Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tunel średnicowy w Łodzi. Otwarta ul. Wólczańska, ale zamknięte skrzyżowanie al. Kościuszki i ul. Zielonej. Będą utrudnienia w ruchu

Magdalena Rubaszewska
Magdalena Rubaszewska
Ulica Wólczańska zostanie wreszcie otwarta, a dokładniej jej odcinek od ul. Zielonej do ul. Więckowskiego, który został przebudowany przez PKP PLK. W piątek (25 sierpnia) ruch w obu kierunkach zostanie wznowiony, będzie można także skręcić w lewą stronę w ul. Zieloną w kierunku placu Barlickiego.

Ul. Wólczańska będzie główną drogą objazdową

Na otwarcie tej ulicy jest już najwyższy czas, ponieważ w niedzielę (3 września) ma zostać zamknięte skrzyżowanie al. Kościuszki i ul. Zielonej, by budować podziemną stację Łódź Śródmieście w tunelu średnicowym.
A ul. Wólczańska będzie stanowić główną drogą objazdową. Będzie można nią dotrzeć do zamkniętej al. Kościuszki. Kierowcy jadący z Bałut w stronę „Centralu” dotrą do niej ul. Więckowskiego. Natomiast w przeciwną stronę z al. Kościuszki zaleca się dojazd przez ul. Struga lub ul. 6 Sierpnia. Natomiast rucha tramwajów zostanie zachowany.
To nie wszystkie zmiany, które zostaną wprowadzone w związku z tą inwestycją. Trwa również budowa tzw. zawrotek na al. Kościuszki z obu stron skrzyżowania z ul. Zieloną. Prace potrwają przy nich do poniedziałku 28 sierpnia.

Dramatyczne sceny w jednej z podłódzkich miejscowości. Kobie...

Przystanek Łódź Śródmieście dla lepszej komunikacji

Łódź Śródmieście to jeden z trzech przystanków, które ułatwią komunikację dzięki nowemu połączeniu między stacjami Łódź Fabryczna a Żabieniec i Łódź Kaliska. Na trasie kolejowej, która otworzy nowe możliwości połączeń dalekobieżnych, podziemne przystanki ułatwią komunikację miejską i aglomeracyjną.
Przystanku Łódź Śródmieście będzie miał trzy poziomy: -1 antresola handlowo - usługowa, -2 poziom techniczny, -3 poziom peronów, ok. 23 metrów poniżej ulicy. Przewidziano trzy wejścia - od strony ul. Piotrkowskiej, od strony ul. Zachodniej oraz od strony ul. Wólczańskiej. Przewidziano cztery windy oraz wyjścia ewakuacyjne. Wszystkie poziomy znajdują się w obszarze od ul. Wólczańskiej do terenu parkingu na Kościuszki 2 i przebiegają pod skrzyżowaniem ul. Zielonej, Zachodniej i al. Kościuszki.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dzienniklodzki.pl Dziennik Łódzki