Sukces łódzkiej aktorki na Festiwalu Kolyada w...

  Sukces łódzkiej aktorki na Festiwalu Kolyada w Jekaterynburgu

  Łukasz Kaczyński

  Dziennik Łódzki

  Aktualizacja:

  Dziennik Łódzki

  Agnieszka Skrzypczak, aktorka związana z łódzkim Teatrem im. Stefana Jaracza, zdobyła Nagrodę Główną dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie "Marzenie Nataszy" na VII. Festiwalu "Kolada-Plays" w Jekaterynburgu.
  Agnieszka Skrzypczak zdobyła Nagrodę Główną dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie "Marzenie Nataszy"

  Agnieszka Skrzypczak zdobyła Nagrodę Główną dla najlepszej aktorki za rolę w monodramie "Marzenie Nataszy" ©mat. prasowe Teatru im. S. Jaracza

  W festiwalu wzięły udział spektakle wystawiane na podstawie sztuk uralskich dramaturgów, w tym także samego Kolady, który "Marzenie Nataszy" w łódzkim "Jaraczu" wyreżyserował. Widzowie zobaczyli aż 24 spektakle w wykonaniu teatrów z Rosji, Kazachstanu, Kurdystanu czy Mołdawii. Teatr im. Jaracza w Łodzi był jedynym polskim teatrem zaproszonym do udziału w festiwalu.

  "Prawdziwy brylant"

  Ostatnie tygodnie to dla Agnieszki Skrzypczak czas niezwykle udany. Dokładnie tydzień temu zwyciężyła w plebiscycie "Talenty Trójki", organizowanym przez Trzeci Program Polskiego Radia (w kategorii Teatr), zaś w minioną niedzielę łódzcy recenzenci, w dorocznym plebiscycie, przyznali jej Złotą Maskę za Najlepszy Debiut Sceniczny w sezonie 2012/2013 - właśnie za "Marzenie Nataszy".

  - To prawdziwy brylant - zapewniał ze sceny Waldemar Zawodziński, dyrektor artystyczny Teatru im. S. Jaracza, który pod nieobecność aktorki (była właśnie w Jekaterynburgu), odebrał Złotą Maskę.

  Agnieszka Skrzypczak jest też jedną z nominowanych do Nagrody im. Andrzeja Nardellega za najlepszy debiut aktorski-teatralny, przyznawanej przez Sekcję Krytyków Teatralnych Związków Artystów Scen Polskich. Jej kandydaturę zgłosił Teatr im. S. Jaracza w Łodzi.

  Festiwal jak subkultura

  "Kolyada-Plays" to festiwal znany na całym świecie nie tylko ze znakomitego poziomu artystycznego, ale też z prawdziwej gościnności i niepowtarzalnej atmosfery. To wręcz subkultura, z własną literaturą, teatrem, kinem, muzyką i estetyką ubioru, z językiem, stylem komunikacji i spojrzeniem na świat.

  Współorganizatorem wyjazdu Teatru im. Jaracza na festiwal "Kolyada-Plays" było Województwo Łódzkie.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Łódzkim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zasłużone nagrody

  Krystyna (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 9 / 7

  P.Agnieszka jest rzeczywiście świetna w tym monodramie. Nagrody są jak najbardziej zasłużone. Natomiast państwo dziennikarze pisząc o kolejnej nominacji, mogli sprawdzić o jaką nagrodę chodzi....rozwiń całość

  P.Agnieszka jest rzeczywiście świetna w tym monodramie. Nagrody są jak najbardziej zasłużone. Natomiast państwo dziennikarze pisząc o kolejnej nominacji, mogli sprawdzić o jaką nagrodę chodzi. Nagroda za debiut teatralny to Nagroda im. Andrzeja N a r d e l l e g o! zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo