TauronLiga. Bliżej brązu są siatkarki Grot Budowlanych Łódź

Trener Maciej Biernat i jego podopieczne z drużyny Grot Budowlanych Łódź
Za nami drugi mecz rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski w siatkówce kobiet.

Szósty po fazie zasadniczej TauronLigi zespół Grot Budowlanych przystąpił do walki o brązowy medal, choć niewielu stawiało na zespół trenera Macieja Biernata. W pierwszym meczu w Bielsku-Białej łodzianki wygrały 3:1. W sobotę w Łodzi rozegrano mecz numer dwa.

Pierwszy set w meczu najpierw układał się po myśli łodzianek. Siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 15:11. Ale wystarczyło kilka udanych akcji bielszczanek i notowaliśmy remis 15:15, a później drużyna gości wyszła na prowadzenie 16:15 i 21:19. Łodzianki znów się poderwały do walki. Miały piłkę setową 24:23, ale rywalki się obroniły i one miały setbola 25:24. Trzy ostatnie piłki tego seta wygrały na szczęście nasze siatkarki. Blok Moniki Fedusio zakończył tę partię.

Druga odsłona miała podobny przebieg, jak pierwsza. Łodzianki objęły prowadzenie 9:6. Wiodącymi postaciami w drużynie gospodyń były Monika Fedusio, Melis Durul i Aleksandra Kazała. Siatkarki Grot Budowlanych grały koncertowo i powiększały przewagę. Rywalki były bezsilne. Od stanu 9:6 łodzianki przy zagrywce Eweliny Polak zdobyły sześć punktów z rzędu.
Przewaga gospodyń była ogromna - w pewnym momencie siatkarki Grot Budowlanych prowadziły 20:8. To różnica dwóch klas, a przecież mecz toczył się o brązowy medal mistrzostw Polski. Ostateczny wynik seta 25:11 nie zostawia złudzeń, kto był tego dnia lepszy.

Jak to często w meczach siatkówki bywa, przy stanie 2:0 w setach przychodzi rozluźnienie. Siatkarki BKS objęły prowadzenie w trzeciej odsłonie 4:0. Przy zagrywce Melis Durul łodzianki potrafiły odrobić straty. Gospodynie znów wyszły na prowadzenie – 6:5.
Trwała zacięta walka o uzyskanie przewagi. Bielszczanki prowadziły 16:14, jednak sześć z punktów z rzędu łodzianek znów odwróciły losy tego seta i całego meczu. Siatkarki trenera Macieja Biernata objęły prowadzenie 20:16. Dobrze zagrywała Małgorzata Lisiak.

Były emocje, bo gospodynie prowadziły tylko 21:20, a po następnej akcji był remis. Czyżby marzenia o wygranej trzeba było odłożyć o jakiś czas? Nic z tego. Na zagrywkę weszła Aleksandra Kazała i łodzianki zdobyły cztery punkty z rzędu. Dwa ostatnie punkty zdobyły blokiem po udanych akcjach Dominiki Sobolskiej i Moniki Fedusio. Siatkarki Grot Budowlanych wygrały seta do 21 i mecz 3:0.
MVP została libero Justyna Łysiak.
Łodzianki prowadzą 2-0 w rywalizacji do trzech zwycięstw i są blisko brązowego medalu mistrzostw Polski.

Grot Budowlani Łódź – BKSBostik Bielsko-Biała 3:0 (27:25, 25:11, 25:21)
Grot Budowlani Łódź: Ewelina Polak 4, Monika Fedusio 18, Dominika Sobolska 6, Melis Durul 10, Aleksandra Kazała 15, Małgorzata Lisiak 3, Justyna Łysiak (l) oraz Martyna Łazowska i Justyna Kędziora. Trener: Maciej Biernat.