Termalica - ŁKS 2:2. Już nie tylko jeden, a dwa karne przeciwko ŁKS. Co wyprawiają sędziowie? Zobacz film

Bartosz Szeliga vs Adam Radwański. Z tyłu bohater ŁKS w pierwszej połowie Maciej Śliwa fot. Termalica Nieciecza/Facebook
Piłkarze ŁKS muszą grać nie tylko przeciwko rywalom, ale i sędziom. Ciężka rola lidera tabeli. W Niecieczy prowadzili 2:0 by po dwóch karnych zremisować 2:2. Poniżej zobaczcie wideo - najważniejsze fragmenty meczu.

Zobaczcie najważniejsze momenty meczu

Termalica Nieciecza - ŁKS Łódź 2:2 (0:2)

0:1 Pirulo (13), 0:2 Maciej Śliwa (30), 1:2 Wiktor Biedrzycki (53-karny), 2:2 Wiktor Biedrzycki (80-karny).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Adam Radwański, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew (46, Andrej Kadlec), Nemanja Tekijaški - Andrzej Trubeha (84, Marcel Błachewicz), Andrij Dombrowśkyj, Taras Zawijśkyj (46, Mariusz Fornalczyk), Michal Hubínek (63, Tomáš Poznar), Kacper Karasek (63, Florin Purece) - Muris Mešanović. Trener: Radim Kucera zastępujący Radoslava Latala.

ŁKS: Aleksander Bobek - Bartosz Szeliga, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Artemijus Tutyškinas - Pirulo (89, Maciej Dąbrowski), Mateusz Kowalczyk (89, Kelechukwu Ibe-Torti), Michał Mokrzycki, Michał Trąbka (74, Władysław Ochronczuk), Maciej Śliwa (74, Bartosz Biel) - Stipe Jurić (68, Piotr Janczukowicz). Trener: Kazimierz Moskal.

żółte kartki: Zawijśkyj, Biedrzycki, Trubeha, Purece - Szeliga, Tutyškinas, Monsalve, Kowalczyk, Pirulo.

sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).

Bohaterem pierwszej połowy był Maciej Śliwa, który 22 lutego na zasadzie transferu definitywnego przeszedł z Miedzi Legnica do ŁKS Łódź. Zagrał dopiero piąty raz w barwach Rycerzy Wiosny, pierwszy od początku meczu. W 13 minucie właśnie Maciej Śliwa, już leżąc zagrał do Pirulo, a Hiszpan wykorzystał tę sytuację. W 30 minucie znów Maciej Śliwa rozpoczął kolejną akcję łodzian, zagrał na lewo do Pirulo, a Hiszpan tym razem oddał piłkę młodszemu koledze. Maciej Śliwa wykończył zapoczątkowaną przez siebie akcję i kibice ŁKS (przyjechało ich kilkuset do Niecieczy) mogli się cieszyć z dwubramkowego prowadzenia. Termalica, która okrzyknięta została rewelacją tego sezonu, była zamroczona dwoma ciosami Rycerzy Wiosny.

Zaraz po przerwie Artemijus Tutyskinas sfaulował rywala i Wiktor Biedrzycki wykorzystał jedenastkę. Siódmy karny podyktowany przeciwko ŁKS w rundzie wiosennej może wyprowadzić z równowagi. Aleksander Bobek nie miał szans po dobrym strzale z jedenastki. Zrobiło się nerwowo.

W 80 minucie kolejną jedenastkę przeciwko ŁKS podyktował arbiter. Władysław Ochronczuk przewrócił się w polu karnym i sfaulował rywala. Sędzia nie miał wątpliwości i znów Wiktor Biedrzycki strzelał z karnego, znów pewnie pokonał Aleksandra Bobka i było 2:2. Była to ósma jedenastka przeciwko ŁKS wiosną. Aleksander Bobek w przedłużonym czasie gry obronił strzał Wiktora Biedrzyckiego.

Fortuna Pierwsza Liga
Resovia – Chrobry Głogów 1:1 (Maciej Górski 20 - Patryk Mucha 23)
Wisła Kraków – Stal Rzeszów 3:1 (Luis Fernandez 32-k, David Junca 34, Angel Rodado 45 - Bartłomiej Poczobut 69-k)
Odra Opole – GKS Tychy 3:0 (Dawid Czapliński 3, Borja Galan 67, Tomas Mikinić 81)
Zagłębie Sosnowiec – Ruch Chorzów 2:0 (Wojciech Szumilas 78, Maksymilian Banaszewski 87)
GKS Katowice – Górnik Łęczna 2:0 (Sebastian Bergier 13, 24)
Arka Gdynia – Skra Częstochowa 0:1 (Szymon Szymański 86)
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Chojniczanka Chojnice 4:1 (Kamil Biliński 16, Florian Hartherz 30, Jeppe Simonsen 43, Michał Janota 50 - Paweł Czajkowski 52)
Sandecja Nowy Sącz – Puszcza Niepołomice (w poniedziałek o 18)

1.ŁKS Łódź 27 53 49-29
2.Wisła Kraków 27 48 47-30
3.Termalica Nieciecza 27 48 42-29
4.Ruch Chorzów 27 47 37-28
5.Puszcza Niepołomice 26 43 37-29
6.Podbeskidzie B.-Biała 27 41 43-33
7.Arka Gdynia 27 40 46-36
8.Stal Rzeszów 27 37 47-38