wyglądają jakby mieli 16 lat.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jak L4 ????

  Komòrowski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

  Jak praca zła? , zmień pracę , weź kredyt .
  Pozdrawiam tych chorych
  PO


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Taka prawda

  Hehe (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 2

  Trzeba zmienić pracę. Tylko najpierw trzeba coś umieć...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Weź udział w konferencji poświęconej marketingowi internetowemu!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny

  Szamanie na ekranie - nowy program kulinarny