MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych w Łodzi rozpoczyna się 1 czerwca

Maciej Kałach
Maciej Kałach
W województwie łódzkim rozpoczyna się rekrutacja do ogólniaków, techników i zasadniczych szkół zawodowych.

Od 1 czerwca do 22 czerwca trzecioklasiści z gimnazjów mogą rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji i wybierać w nim szkołę, do której chcą trafić po wakacjach. Uczeń wskazuje trzy placówki: jedną najbardziej preferowaną i dwie „rezerwowe” - trafi tam, gdzie pozwoli go zakwalifikować liczba punktów zebranych z egzaminu gimnazjalnego, ocen na świadectwie oraz innych osiągnięć.

Egzamin gimnazjalny, egzamin gimnazjalny 2016, egzamin gimnazjalny Łódź, egzamin gimnazjalny 2016 Łódź, egzamin gimnazjalny pytania, egzamin gimnazjalny odpowiedzi, egzamin gimnazjalny arkusze

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2016 w Łodzi. Trzecioklasiści przystąpil...

Do 28 czerwca uczeń powinien uzupełnić informacje o swoich osiągnięciach (pozna już wyniki egzaminu), a 4 lipca szkoły wywieszą listy zakwalifikowanych. Jeśli kandydata nie przyjmie żadna szkoła, weźmie udział w następnym etapie rekrutacji.

31 maja informacje o naborze do łódzkich szkół przekazał Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi odpowiedzialny za edukację. Szkoły zaproponowały 5793 miejsca w 201 klasach pierwszych. Łodzian kończących miejskie gimnazja jest ok. 4 tys. Do tej liczby należy doliczyć, według szacunków magistratu, ok. 26 proc. innych kandydatów (uczniów drugorocznych, uczniów ze szkół niepublicznych oraz z innych miast), ale to i tak nie wystarczy, aby zapełniły się wszystkie oddziały „wystawione” przez dyrektorów w naborze.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szkoły ponadgimnazjalne walczą o kandydatów. W sobotę drzwi otwarte w samochodówce

Część z nich nie powstanie, dlatego łódzkie ogólniaki i szkoły zawodowe ostro ze sobą konkurują - już od lutego zapraszając na drzwi otwarte. Łódzkie licea ogólnokształcące zaproponowały 2977 miejsc (w 105 oddziałach), technika - 2201 miejsc (w 74 klasach pierwszych), zasadnicze szkoły zawodowe, które nie przygotowują do matury, są gotowe przyjąć 615 pierwszoklasistów (w 22 oddziałach).

Trela mówił o rekrutacji w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19, który przekształca się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, co oznacza, że będzie prowadziło także kształcenie dla dorosłych.

Nowe zawody w Łodzi to: technik chłodnictwa i klimatyzacji (ZSP nr 3), monter nawierzchni kolejowych (ZSP nr 5), technik tekstronik (ZSP nr 19), technik urządzeń dźwigowych (ZSP nr 20), kierowca mechanik (ZSP nr 22), technik przemysłu mody (ZS Przemysłu Mody), operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych (ZS Techniczno-Informatycznych), technik przetwórstwa mleczarskiego oraz technik kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności (ZS Przemysłu Spożywczego), technik naprawy nadwozi pojazdów samochodowych, kierowca mechanik (ZS Samochodowych).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki